ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
10 жовтня 2016 року К/800/19305/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпіцька Л.Т., розглянувши клопотання Херсонської митниці ДФС про зупинення виконавчого провадження ВП №52103909 від 02.09.2016 р., відкритого на підставі виконавчого листа в адміністративній справі №821/469/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональне базове товарно-комерційне підприємство «Кредо» до Херсонської митниці ДФС, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 11 травня 2016 р. позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональне базове товарно-комерційне підприємство «Кредо» задоволено. Визнано протиправною відмову Херсонської митниці ДФС України викладену в листі №1548/21-70-10 від 31.03.2016 р. у поверненні з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на митні органи в частині повернення на користь товариству з обмеженою відповідальністю МБТКП «Кредо» сум, а саме: згідно митної декларації 508040001/2015/001882 від 14.08.2015 р. - 332111,63 грн., згідно митної декларації 508040001/2015/002689 від 11.10.2015 р. - 208178,12 грн., згідно митної декларації 508040001/2015/003313 від 14.11.2015 р. - 355720,26 грн., та згідно митної декларації 5080/40001/2016/000210 від 26.01.2016 р. - 369560,41 грн., загальною сумою - 1265570,42 грн. Зобов'язано Херсонську митницю ДФС підготувати висновок про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на митні органи в частині повернення на користь товариству ТОВ МБТКП «Кредо», а саме згідно митної декларації 508040001/2015/001882 від 14.08.2015 р. - 332111,63 грн., згідно митної декларації 508040001/2015/002689 від 11.10.2015 р. - 208178,12 грн., згідно митної декларації 508040001/2015/003313 від 14.11.2015 р. - 355720,26 грн., та згідно митної декларації 5080/40001/2016/000210 від 26.01.2016 р. - 369560,41 грн., загальною сумою - 1265570,42 грн.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 червня 2016 р. апеляційну скаргу Херсонської митниці ДФС на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 11 травня 2016 р. залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору, та надано строк для усунення недоліків до 15.07.2016 р.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08 серпня 2016 р. відкрито касаційне провадження за скаргою Херсонської митниці ДФС на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 червня 2016 р. у справі № 826/4194/16.
До Вищого адміністративного суду України від Херсонської митниці ДФС надійшло клопотання про зупинення виконавчого провадження ВП №52103909 від 02.09.2016 р., відкритого на підставі виконавчого листа, виданого 23.08.2016 р. Херсонським окружним адміністративним судом у справі №826/4194/16.
Подане клопотання обґрунтоване тим, що державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №52103909 від 02.09.2016 р., якою постановлено боржнику - Херсонській митниці ДФС самостійно виконати вимоги виконавчого документу у строк до семи днів, та надати цьому документальне підтвердження. Однак, враховуючи те, що апеляційний розгляд справи №821/469/16 фактично не відбувся, а ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду оскаржені в касаційному порядку, вимога про повернення коштів з державного бюджету буде виконана передчасно.
Згідно з частиною 1 статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець виносить вмотивовану постанову про зупинення виконавчого провадження з підстав, передбачених статтями 37 і 38 цього Закону, яка затверджується начальником або заступником начальника відділу, якому підпорядкований державний виконавець.
Між тим, відповідно до п.5 ч.1 ст.215 КАС України суддя-доповідач протягом десяти днів після відкриття касаційного провадження, зокрема, вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.
Отже, суд касаційної інстанції наділений повноваженнями щодо зупинення виконання оскаржуваних судових рішень. В той час, як питання зупинення виконавчого провадження вирішується державним виконавцем у відповідності до положень Закону України «Про виконавче провадження».
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання скаржника про зупинення виконавчого провадження.
Керуючись ст.ст. 156, 215 КАС України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Херсонської митниці ДФС про зупинення виконавчого провадження ВП №52103909 від 02.09.2016 р., відкритого на підставі виконавчого листа в адміністративній справі №821/469/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональне базове товарно-комерційне підприємство «Кредо» до Херсонської митниці ДФС, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України у Херсонській області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України Л.Т. Черпіцька