Постанова № 62017723, 10.10.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2016
Номер справи
813/847/16
Номер документу
62017723
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2016 року Справа № 876/5641/16

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ільчишин Н.В.,

суддів Пліша М.А., Шинкар Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,

представника позивача Синило Т.О.,

представника відповідача Лешик І.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокме» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокме» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання неправомірної відмови та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Сокме» 12.03.2016 року звернулося в суд з врахуванням уточнених позовних вимог до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області щодо визнання протиправною бездіяльності, що полягає у не вчиненні дій по реєстрації поданої 02.12.2015 року декларації про початок виконання будівельних робіт по капітальному ремонту нежитлової будівлі складу №1,2 на вул. Л.Українки, 29, смт. Жвирка, Сокальський район, Львівська область або поверненню її на доопрацювання у встановлений законом строк, зобов'язання розглянути питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, повернених декларацій та відмов у видачі таких дозволів і сертифікатів, визнання протиправними рішення (дії) по поверненню декларації про початок виконання будівельних робіт.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2016 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції Товариство з обмеженою відповідальністю «Сокме» подало апеляційну скаргу. В якій просить постанову скасувати та прийняти нову, якою задовольнити позов повністю, апеляційну скаргу мотивовано тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення допущено порушення норм процесуального та матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга підлягає частковому задоволенню з наступних мотивів.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, ТзОВ «Сокме» 27.10.2015 року подало до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області через дозвільний офіс Львівської міської ради декларацію про початок виконання будівельних робіт по капітальному ремонту нежитлової будівлі складу №1,2 на вул. Л.Українки, 29, смт. Жвирка, Сокальський район, Львівська область.

Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області прийнято рішення про повернення декларації про початок будівельних робіт за №ЛВ 092153102531 від 03.11.2015 року, оформлене листом від 03.11.2015 року за №1013-6/2645-15, в якому встановило порушення, що не відображено даних щодо інформації про інженера технічного нагляду відповідно до вимог п.18 Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого Постановою КМУ від 23.05.2011 року №554, а також не в повній мірі внесено інформацію про затвердження проектної документації в частині зазначення даних про ім'я та по батькові особи, яка затвердила проект та відсутня повнота даних у інформації про загальну площу будівлі відповідно до проектної документації.

Позивачем повторно 02.12.2015 року було подано відповідачу через дозвільний офіс Львівської міської ради декларацію про початок виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва із врахуванням всіх зазначених вимог.

Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області листом від 09.12.2015 року за №1013-6/2960-15 прийняв рішення про повернення декларації про початок виконання будівельних робіт за №ЛВ093153443146 від 09.12.2015 року, яка була повернута у зв'язку із: - невідповідністю даних стосовно найменування об'єкта будівництва (вказано склад №1, №2); - не в повній мірі внесено дані у інформації про основні показники об'єкта відповідно до проектної документації, розробленої в установленому порядку, склад та зміст якої визначено державними будівельними нормами, стандартами та правилами, зокрема, ДБН А2.2.-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» та згідно з зазначеним найменуванням об'єкта будівництва (у тому числі щодо черговості).

Таким чином, після повторного подання позивачем декларації за результатами її доопрацювання Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області повернув її із зазначенням причин, які не вказувались при першому поверненні.

Як вбачається з відмітки на даному рішенні, таке було отримано у дозвільному офісі Львівської міської ради 02.03.2016 року, а представником позивача 10.03.2016 року. Дані обставини підтверджуються також листом Управління «Дозвільний офіс» Львівської міської ради від 12.03.2016 року за №1105-15.

Статтею 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначено, що будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.05.2011 року за №3038-VI, з наступними змінами та доповненнями, замовник має право виконувати будівельні роботи після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності.

Відповідно до ч.1 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що належать до I - III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Як передбачено ч.2 цієї ж статті, реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації.

Відповідно до ч.4 ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, передбаченому для її реєстрації.

Частиною 5 ст. 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що у разі якщо орган державного архітектурно-будівельного контролю не зареєстрував декларацію про початок виконання будівельних робіт або не повернув її в установлений цією статтею строк, право на виконання будівельних робіт виникає на одинадцятий робочий день з дня, коли декларація повинна бути зареєстрована або повернена.

