Постанова № 62047232, 05.10.2016, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
05.10.2016
Номер справи
577/3676/16-а
Номер документу
62047232
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 577/3676/16-а

Провадження № 2-а/577/93/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"05" жовтня 2016 р.

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Ярмак О.М.,

за участі секретаря Цуканової О.В.,

представника відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі Сумської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання протиправними дій щодо відмови провести перерахунок призначеної пенсії за вислугу років, зобов»язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», починаючи з 5 березня 2016 року,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області та прохає визнати протиправними дії Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області щодо відмови провести перерахунок його пенсії, призначеної відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ, на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-34-16 та зобов»язати відповідача провести з 1 січня 2016 року перерахунок призначеної йому пенсії за вислугу років відповідно до довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-зп-16 з виплатою заборгованості, яка утворилася за вказаний період. Свої вимоги обґрунтовує тим, що з 27 грудня 2002 року до 14 грудня 2015 року він працював в органах прокуратури України та набув право на пенсію за вислугу років. З 24 березня 2015 року він перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні ПФУ Сумської області, отримує пенсію, призначену на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», в розмірі 60% середнього місячного заробітку. Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення зміг до деяких нормативно-правових актів» з 1 грудня 2015 року працівникам прокуратури збільшено посадові оклади, що є підставою для перерахунку пенсії за вислугу років. Тому 30 березня 2016 року він звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії згідно ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, надавши необхідні документи. Листом від 5 квітня 2016 року № 4266/03-11 відповідач відмовив в проведенні перерахунку пенсії у зв»язку з тим, що відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються і не перераховуються. Така відмова відповідача є протиправною, порушує його право на соціальний захист. Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов»язані з реалізацією права на соціальний захист, і дійшов висновку, що зміст та обсяг соціальних гарантій працівників правоохоронних органів не можуть бути звужені шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їх пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії. При цьому норми п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ стосуються порядку призначення пенсій прокурорам, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Підставами для перерахунку пенсії за вислугу років є ч. 13 та ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», якими і мав керуватися відповідач при зверненні його із заявою про перерахунок пенсії. Таку саму правову позицію висловив Верховний Суд України в постановах від 10 грудня 2013 року (справа №№ 21-348а13, 21-420а13), від 17 грудня 2013 року (справа № 21-445а13). Оскільки пенсія призначена йому до набрання чинності Законом України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ, при проведенні перерахунку пенсії має застосовуватись норма, яка діяла на час призначення йому пенсії і відповідно до якої розмір пенсії у відсотках визначається без обмеження граничного розміру. Також прохає стягнути з Державного бюджету України на його користь понесені судові витрати у вигляді сплати судового збору.

Ухвалою Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 5 вересня 2016 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської в частині вимог про визнання протиправними дій щодо припинення виплати раніше призначеної пенсії за вислугу років та зобов»язання відновити виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років за період з 1 травня 2015 року до 14 грудня 2015 року; про визнання протиправними дій щодо відмови провести перерахунок пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про прокуратуру» на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-34-1 та зобов»язати провести перерахунок призначеної пенсію за вислугу років відповідно до довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-34-16 з виплатою заборгованості, яка утворилася за вказаний період, за період з 1 січня 2016 року до 4 березня 2016 року залишено без розгляду (а.с. 24-25).

В судове засідання ОСОБА_2 не з»явився, надав заяву з проханням розглядати справу без його участі, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 37).

Представник відповідача - Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області за довіреністю ОСОБА_1 (а.с. 31) проти позову заперечує та пояснила, що позивач перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні ПФУ Сумської області з 24 березня 2015 року, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ в розмірі 60% від суми місячного (чинного) заробітку, вказаного в довідці прокуратури Сумської області від 28 серпня 2015 року № 18-39зп-15, але не більше 10 прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. 30 березня 2016 року позивач звернувся до управління із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-зп-16. Однак у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 було відмовлено, оскільки згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, з 1 червня 2015 року скасовуються норми стосовно пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються, зокрема, згідно Закону України «Про прокуратуру». Закон про призначення пенсій не був прийнятий, тому з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються і не перераховуються. З 15 липня 2015 року втратили чинність положення Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ щодо пенсійного забезпечення прокурорів. При цьому з цієї дати набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» в редакції від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ, в ч. 20 ст. 86 якого вказано, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України, який дотепер не прийняв будь-якого нормативного акту з цього приводу. Оскільки на дату звернення позивача до управління із заявою про перерахунок пенсії втратили чинність положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ, вони не підлягають застосуванню. В рішенні Конституційного Суду України у справі №1-рп/99 від 9 лютого 1999 року визначено, що дія нормативно-правового акту починається з моменту набрання ним чинності та припиняється з втратою ним чинності. В рішеннях Конституційного Суду України вказано про те, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації таких прав може бути змінений державою у зв»язку з неможливістю їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів суспільства. Такі заходи можуть бути обумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що відповідно до ч. 1 ст. 17 Конституції України є найважливішою функцією держави. Що стосується вимог про стягнення судових витрат, то управління не має можливості сплатити судовий збір, оскільки відсутні кошти, призначені для цієї мети, тому просить звільнити від сплати судових витрат.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та матеріали пенсійної справ ОСОБА_2, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

В судовому засіданні було встановлено, що позивач перебуває на обліку в Конотопському об»єднаному управлінні ПФУ Сумської області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ з 24 березня 2015 року та отримує пенсію 60% від суми місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Сумської області 28 липня 2015 року № 18-39зп-15 (а.с. 13, 18, матеріали пенсійної справи).

