Ухвала суду № 62026516, 06.10.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2016
Номер справи
804/16058/15
Номер документу
62026516
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

06 жовтня 2016 рокусправа № 804/16058/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючий суддя:Ясенова Т.І.

судді: Головко О.В. Суховаров А.В.

секретар судового засідання:Троянов А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 січня 2016 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» до Дніпропетровської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішення і картки відмови у прийнятті митної декларації, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» звернулось до суду з позовом до Дніпропетровської митниці Державної фінансової служби, в якому просило:

-скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 110010000/2015/20053 від 02.06.2015 року;

-визнати недійсним та скасувати рішення Дніпропетровської митниці Державної фінансової служби про коригування митної вартості товарів №110010000/2015/600381/1 від 02.06.2015 року.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 січня 2016 року у задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне зясування судом обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення про задоволеня позовних вимог.

В запереченнях на апеляційну скаргу відповідач, посилаючись на її безпідставність, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, як законну та обґрунтовану.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла наступних висновків.

Судом встановлено, що 29.04.2015 року між ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е.Дзержинського» та ТОВ «Русская горно-металлургическая компания» укладено зовнішньоекономічний контракт №15-0835-12, згідно з умовами якого продавець зобов'язався передати покупцю, а покупець прийняти та своєчасно оплатити товар, найменування, кількість, вартість, умови та строки поставки якого визначаються даним контрактом, додатками (специфікаціями) та додатковими угодами до нього, які є

невідємною частиною даного договору. Відповідно до положень зовнішньоекономічного контракту залізорудний концентрат імпортується за ціною, що розраховується в залежності від вмісту Fе.

Згідно Додатку №3 від 06.05.2015 року до контракту продавець постачає, а покупець приймає та оплачує товар залізорудний концентрат в кількості 180 000,00 тон за базовою ціною 1963,69 ОСОБА_1/т.

Якщо фактичний вміст більше чи менше базового вмісту Fе 66%, базова ціна сировинизбільшиться чи зменшиться пропорційно фактичному вмісту Fе. Надбавка або знижка до базової ціни сировини складає 21,12руб.РФ/т за 1% Fе долі в пропорції.

Умови поставки: СРТ- станція Дніпродзержинськ, Придніпровської залізниці, Україна (Інкотермс -2010).

Умови оплати: 100% оплата протягом 10банковських днів з дати здачі товару продавцем першому перевізнику, обумовлена датою штампеля станції відправлення в залізнодорожній квитанції про прийняття товару до перевезення.

Товаровідправник: ВАТ «Стройленский ГОК», Росія, 309500, Білгородська область, м. Старий Оскол, південно-західний район, площадка Фабрична, проїзд 4.

Покупець: ПАТ «Дніпровський Меткомбінат», 51925, Україна, м.Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 18-б.

Товароотримувач: ПАТ «Дніпровський Меткомбінат», 51925, Україна, м.Дніпродзержинськ, вул. Кірова, 18-б.

Митна вартість товару була заявлена позиваем шляхом подання вантажної митної декларації №110010000/2015/021062 від 02.06.2015 до Дніпропетровської митниці.

Статтею 264 МК України передбачено, що з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Так, митна вартість товару була заявлена декларантом позивача відповідно до статті 58 МКУкраїни шляхом подання декларації митної вартості форми ДМВ-1 за ціною договору (основний метод) і складала 1,96899 RU за кг.

Позивачем, на підтвердження задекларованої ним митної вартості товару, надано документи, перелічені у графі 44 МД.

На підставі поданої до митного оформлення декларації, відповідачем сформовано наступні форми ризиків, а саме: 105-2 «Можливе заниження митної вартості товару. Здійснити перевірку правильності визначення митної вартості. Звернути увагу на митну вартість ідентичних або подібних (аналогічних) товарів. Провести перевірку відомостей, що містяться в документах, які підтверджують митну вартість товарів. У випадках, передбачених частинами третьою-четвертою ст. 53 Митного кодексу, здійснити запит додаткових документів. У випадках, передбачених частиною шостою ст. 54 Митного кодексу, прийняти рішення про коригування митної вартості Товар №1. Витребувати у декларанта заявлені у гр.44 митної декларації докумен підтверджують митну вартість товарів».