Колегія суддів вважає, що позивач повторно подав 02.12.2015 року декларацію про початок будівельних робіт, яка не була прийнята у встановлений вищенаведеною нормою строк, а тому право на виконання будівельних робіт у нього виникло, адже з листа від 09.12.2015 року за №1013-6/2960-15, яким відповідач повинен був повідомити позивача про повернення декларації про початок виконання будівельних робіт, ним не направлено на адресу позивача, а тільки в Дозвільний офіс Львівської міської ради, однак із зазначення позивача в отримувачах документу, що є порушенням його права на отримання дозвільних документів та їх оскарження. З приводу невідповідності найменування об'єкта будівництва, то в матеріалах справи наявний Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №12891666, виданий Червоноградським міжміським бюро технічної інвентаризації 14.12.2016 року, з якого вбачається, що найменування об'єкта нерухомості відповідає найменуванню зазначеному в поданій на реєстрацію декларації про початок будівельних робіт (склад №1,2 по вул.Л.Українки, 29, смт.Жвирка, Сокальський району, Львівська область). Відповідач вказує, що у декларації відсутні такі показники як загальна площа земельної ділянки та кошторисна вартість будівництва, які є обов'язкові згідно ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», однак такі показники є в наявному документі.

Питання виконання будівельних робіт регулюється Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Порядком виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. № 466 (далі - Порядок № 466).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 466 будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту. Повнота даних - інформація, надана замовником у поданих документах, в обсязі, достатньому для прийняття рішення про реєстрацію декларації про початок виконання підготовчих робіт та декларації про початок виконання будівельних робіт (далі - декларації);

Згідно пункту 5 Порядку №466 будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об'єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт; реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів I-III категорії складності;

Згідно з п.п. 9, 10, Порядку № 466, дані щодо отриманих повідомлення про початок виконання підготовчих робіт та повідомлення про початок виконання будівельних робіт; зареєстрованих декларацій; виданих, анульованих дозволів; повернення декларацій для усунення виявлених недоліків, відмови у видачі дозволів; отриманих повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт та повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт; отриманих декларацій про зміну даних у зареєстрованих деклараціях, внесення змін у повідомлення про початок виконання підготовчих робіт або повідомлення про початок виконання будівельних робіт, або декларації у зв'язку з технічною помилкою; скасування реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт або повідомлення про початок виконання будівельних робіт, або декларацій вносяться Держархбудінспекцією до реєстру на підставі інформації, поданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її надходження. Також визначено, що реєстрація декларацій, видача дозволу, їх дублікатів здійснюється шляхом внесення даних до реєстру з дотриманням вимог Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі декларація) - це документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. У такий спосіб суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру.

Відповідно до ч. 5 ст. 4-1 цього Закону при повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови).

Враховуючи наведене, судом встановлено, що відповідач при повторному розгляді поданої позивачем декларації про початок будівельних робіт, заповненої після усунення недоліків, вказав нові порушення, які не були зазначені при першому розгляді декларації, колегія суддів погоджується з позивачем про неправомірність повернення департаментом декларації.

Твердження відповідача про те, що декларація про початок виконання будівельних робіт не є документом дозвільного характеру, є безпідставним, оскільки пунктом 10 «Порядку виконання будівельних робіт» встановлено, що реєстрація декларацій, видача дозволу, їх дублікатів здійснюється шляхом внесення даних до реєстру з дотриманням вимог Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги».

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 року за № 5203-VІ адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону, а згідно з пунктом 3 цієї частини суб'єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Відповідно до ч. 3 та 5 статті 10 Закону України «Про адміністративні послуги» суб'єкт надання адміністративних послуг надає адміністративну послугу, а центр надання адміністративних послуг забезпечує організацію надання такої послуги у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб'єктом звернення, адміністративна послуга вважається наданою з моменту отримання її суб'єктом звернення особисто або направлення поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) листа з повідомленням про можливість отримання такої послуги на адресу суб'єкта звернення. У випадках, передбачених законодавством, відповідний документ може бути надісланий поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку. При цьому строк доставки поштової кореспонденції не зараховується до строку надання адміністративної послуги.

