8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 жовтня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/678/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання: Бутенко К.В.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представників відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги,-
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2016 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ" до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що засобами поштового звязку, Товариство з обмеженою ВЕРТИКАЛЬ» (код ЄДРПОУ 37762264) отримало від Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області податкову вимогу № 276-17 від 09.06.16 про те, що станом на 08.06.2016 сума податкового боргу становить 81757,59 грн., у тому числі за основним платежем з орендної плати 81757,59 грн.
На підставі рішення Сєвєродонецької міської ради від 27.01.2012 № 1353 між позивачем та Сєвєродонецькою міською радою був укладений договір оренди землі від 14.02.2012 (зареєстрований 11.04.2012 за № 441290004000847) згідно якому, відповідач передав позивачу в оренду строком до 26.01.2037 земельну ділянку загальною площею 0,2749 га, яка знаходиться за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 9-6, мікрорайон 73; земельна ділянка надана позивачу під автомобільний газозаправний пункт.
Статтею 6 Закону України від 02.09.2014 року №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено звільнення суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності під час проведення антитерористичної операції.
На думку позивача, оскільки він здійснює свою господарську діяльність на адміністративній території Луганської області де здійснювалася антитерористична операція, період проведення антитерористичної операції триває, нормою прямої дії Закону № 1669 передбачено звільнення таких суб'єктів господарювання під час проведення АТО, які здійснюють діяльність на території проведення АТО від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Позивач зазначає, що на час проведення АТО з квітня 2014 року він звільнений від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
На підставі вищенаведеного, позивач просить суд: визнати протиправною та скасувати податкову вимогу № 276-17 від 09.06.16 державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області; визнати дії державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, що повязані зі стягненням сплати за користування земельною ділянкою комунальної власності у термін дії ст.6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протиправними.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення аналогічні викладеному у позові. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні не визнав позовні вимоги та заперечував проти їх задоволення, надав суду письмові заперечення проти адміністративного позову, відповідно до яких зазначено наступне.
ТОВ «ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ» подало до податкового органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділки державної або комунальної власності) за 2016 рік № НОМЕР_1, в якій платником самостійно визначено податкове зобовязання з орендної плати за землю річна сума 327030,39 грн., в свою чергу помісячно з січня по листопад 27252,53 грн., в грудні 27252,56 грн.
П.54.1 ст. 54 Кодексу вказує, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 Кодексу не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
П.п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податковому вимогу.
Згідно інтегрованої картки платника податків АІС «Податковий блок» у ТОВ «Омега Вертикаль» рахувався податковий борг з орендної плати з юридичних осіб у сумі 81757,59 грн. У звязку з чим, у відповідності до ст. 59 ПКУ ДПІ у м. Сєвєродонецьку було сформовано в автоматичному режимі податкову вимогу від 09.06.2016 № 276-17 з зазначенням податкового боргу ТОВ «Омега Вертикаль» та направлено боржнику поштою.
На думку відповідача, ДПІ при винесені та направленні податкової вимоги діяла у межах визначених чинним законодавством повноважень та у відповідності до самостійно поданої платником податків декларації.
Відповідач додатково зазначив, що відповідно до статті 10 Закону № 1669 єдиним належним та достатнім документом, який підтверджує настання обставин непереборної сили (форс мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобовязань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Омега Вертикаль» не надавала до ДПІ у м. Сєвєродонецьку сертифікату Торгово - промислової палати України, який посвідчує факт настання форс - мажорних обставин, тому відсутні будь-які підстави для застосування Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Статтею 2 ПКУ зазначено, що зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.
Пунктом 3 Розділу XX ПКУ встановлено, що в разі якщо законодавчими актами передбачені інші правила справляння податків, зборів, що регулюються цим Кодексом, застосовуються правила цього Кодексу.
У звязку з чим, Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» не змінив регулювання податкових відносин, які врегульовані спеціальним законом - Податковим Кодексом, який відповідно, і має вищу юридичну силу.
На підставі вищевикладеного, відповідач просить суд відмовити у повному обсязі у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю Омега Вертикаль, код ЄДРПОУ 37762264, є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради за № 14801050001051221 та включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.7-10).
ТОВ Омега Вертикаль перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області як платник окремих податків, зокрема орендної плати, що не заперечують сторони по справі.