Статтею 54 МК України передбачено, що митний орган з метою здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів має право упевнитися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості. На виконання вимог частини 2 статті 54 Митного кодексу України під час проведення митного контролю і митного оформлення здійснено перевірку наявності або відсутності застережень щодо застосування методу визначення митної вартості за ціною договору (контракту). Виконання вимог, передбачених частиною 1 статті 58 МКУ щодо наявності або відсутності застережень щодо застосування методу визначення митної вартості за ціною договору (контракту) за наданими документами перевірити неможливо.

Відповідно до статті 17 та додатку III, параграфа 6 до Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року за митними органами зберігається право перевіряти інформацію імпортерів щодо визначення митної вартості, з точки зору її повноти і правильності. Згідно ст.52 Митного кодексу України, декларант зобов'язаний подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 54 Митного кодексу України здійснено контроль заявленої декларантом митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Посадовою особою митного органу здійснено кон троль наявності в підтверджуючих документах усіх відомостей в кількісному виразі, використаних при обчисленні митної вартості.

В результаті такого контролю встановлено, що документи,які підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості, містять розбіжності.

Товар імпортовано за контрактом від 29.04.2015 року № 15-0835-12 та додатком до цього контракту від 06.05.2015 року № 3, що заявлений декларантом позивача як непрямий контракт, тобто укладений не з виробником оцінюваного товару, а з посередником.

Відповідно до Відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 «Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій», зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу,стороною якого є виробник товарів, декларується під кодом4104.

Декларантом позивача контракт від 29.04.2015 року № 15-0835-12 в гр. 44 МД від 02.06.2015 року № 110010000/2015/021062 задекларовано під кодом 4100.

При цьому, продавцем товару відповідно до контракту від 29.04.2015 року № 15-0835-12 є ТОВ «Русскаягорно-металлургическаякомпания», відправником товару, відповідно до гр. 2 МД № 110010000/2015/021062 є ВАТ «Стойленский ГОК».

Договору із третіми особами, що пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається, в пакеті документів приєднаних до ЕМД декларантом ПАТ ДМКД не надано.

Відповідно до зовнішньоекономічного контракту від 29.04.2015 року № 15-0835-12 та додатку від 06.05.2015 року №3 залізорудний концентрат імпортується за ціною, що розраховується в залежності від вмісту Fе. Базова ціна залізорудного концентрату визначається на рівні1963,69 ОСОБА_1/т при вмісті Fе 66%. В залежності від збільшення або зменшення фактичного вмісту Fе, надбавка або знижка до базової ціни складає 21,12 ОСОБА_1/т за 1% Fе долі в пропорції.

Позивачем до документів митного оформлення надано рахунки-фактури, при цьому вміст Fе в рахунках-фактури не зазначений та не підтверджений наданими сертифікатами якості №№ 52,58, 63, 62, 64, 65.

Зазначені рахунки-фактури виставлені ТОВ «Русская горно-металлургическая компания» в рамках зовнішньоекономічного контракту від 29.04.2015 року № 15-0835-12 на умовах поставки СРТ Дніпродзержинськ.

Також, позивачем до документів митного оформлення надано рахунки-фактури від виробника товару ВАТ «Стройленский ГОК», а саме: від 18.05.2015 року, від 24.05.2015 року, від 26.05.2015 року (2 шт.) та від 27.05.2015 року (2 шт.),які виставлені в рамках контракту №15-04-29, додатку від 29.04.2015 року №2, згідно з якими вартість товару визначена в єдиному розмірі - 1290,00 ОСОБА_1/т при базовому вмісті Fе 66,5% та 66,2%.

Судом встановлено, що контракт № 15-04-29, та додаток №2 від 29.04.2015 року до митного оформлення позивачем не надано.

Крім того, рахунки виробника містять посилання на сертифікат якості №52, 58, 63, 62, 64, 65, які містять інформацію щодо вмісту Fе в товарі від 66,0% до 66,4%.

