КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 жовтня 2016 року № 810/3271/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВА» до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛАВА» з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень форми «В1» №0003091 404 від 03.10.2016, форми «В4» №0003081404 від 03.10.2016, форми «Р» №0003061404 від 03.10.2014, форми «П» №00030781404 від 03.10.2016.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Однак, надана адміністративна позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем, всупереч вищевказаній нормі КАС України, не було долучено до матеріалів позовної заяви податкове повідомлення-рішення форми «П» №00030781404 від 03.10.2016, правомірність прийняття якого оспорюється позивачем у позовній заяві. Відсутність належним чином засвідченої копії вказаного документу підтверджується актом б/н від 13.10.2016, який був складений працівниками ВДЗК (канцелярія) Київського окружного адміністративного суду.
У той же час, позивачем додано до позовної заяви податкове повідомлення-рішення форми «П» №0003071404 від 03.10.2016, тобто з іншим номером.
Крім того, позивачем не надано пояснень щодо неможливості надання вищевказаного документу та не заявлено клопотання про його витребування.
Відповідно до частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.
Проте, невиконання позивачем приписів ч. 2 ст. 106 КАС України та ненадання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, унеможливлює здійснення підготовки справи до судового розгляду з метою її розгляду в одному судовому засіданні протягом розумного строку, оскільки не надає змоги визначити суть спірних відносин.
При цьому, у разі допущення позивачем помилки при оформленні прохальної частини позовної заяви щодо номеру оспорюваного податкового повідомлення-рішення, позивачеві необхідно подати виправлені примірники позовної заяви в кількості учасників судового процесу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду субєктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-VIII від 25.12.2015 розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення форми «В1» №0003091404 від 03.10.2016, форми «В4» №0003081404 від 03.10.2016, форми «Р» №0003061404 від 03.10.2014, форми «П» №00030781404 від 03.10.2016.
Отже, подана позивачем позовна заява містить вимоги майнового характеру, ставка судового збору за звернення яких до суду дорівнює 1,5 відсотка ціни позову.
Позивачем на підтвердження оплати судового збору долучено до позовної заяви оригінал платіжного доручення №1263 від 12.10.2016 на суму 5512,00 грн.
Проте, оскільки, як встановлено вище, позивачем не додано до позовної заяви належним чином засвідчену копію податкового повідомлення-рішення форми «П» №00030781404 від 03.10.2016, суд позбавлений можливості встановити правильність визначення суми судового збору, яка підлягає сплаті за заявлені вимоги.
При цьому, суд звертає увагу на те, що у разі допущення позивачем помилки при оформленні прохальної частини позовної заяви щодо зазначення номеру спірного податкового повідомлення-рішення, та наявності у нього наміру оскаржити саме ті рішення контролюючого органу, які додані до позовної заяви, ставка судового збору за звернення до суду з відповідними вимогами складає 107 543,69 грн. (7 169 579,50 грн. х 1,5%), у звязку з чим позивачем не доплачено судовий збір в розмірі 102 031,69 грн. (107 543,69 грн. 5 512,00 грн.).
Крім того, ч.ч 4-5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються імя представника, його поштова адреса, а також номер засобу звязку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно з ч.7 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч. 2 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
Судом встановлено, що позовна заява підписана директором Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВА» ОСОБА_1, тобто законним представником.
Проте, в матеріалах позовної заяви відсутні документи, які підтверджують повноваження ОСОБА_1 як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВА». Зокрема, такими документами є наказ про призначення на посаду, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань тощо).
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позоною заявою.
Відповідно до положень ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків. Вказані недоліки повинні бути усунені у місячний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду позовної заяви з дотриманням вимог ст. 106 КАС України.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.Залишити позовну заяву без руху.
2.Позивачеві усунути у місячний строк з дня отримання копії даної ухвали вказані недоліки, а саме:
- надати належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують повноваження ОСОБА_1 як директора Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВА» (наказ про призначення на посаду, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань тощо);
- надати належним чином засвідчену копію податкового повідомлення-рішення форми «П» №00030781404 від 03.10.2016 (у двох екземплярах), або уточнені примірники позовної заяви по кількості учасників судового процесу, а також докази сплати судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову.
3.Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/3271/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4.Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дудін С.О.