На підставі рішення Сєвєродонецької міської ради від 27.01.2012 № 1353 між позивачем та Сєвєродонецькою міською радою укладено договір оренди землі від 14.02.2012 (зареєстрований 11.04.2012 за № 441290004000847), відповідно до якого відповідач передав позивачу в оренду строком до 26.01.2037 земельну ділянку загальною площею 0,2749 га, яка знаходиться за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 9-6, мікрорайон 73; земельна ділянка надана позивачу під автомобільний газозаправний пункт, що не заперечують сторони по справі.
ТОВ ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ надано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік № НОМЕР_1, в якій платником визначено податкове зобовязання з орендної плати за землю, річна сума 327030,39 грн., в свою чергу помісячно з січня по листопад 27252,53 грн, в грудні 27252,56 грн (а.с.24,25).
З інтегрованої картки платника податків АІС «Податковий блок» та облікової картки платника податків вбачається, що за ТОВ «Омега Вертикаль» рахується податковий борг з орендної плати з юридичних осіб у сумі 81757,59 грн. (а.с.23,47,48).
09.06.2016 державною податковою інспекцією у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області сформовано оскаржувану податкову вимогу № 276-17, відповідно до якої за ТОВ «Омега Вертикаль» станом на 08.06.2016 рахується податковий борг у сумі 81757,59 грн. за основним платежем. Вказану вимогу направлено позивачу засобами поштового звязку (а.с.6,26,27).
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідач, державна податкова інспекція у м.Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом України.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 1.1. ст. 1 Податкового кодексу України встановлено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
На підставі п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
Відповідно до статті 285 Податкового кодексу України, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У відповідності до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення у встановлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України.
Вирішуючи питання щодо правомірності оскаржуваної вимоги в частині визначення податкового боргу з орендної плати за землю, суд враховує наступне.
Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (далі - Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014.
Статтею 6 Закону № 1669 встановлено, що під час проведення антитерористичної операції звільнено суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Згідно з ч.3 ст.11 Прикінцеві та перехідні положення наведеного Закону, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
За результатами аналізу вказаних норм суд дійшов висновку, що Закон № 1669 є спеціальним законом у спірних правовідносинах, а тому його застосування не ставиться у залежність від внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.
Крім того, Закон № 1669 прийнято у часі пізніше ніж Податковий кодекс України.
Відповідно до п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1669, Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону зобов'язаний, зокрема: затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" № 405/2014 від 14.04.2014, у період з 14.04.2014 до її закінчення.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
Згідно даного переліку, м. Сєвєродонецьк є населеним пунктом, на території якого здійснювалась антитерористична операція, а відтак, позивач користується пільгами, встановленими статтею 6 Закону № 1669 щодо звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності (земельного податку, орендної плати).
За приписами ст.10 Закону України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Посилання представника відповідача на дану норму Закону є необґрунтованим, оскільки статтею 6 Закону №1669, яка має пряму дію, не вимагається додаткове отримання сертифіката про засвідчення форс-мажорних обставин. До того ж, сертифікат Торгово-промислової палати України потрібен для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, а ст. 6 Закону № 1669 передбачає не відповідальність, а звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Разом з тим, згідно з вимогами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.86); ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили (ч.2 ст.86); суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.3 ст.86).
Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Будь-яке рішення чи дії суб'єкта владних повноважень має бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об'єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Під час розгляду справи відповідачем не доведено правомірності та обґрунтованості прийнятого ним оскаржуваного рішення.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог ТОВ Омега Вертикаль в частині визнання протиправною та скасування податкової вимоги № 276-17 від 09.06.2016.
Щодо позовних вимог позивача в частині визнання протиправними дій відповідача, які повязані зі стягненням сплати за користування земельною ділянкою комунальної власності у термін дії ст. 6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог в цій частині, оскільки відповідач діяв в межах наданих йому Податковим кодексом України повноважень.
Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
З огляду на те, що позовні вимоги позивача, який не є субєктом владних повноважень, задоволено частково, суд вважає за необхідне стягнути з державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ" пропорційно задоволеним вимогам у сумі 1378,00 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ" до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування податкової вимоги, - задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області № 276-17 від 09 червня 2016 року на суму 81757,59 грн. (вісімдесят одна тисяча сімсот пятдесят сім гривень 59 коп.) винесену відносно товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ".
В іншій частині позовних вимог щодо визнання протиправними дій державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, що повязані зі стягненням сплати за користування земельною ділянкою комунальної власності у термін дії ст.6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», - відмовити.
Стягнути з державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, код ЄДРПОУ 39890583) судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ОМЕГА ВЕРТИКАЛЬ" (61057, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 37762264) у сумі 1378,00 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 17 жовтня 2016 року.
Суддя ОСОБА_3