30 березня 2016 року позивач звернувся до Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи із місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 (а.с. 18).

Рішенням Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області від 31 березня 2016 року у проведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії з більш високого заробітку було відмовлено, оскільки відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Отже, з 1 червня 2015 року пенсії за Законом України «Про прокуратуру» не призначаються і не перераховуються (а. 86 пенсійної справи).

Про прийняте рішення відповідач повідомив ОСОБА_2 листом від 5 квітня 2016 року № 4266/03-11 (а.с. 18).

Однак згідно ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 5 листопада 1991 року, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається у розмірі 80 % від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включається всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 % місячного заробітку. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв»язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Відповідно до ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Законом України № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Так, відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ у редакції Закону № 3668-VІ прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії .

Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення частини першої ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв»язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом № 3668-УІ.

У відповідності до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ в редакції, чинній на момент звернення позивача з заявою про проведення перерахунку пенсії, внесено зміни до частини п»ятнадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до яких максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

З 1 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавці актів України», який встановлює низку змін до законів, які регулюють питання пенсійного забезпечення громадян.

Зокрема, з 1 січня 2015 року розмір пенсії за віком та вислугу років, які призначаються за нормами Закону України «Про прокуратуру», становить 60 % заробітної плати. Однак, відповідно до ч. 15 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюють ч.13 та ч. 18 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв»язку із прийняттям Закону № 3668-VІ не зазнали змін, змінилася лише нумерація частин цієї статті.

Відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з ч. 18 ст. 50-1 Закону України № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв»язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є ч. ч. 13,18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв»язку із прийняттям Законів України № 3668-VІ і № 1166-VII не зазнали.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21 грудня 2016 року у справі № К/800/6054/15.

Крім того, вирішуючи питання про застосування Закону № 1789-ХІІ в часі, суд виходить із того, що згідно зі ст. 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов»язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, зокрема, в органах прокуратури (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов»язана з ризиком для життя і здоров»я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема, працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Аналогічна правова позиція зі спірного питання висловлена Верховним Судом України у постановах від 10 грудня 2013 року в справі № 21-348а13 та від 17 грудня 2013 року в справі № 21-445а13.

Згідно ч. 2 ст. 161 КАС України при виборі і застосуванні правової норми до спірних правовідносин суд враховує висновки Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстав, передбачених п. 1 і 2 ч.1 ст. 237 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач повинен був провести перерахунок раніше призначеної позивачеві пенсії, відповідно до довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року № 18-зп-16 і при перерахунку мають бути взяті до уваги збільшені показники підвищення заробітної плати, які надані позивачем та підтверджені відповідною довідкою (а.с. 20).

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не надав належних доказів на підставу своїх заперечень.

Згідно ч. 1 ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок призначеної пенсії при виникненні права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, із першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15-го числа.

Тому суд вважає, що перерахунок пенсії позивачеві на підставі поданої ним до Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області 30 березня 2016 року заяви про перерахунок пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку 60 % від суми місячної (чинної) заробітної плати, повинен бути здійснений з 1 квітня 2016 року.

Підстави для зобов»язання здійснити перерахунок пенсії за період з 5 до 31 березня 2016 року відсутні, оскільки позивачем не надано доказів того, що раніше він звертався до відповідача із заявами про такий перерахунок пенсії.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

В судовому засіданні встановлено, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_2 від 30 березня 2016 року Конотопським об»єднаним управлінням ПФУ Сумської області 31 березня 2016 року було прийняте рішення.

Тому з метою повного захисту прав позивача, суд вважає, що слід вийти за межі повних вимог та визнати неправомірним і скасувати рішення Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області від 31 березня 2016 року щодо відмови у проведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

Частиною 1 ст. 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб»єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб»єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

Враховуючи зазначене, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплати судового збору в розмірі 551 грн 20 коп (а.с. 1) слід стягнути з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб»єкта владних повноважень - Конотопського об»єднаного управління ПФУ Сумської області.

Керуючись ст. ст. 17, 22, 46 Конституції України, ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VІІІ, ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення», постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 № 1013, рішеннями Конституційного Суду України від 06.07.1999 у справі № 8-рп/99, від 20.03. 2002 у справі № 5-рп/2002, ст. ст. 2, 11, 71, 94, 158-163 КАС України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області щодо відмови у проведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

Визнати протиправним рішення Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 31 березня 2016 року щодо відмови у проведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

Скасувати рішення Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 31 березня 2016 року про відмову у проведенні з 1 квітня 2016 року ОСОБА_2 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати.

Зобов»язати Конотопське об»єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити ОСОБА_2 перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області від 1 березня 2016 року №18-зп-16 відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, в розмірі 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати та провести відповідні виплати, з урахуванням суми виплаченої пенсії, починаючи з 1 квітня 2016 року.

В іншій частині в задоволенні позовних вимог відмовити.

Стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 понесені судові витрати у вигляді сплати судового збору в розмірі 551 грн 20 коп (п»ятсот п»ятдесят одна грн 20 коп) шляхом їх безспірного списання із рахунка суб»єкта владних повноважень - Конотопського об»єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: ОСОБА_4