Рахунки виробника та рахунки контракт оутримувача містять вартість оцінюваного товару, визначену відносно різної базової ціни, що залежить від вмісту Fе. У звязку з відсутністю договору з третіми особами, що пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається, унеможливлює проведення перевірки числового значення заявленої митної вартості.

Рахунки контрактоутримувача та виробника ідентифікуються між собою лише за вагою та містять ціну товару, визначену в залежності від вмісту Fе, що не відповідає ціні рахунків виробника.

З урахуванням того, що вищезазначені документи контрактоутримувача та виробника містять розбіжності щодо вартості товару, що постачається, то зазначена невідповідність є суттєвою для обчислення ціни товару.

Зазначені розбіжності унеможливлюють здійснення обчислення заявленої позивачем митної вартості товару.

Відповідно до Положення про уніфікований порядок проставляння митними органами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав на транспортних і комерційних документах печаток і штампів митних органів країн відправлення товарів, а також митних органів транзитних країн, яке було затверджене на 32-му засіданні ОСОБА_1 керівників митних служб держав - учасниць Співдружності рішенням №5/32 від 13.09.2001 року (набрало чинності з 01.01.2002 року та обов'язкове для виконання митними органами держав - учасниць Співдружності), відсутність на транспортних і/або комерційних документах відміток відповідних митних органів держав СНД є підставою для застосування додаткових форм митного контролю.

Пунктом 2 Положення про уніфікований порядок проставлення митними органами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав на транспортних і комерційних документах печаток і штампів митних органів країн відправлення товарів, а також митних органів транзитних країн, яке було затверджене на 32-му засіданні ОСОБА_1 керівників митних служб держав - учасниць Співдружності рішенням № 5/32 від 13.09.2001 (набрало чинності з 01.01.2002 та обов'язкове для виконання митними органами держав - учасниць Співдружності) встановлено (мовою оригіналу): «Настоящее Положение устанавливает обязательное проставление на транспортных и коммерческих документах (далее - перевозочные документы) печатей и штампов таможенных органов (далее - отметки таможни) государств СНГ при вывозе товаров, а также таможенных органов государств СНГ в местах пересечения таможенных границ при перемещении товаров автомобильным, железнодорожным, авиационным, водным видами транспорта и при смешанном перемещении».

Судом встановлено, що залізничних накладних №№АЦ642160, АЦ642148, АЦ642154, АЦ642159, АЦ642158, АЦ642161, надані позивачем до документів митного рахунку-фактури прямували разом із товаром та іншими товаросупровідними документами. Однак, ці документи вказані в залізничних накладних без зазначення їх номері та дат, що унеможливлює їх ідентифікацію.

Відповідно до Інструкції про порядок заповнення декларації на товари, затвердженої Рішенням Комісії Митного Союзу від 20.05.2010 № 257 (із мінами та доповненнями) в графі 46 російської митної декларації вказується статистична вартість товару в доларах США, що округлена за математичними правилами до двох знаків після коми.

За відомостями гр.46 наданої позивачем копії декларації країни експорту від 07.05.2015 року № 10101100/070515/0000483 митна вартість оцінюваного товару на умовах СРТ Дніпродзержинськ складає 35,29 дол. США/т, що за курсом ЦБРФ (49,9816 ОСОБА_1 за 1 дол. США) станом на день оформлення зазначеної МД складає 1763,76 ОСОБА_1/т, що не відповідає ні рахункам виробника, ні рахункам контрактоутримувача.

Зазначене унеможливлює використання наданої декларації країни експорту в якості документа, що підтверджує заявлену митну вартість.

Так, відповідно графи 42 експортної декларації загальна митна вартість товару складає 353464200,00 руб. РФ при загальній вазі 180000тон, тобто ціна товару складає 1963,69 руб. РФ/т.

При цьому, додатком №3 базова ціна залізорудного концентрату на рівні 1963,69 ОСОБА_1/т визначена при базовому вмісті заліза 66%.

