Ухвала суду № 62025802, 18.10.2016, Шахтарський міський суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Першотравенський міський суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
18.10.2016
Номер справи
186/1384/16-к
Номер документу
62025802
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 186/1384/16-к

Провадження № 1-кс/0186/184/16

У Х В А Л А

про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії

18 жовтня 2016 року слідчий суддя Першотравенського міського суду Дніпропетровської області Кривошея С.С.,

секретар Кравченко А.Г.,

за участю: старшого слідчого Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області Шаповалової Я.Ю.,

розглянувши клопотання старшого слідчого Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області погодженого з прокурором Першотравенського відділу Павлоградської місцевої прокуратури поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016040380000337 від 18 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України про надання дозволу на проведення Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності міського відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради,

В С Т А Н О В И Л А:

17 жовтня 2016 року до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області надійшло клопотання старшого слідчого Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області погодженого з прокурором Першотравенського відділу Павлоградської місцевої прокуратури подане в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016040380000337 від 18 липня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України про надання дозволу на проведення Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності міського відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради.

Згідно клопотання слідчого, в ході досудового розслідування встановлено, що 02 липня 2016 року керівництвом виконавчого комітету міської ради було проінспектовано стан підготовки до нового навчального року Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, за результатами чого в приміщенні архіву навчального закладу та під сходами між першим та другим поверхом було виявлено низку продуктів харчування, які за поясненням працівників школи не обліковані за бухгалтерськими документами. 04.07.2016 року за розпорядженням міського голови було здійснено інвентаризацію активів, які знаходяться в Першотравенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4. За наслідками проведеної інвентаризації було встановлено, що за даними бухгалтерського обліку залишки продуктів харчування складають 17 196, 94 грн, а виявлено фактично у сумі 30 098,13 грн., різниця складає 13 328, 17 грн. За результатами інвентаризації було встановлено факт незаконного списання продуктів харчування як таких, що були використані для потреб учнів, у сумі 13 328,17 грн.

Допитана як свідок спеціаліст 2-ї категорії централізованої бухгалтерії міського відділу освіти Першотравенського виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області ОСОБА_2 показала, що в її обов'язки входило складання меню-розкладки по 1-й та 4-й школах міста та підготовці заявок на поставку продуктів харчування постачальникам і оплата даних продуктів постачальникам по усіх 5-ти школах міста. Меню-розкладка та калькуляція страв їдальні складалася нею щоденно відповідно до заявки на продукти харчування від загальноосвітніх шкіл міста, підписаних директором та кухарем, після чого передавалися до ЗОШ №1, 4. В кінці робочого дня кухарі шкіл № 1 і № 4 приносили їй звіт про використання продуктів харчування в грошовому та кількісному виразі, та отримання від постачальника продуктів харчування згідно накладних. Дані звіти зі шкіл ОСОБА_2 обробляла та розносила до оборотної відомості. До її посадових обов'язків також входило проведення звірки з кухарями шкіл залишків продуктів, відповідно до яких вона в телефонному режимі в кінці кожного місяця та за вимогою кухарів проводила звірку залишків продуктів. Відповідно до звітів кухаря ЗОШ № 4 м. Першотравенська ОСОБА_3 в неї не повинно було залишитися того переліку і кількості продуктів, які були виявлені перевіркою в липні 2016 року.

На даний час виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності міського відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради з питання додержання вимог чинного законодавства в частині організації харчування учнів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності з цього питання за період з 01.09.2015 р. по 01.08.2016 р., у зв'язку з чим слідчим 07.10.2016 р. винесено постанову про проведення позапланової виїзної ревізії фахівцями Держфінінспекції в Дніпропетровській області.

Згідно з ч. 2 ст. 93 Кримінального процесуального кодексу України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, у тому числі, шляхом отримання висновків ревізій.

Просить слідчого суддю надати дозвіл Держфінінспекції в Дніпропетровській області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово- господарської діяльності міського відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради, в частині дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні організації харчування учнів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності з цього питання, за період з 01.09.2015 р. по 01.08.2016 р., тривалістю 15 робочих днів у період з 31.10.2016 по 18.11.2016 р. включно.

Ознайомившись з матеріалами, доданими до клопотання, вислухавши думку слідчого, яка підтримала клопотання з підстав, викладених у ньому, дійшла наступного:

Згідно із ст. 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Відповідно до ст.11 вказаного Закону, позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.

Відповідно до статті 4 Закону, передбачено, що інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності.

Згідно п. 1 Положення Про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого указом Президента України № 499/2011 від 23.04.2011(далі - Положення) Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Відповідно до п.п. 5,6 п. 6 Положення, Держфінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право здійснювати державний фінансовий контроль шляхом проведення інспектування у формі планових та позапланових ревізій певного комплексу чи окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій, визначених у підпункті 1 пункту 4 цього Положення; державного фінансового аудиту; перевірки державних закупівель; перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур закупівель, проводити перевірку фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

Орган державної фінансової інспекції вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, передає правоохоронним органам матеріали ревізій у разі встановлення порушень законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність або містять ознаки корупційних діянь; інформує правоохоронні органи про факти інших виявлених порушень законодавства.

Відповідно до п. 7 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України № 499/2011 від 23.04.2011, Держфінінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах або міжрайонні, об'єднані в районах та містах територіальні органи, головних інспекторів у районах та містах.

Територіальним органом Держфінінспекції України в Дніпропетровській області є Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області.

Згідно ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.

Відповідно п. 1, 2 Постанови КМУ № 408 від 13 серпня 2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» установлено, що надання дозволу Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком (за винятком перевірок стану підготовки до роботи енергетичних об'єктів суб'єктів електроенергетики та суб'єктів відносин у сфері теплопостачання) здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження.

Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Відповідно до ст. 86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.

Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Відповідно до ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Старший слідчий Шаповалова Я.Ю. у клопотанні, та під час розгляду клопотання довела: наявність достатніх підстав вважати, що проведення позапланової виїзної ревізії з дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні організації харчування учнів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 міським відділом освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області, є необхідним для всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження,

За таких обставин, клопотання слідчого про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії щодо дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні організації харчування учнів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 міським відділом освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області в рамках досудового розслідування є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 40, 110, 309, 369, 372 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И Л А:

Клопотання старшого слідчого Першотравенського ВП Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Шаповалової Яни Юріївни задовольнити, та надати дозвіл Держфінінспекції в Дніпропетровській області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово- господарської діяльності міського відділу освіти виконавчого комітету Першотравенської міської ради (код ЄДРПОУ 20257698, юридична адреса: Дніпропетровська область, м. Першотравенськ, вул. Шкільна, 47/3) в частині дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні організації харчування учнів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності з цього питання, за період з 01 вересня 2015 року по 01 серпня 2016 року, тривалістю 15 робочих днів у період з 31.10.2016 по 18.11.2016 р. включно.

Проведення позапланової виїзної ревізії доручити спеціалістам Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області, яка знаходиться за адресою: 49600, м. Дніпро, вул. Свердлова, буд.22 корп.2.

Позапланову виїзну ревізію провести впродовж 15 робочих днів, починаючи з 31 жовтня 2016 року по 18 листопада 2016 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: С.С. Кривошея.