Разом з тим, в даному випадку до митного оформлення був заявлений залізорудний концентрат з вмістом Fe 66,1%,66,2%, 66,3% та 66,4%.

Таким чином, відомості щодо ціни товару, зазначені в експортній декларації, не відповідають фактичній ціні імпортованого товару.

Відповідно до умов контракту від 29.04.2015 року № 15-0835-12, додатку від06.05.2015 року №3, умовами поставки товару визначеноСРТ Дніпродзержинськ. Зазначені умови поставки передбачають несення продавцем витрат доставки товару до місця призначення на кордоні України.

Позивачем до документів митного оформлення надано лист №062Д/1447 від 03.06.2015 року, в якому зазначено, що підтвердження транспортної складової територією України неможливе, тому з урахуванням умов поставки СРТ Дніпродзержинськ відповідно до пункту 10 статті 58 МК України вартість транспортування від виробника до пункту призначення є складовою вартості товару за контрактом, заявленої декларантом як митна вартість. Оскільки декларантом ПАТ «ДМК ім. Дзержинського» надано документи, що містять розбіжності стосовно умов поставки оцінюваного товару та, відповідно, вартості зазначеного товару відповідно до таких умов, необхідне надання відомостей щодо транспортної складової з метою проведення перевірки числового значення заявленої митної вартості.

Судом встановлено, що документи, визначені пунктом 2.6 статті 53 МКУкраїни, які містять відомості, що підтверджують транспортну складову у вартості оцінюваних товарів позивачем надані не були.

Згідно з пунктом 6 частини 2 статті 53 МК України обов'язковими документами, що підтверджують заявлену митну вартість, є документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів.

Правилами заповнення декларації митної вартості, затвердженими наказом Мінфіну України № 599 від 24.05.2012, зареєстровано в Мінюсті 18.06.2012 за № 984/21296, визначено, що до документів, що місять відомості про вартість перевезення, належать:

- рахунок-фактура (акт виконаних робіт (наданих послуг)) від виконавця договору (контракту) про надання транспортно-експедиційних послуг, що містить реквізити сторін, суму та умови платежу, інші відомості, відповідно до яких встановлюється належність послуг до товарів;

- банківські та платіжні документи, що підтверджують факт оплати транспортно-експедиційних послуг відповідно до виставленого рахунка-фактури;

- калькуляція транспортних витрат (якщо перевезення товарів здійснюється з використанням власного транспортного засобу), що містить відомості про маршрут перевезення, його протяжність у кілометрах до місця ввезення на митну територію України та по митній території України, розмір тарифної ставки на перевезення за одиницю виміру (вагу) товару за 1 кілометр маршруту.

Таким чином, в порушення пункту 6 частини2статті 53 МК України документи, які містять відомості, що підтверджують транспортну складову у вартості оцінюваних товарів, позивачем не надано.

Разом з тим, в залізничних накладних №№ АЦ642160, АЦ642148, АЦ642154, АЦ642159, АЦ642158, АЦ642161 вказана вартість транспортування, яка сплачена позивачем.

Крім того, в графах 4, 20 вказаних залізничних накладнихзазначено, що платникамипо Російській залізниці є АТ «ПГК», по Укрзалізниці - ТОВ «Перша вантажна компанія в Україні», однак жодних документів щодо взаємовідносин між АТ «ПГК», ТОВ «Перша вантажна компанія в Україні» з однієї сторони та ТОВ «Русская горно-металлургическая компания» або позивачем, з іншої сторони, до митного органу надано не було.

Отже, з метою здійснення контролю за правильністю та повнотою визначення декларантом митної вартості товару, відповідно до частини 5 статті 54 МКУкраїни, використовуючи право упевнюватися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи розрахунку, поданих для цілей визначення митної вартості, з урахуванням пунктів 2, 3 статті 53 МК України, посадовою особою митниці зобов'язано декларанта протягом 10 календарних днів додатково надати (за наявності) наступи; документи: договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації; виписку з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування; висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Листом від 02.06.2015 р. № 062Д/1434, надісланим у складі електронного повідомлення, позивач проінформував відповідача про неможливість надання додаткових документів, зазначених у вимогах митного органу, в термін визначений частиною 3 статті 53 МК України та повідомлено, що зазначені документи будуть надані в установлений законом термін відповідно до пункту 8 статті 55 МК України.

Відповідно до пункту 6 статті 54 МК України митний орган може відмовити в митному оформленні товарівза заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі: невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості; неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари; невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу; надходження до органу доходів і зборів документально підтвердженої офіційної інформації органів доходів і зборів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.

У зв'язку із неможливістю застосування першого методу визначення митної вартостітоварів посадовою особою Дніпропетровської митниці було послідовно перейдено до другорядних методів визначення митної вартості.

Так, судом встановлено, що для проведення коригування митної вартості імпортованого товару у митного органу відсутня інформація щодо вартостіідентичних товарів (стаття 59 МКУкраїни), митне оформлення яких вже здійснено за методом визначення митної вартості за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції) за посередницьким контрактом.

Інформація щодо вартості аналогічних (подібних) товарів (стаття 60 МКУкраїни), митне оформлення яких вже здійснено за методом визначення митної вартості за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції) за посередницьким контрактом відсутня.

Методи на основі віднімання та додавання вартості (статті 62, 63 МК України) неможливо застосувати у зв'язку із відсутністю об'єктивних, документально підтверджених даних, які піддаються обчисленню.

У разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом послідовного використання методів, зазначених у статтях 58 - 63 цього Кодексу, митна вартість оцінюваних товарів визначається з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GATT).

У зв'язку з викладеним, під час перевірки заявленої митної вартості товару та здійсненні митної оцінки виникла потреба у використанні різних джерел її обґрунтування та була необхідність застосування різних підходів до оцінки товарів.

Застосований митницею резервний метод визначення митної вартості (стаття 64 МК України) базується на світовій практиці, згідно якої в рамках цього методу допускається розумна гнучкість в підходах до застосування попередніх методів визначення митної вартості.

При здійсненні контролю співставлення, тобто порівняння рівня заявленої митної вартості з інформацією, наявною у митного органу щодо вартості ідентичних та подібних (аналогічних) товарів митне оформлення яких вже здійснено посадовою особою митниці встановлено, що в базі даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи (далі - ЄАІС) була відсутня інформація щодо митних оформлень, за якими ввезено ідентичний товар «концентрат залізорудний агломераційний» за посередницькими угодами.

При цьому, містилась інформація щодо митного оформлення ідентичного товару «концентрат залізорудний агломераційний2 (за прямим контрактом, враховуючи якісні показники за вмістом Fе - в середньому від 66,1%-66,6%) на умовах СРТ Дніпродзержинськ МД від 13.03.2015 року № 110010000/2015/020288середня вартість одиниці товару 2,8569 ОСОБА_1/кг, МД від 13.03.2015 року № 110010000/2015/020301 середня вартість одиниці товару 2,8534 ОСОБА_1/кг при базовій ціні сировини з базовим вмістом Fе 66% на рівні 2263,00 ОСОБА_1/т без ПДВ та вартості плати за перевезення, при цьому, вартість перевезення складає 580 руб. РФ/т.

Таким чином, базова ціна сировини з базовим вмістом Fе 66% на умовах СРТ Дніпродзержинськ «концентрат залізорудний агломераційний» за прямим контрактом 2,843 руб. РФ/т.

Товар «концентрат залізорудний агломераційний», оформлений позивачем за МД № 110010000/2015/020288 від 13.03.2015, ввезений на митну територію України на виконання умов прямого зовнішньоекономічного контракту від 20.12.2013 №13-2342-12, укладеного між ПАТ «ДМКД» та ВАТ «Стойленський ГОК», специфікація № 15 від 26.01.2015. Саме в цій специфікації № 15 від 26.01.2015 визначена базова ціна товару з базовим вмістом Fе 66% на умовах СРТ Дніпродзержинськ на рівні 2843 ОСОБА_1/т, в тому числі 2263,00 ОСОБА_1/т - базова ціна сировини з базовим вмістом Fе 66%, 580 ОСОБА_1/т - вартість перевезення.

Положеннями статті 59 МК України встановлено, що ціна договору щодо ідентичних товарів береться за основу для визначення митної вартості товарів, якщо ці товари ввезено приблизно в тій же кількості та на тих же комерційних рівнях, що й оцінювані товари. У разі відсутності такого продажу використовується вартість операції з ідентичними товарами, що продавалися в Україну в іншій кількості та/або на інших комерційних рівнях. При цьому їх ціна коригується з урахуванням зазначених розбіжностей незалежно від того, чи веде це до збільшення або зменшення вартості. Інформація, що використовується при здійсненні коригування, повинна бути документально підтверджена.

З огляду на те, що у митного органу відсутні документально підтверджені відомості щодо торгівельної надбавки посередника, декларанту ПАТ «ДМКД» запропоновано надати такі відомості для можливості проведення розрахунку відповідно до комерційних умов зовнішньоекономічної угоди (посередницький контракт) згідно із зазначеними вище положеннями МК України.

Листом від 02.06.2015 р. № 062Д/1435, надісланим у складі електронного повідомлення, позивач проінформував відповідача про відсутність відомостей щодо торгівельної надбавки та повідомлено, що зазначені документи будуть надані в установлений законом термін відповідно пункту 8 статті55 МК України.

З урахованням відмінностей щодо комерційних умов зовнішньоекономічної операції та вмісту Fе у складі порівняних товарів, відповідно до положень статтей 59, 60 МК України використання наявної у митного органу інформації можливе за умови коригування зазначеної ціни з урахуванням розбіжностей незалежно від того, чи веде це до збільшення або зменшення вартості.

Відповідно до наданих позивачем рахунку виробника вартість оцінюваного товару незалежно від вмісту Fе складає 1290 ОСОБА_1/т. Оскільки рахунок виробника не містить відомостей стосовно умов поставки, вартість у зазначених рахунках рахується на умовах ЕХW. За наявною у відповідача інформацією вартість перевезення становить 580 ОСОБА_1/т.

Отже, можливо розрахувати вартість виробника на умовах СРТ Дніпродзержинськ: 1290+580=1870.

Маючи базову вартість продавця за зовнішньоекономічним контрактом, на умовах СРТ Дніпродзержинськ на рівні 1963,69 ОСОБА_1/т (згідно додатку № 3 від 06.05.2015), можна розрахувати торгівельну надбавку: 1963,69-1870=93,69 ОСОБА_1/т.

Після проведення розрахунків маємо наступні похідні для проведення перерахунку відповідно до положень МК України:

- 2843,00 ОСОБА_1/т - базова ціна сировини при базовому вмісті Fе 66% з урахуванням вартості перевезення - (МД № 110010000/2015/020288, № 110010000/2015/020301від 13.03.2015);

- 93,69 ОСОБА_1 - розрахована митним органом торгівельна надбавка;

- 21,12 ОСОБА_1/т - надбавка або знижка до базової ціни за 1% Fе долі в пропорції.

Згідно із вимогами частиною 5 статті 59 МК України можна провести коригування вартості оцінюваного товару в залежності від комерційних умов зовнішньоекономічної операції (непрямий контракт) та фактичних якісних показників оцінюваної партії товару за наданими позивачем сертифікатами якості:

- для концентрату залізорудного з вмістом Fе 66,3%, вага 4423,15 т розрахована вартість складатиме (2843+0,3х21,12+93,69)х 4423,15 = 13 017 445,45 ОСОБА_1;

- для концентрату залізорудного з вмістом Fе 66,4%, вага 623,85 т розрахована вартість складатиме (2843+0,4х21,12+93,69)х 623,85 = 18 373 324,34 ОСОБА_1;

- для концентрату залізорудного з вмістом Fе 66,1%, вага - 551,9 т розрахована вартість складатиме (2843+0,1x21,12+93,69)х 551,9 = 1 621 924,82 ОСОБА_1;

- для концентрату залізорудного з вмістом Fе 66,2%, вага 4423,45т розрахована вартість складатиме (2843+0,2x21,12+93.69)х 4423,45 = 13 008 986,03 ОСОБА_1

Загальна митна вартість товару загальною вагою 10022,35 т складатиме 29 485 680,65 ОСОБА_1

Таким чином, розрахована відповідно до положень частини 5 статті 59 МК України середня митна вартість імпортованого товару складатиме 2,9420 ОСОБА_1/кг.

Посадовою особою митниці було прийнято рішення про коригування митної вартості від 02.06.2015 року№ 110010000/2015/600381/1 (резервний метод).

У зв'язку з прийняттям митницею рішення про коригування митної вартості товару, за митною декларацією було відмовлено в митному оформленні та видано картку відмови від 02.06.2015 року № 110010000/2015/20053.

Відповідно до частини 7 статті 55 МКУ, у випадку незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів митний орган за зверненням декларанта або уповноваженої ним особи випускає товари, що декларуються, у вільний обіг за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю цих товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та забезпечення сплати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною митним органом, шляхом надання гарантій відповідно до розділу X цього Кодексу.

Строк дії таких гарантій не може перевищувати 80 календарних днів з дня випуску товарів. Протягом цього періоду позивач має право надати будь-які наявні додаткові документи на підтвердження митної вартості товару, але жодних документів надано не було.

Декларант позивача скористався своїм правом, товар був випущений у вільний обіг за МД № 110010000/2015/021064 від 02.06.2015 року.

Відповідно до положень статті 55 МК України позивач листом від 28.07.2015 №062Д/1949 звернувся до Дніпропетровської митниці ДФС з проханням розглянути питання щодо відкликання спірного рішення про коригування митної вартості та додатково надано лист контрактоутримувача від 07.07.2015 № 286 та банківські документи SWIFT від 11.06.2015 року та від 19.06.2015 року.

Листом від 07.07.2015 № 286 контрагент позивача повідомляє останнього про неможливість надання договору з третіми особами, рахунків про здійснення платежів третім особам на користь продавця, оскільки ця інформація є конфіденційною.

Цей лист не містить жодних відомостей (числових значень) на підтвердження заявленої митної вартості товару, що унеможливлює його використання.

Відповідно до гр. 22 МД №110010000/2015/021062 загальна сума за рахунком 19733934, 24 RUB.

Так, відповідно до банківського документу SWIFT від 11.06.2015 та від 19.06.2015 за контрактом від 29.04.2015 №15-0835-12 здійснено оплату в розмірі 25000000 RUB та 41836306,57 RUB відповідно.

Призначенням платежу за вказаним банківським платіжним документом зазначено оплата за залізорудний концентрат по контракту від 29.04.2015 №15-0835-12.

Відповідно до пункту 3.2 контракту від 29.04.2015 № 15-0835-12, орієнтовна сума контракту складає 3 млрд. ОСОБА_1

У зв'язку із відсутністю у банківському платіжному документі посилань на специфікацію до контракту або на інвойс зазначений банківський платіжний документ неможливо ідентифікувати із спірною партією товару.

Враховуючи результати перевірки, невідповідність відомостей у наданих документах, виявлені під час здійснення онтролю правильності визначення митної вартості та зазначені у графі 33 оскаржуваного рішення про коригування митної вартості, неможливість проведення обчислення заявленого рівня митної вартості на підставі снаданих документів, неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно зі сформованим митницею переліком, у митного органу були відсутні правові підстави для визнання заявленої декларантом митної вартості та скасування рішення про коригування митної вартості від 02.06.2015 №110010000/2015/600381/1.

Керуючись положеннями частини 6 статті 54 Митного Кодексу України орган доходів і зборів може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю у разі неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про правомірність прийняття оскаржуваного рішення про коригування митної вартості заявленого позивачем товару та оформлення Картки відмови.

На підставі викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст.200, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е.Дзержинського» залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 січня 2016 року у справі №804/16058/15 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі.

Головуючий:Т.І. Ясенова

Суддя:О.В. Головко

Суддя:А.В. Суховаров