Законом України «Про адміністративні послуги» розмежовано поняття «суб'єкт надання адміністративних послуг» та «центр надання адміністративних послуг», відповідно до яких Департамент ДАБІ у Львівській області є суб'єктом надання адміністративних послуг, а Управління «Дозвільний офіс» Львівської міськради - центром надання адміністративних послуг. Законом України «Про адміністративні послуги» не встановлено порядку взаємодії між суб'єктом надання адміністративних послуг та центром надання адміністративних послуг, не визначено строків передачі документів між ними та відповідальності за їх порушення. Натомість органу державного архітектурно-будівельного контролю встановлено строк розгляду заяви, що становить 5 робочих днів з дня подання заяви.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи Акту від 09.12.2015 року № 25/05-1420-3/4 перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, проведеної посадовою особою Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Якимець Г.В., за наслідками якої встановлено, що дані, наведені замовником, а саме ТзОВ «Сокме» у декларації про початок будівельних робіт достовірні, порушень вимог законодавства не виявлено.

Щодо тверджень відповідача про відсутність у поданих позивачем деклараціях повноти даних, колегія суддів вважає, що зазначена інформація про найменування об'єкта є прийнятною, оскільки вказує про нежитлову будівлю складу №1,2 на вул. Л.Українки, 29, смт. Жвирка, Сокальський район, Львівська область в яких хоче робити капітальний ремонт позивач, що також підтверджується матеріалами справи та поданими документами до відповідача.

Враховуючи наведене вище, колегія суддів вважає, що дії Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області як суб'єкта владних повноважень та рішення, які можуть прийматись за результатами розгляду декларацій про початок будівельних робіт чітко регламентовані наведеними вище положеннями Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Порядку виконання будівельних робіт», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 466, а тому відсутні передбачені цими актами законодавства обставини, які б перешкоджали у спірному випадку реєстрації поданої ТзОВ «Сокме» декларації про початок виконання будівельних робіт.

Разом з тим, колегія суддів вважає, щодо позовної вимоги зобов'язання розглянути питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, повернених декларацій та відмов у видачі таких дозволів і сертифікатів, визнання протиправними рішення (дії) по поверненню декларації про початок виконання будівельних робіт слід задовольнити.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр). Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, наданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання.

Відповідно до п. 3 «Порядку ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів» затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.06.2011 року № 92, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.07.2011 року за № 885/19623, ведення, адміністрування, функціонування і супроводження програмного забезпечення реєстру, збереження та захист бази даних реєстру, забезпечення доступу до нього органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Таким чином відповідно до змісту наведених норм внесення відомостей про зареєстровані декларації про початок виконання будівельних робіт у зазначеному реєстрі здійснює виключно Державна архітектурно-будівельна інспекція України, про що зазначають також сторони у справі, а внесенню таких відомостей до реєстру повинна передувати реєстрація цих декларацій територіальними органами Держархбудінспекції, а тому суд вважає правильним способом захисту позивача, зобов'язати відповідача розглянути питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру.

Згідно з частиною 2 статті 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту права, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Відповідно до статті 195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги, що не були заявлені в суді першої інстанції.

Як встановлено апеляційним судом вимоги уточненої позовної заяви від 06.04.2016 року та подані вимоги апеляційної скарги в резолютивній її частині різняться, а тому колегія суддів вказує про порушення статті 195 КАС України.

З урахуванням наведеного, колегія суддів, вважає, що апеляційні вимоги є аргументованими та підлягають задоволенню частково.

Щодо позовних вимог до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області суд зазначає, що відповідно до п.7 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затверджену Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року №294, Державна архітектурно-будівельна інспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Разом із тим, відповідно до п.1 Положення про Департамент Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області, затвердженого наказом Державної архітектурно - будівельної інспекції України №229 від 01 жовтня 2014 року, Департамент Державної архітектурно - будівельної інспекції у Львівській області не має статусу юридичної особи, а є структурним підрозділом апарату Державної архітектурно - будівельної інспекції України, а тому вимоги підлягають задоволенню до Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Відповідно до ч.1 статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа, а тому судові витрати підлягають стягненню з Державної архітектурно-будівельної інспекції України на користь позивача.

Таким чином, розподіл судових витрат здійснюється судом під час ухвалення відповідного судового рішення, шляхом відображення його у резолютивній частині такого рішення, що в даному випадку у зв'язку із задоволенням позову повністю становить 8681,40 грн.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокме» - задовольнити частково.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 04.07.2016 року у справі №813/847/16 - скасувати та прийняти нову, якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокме» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України в особі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання неправомірної відмови та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції України, що полягає у не вчиненні дій по реєстрації поданої ТзОВ «Сокме» 02.12.2015 року декларації про початок виконання будівельних робіт по капітальному ремонту нежитлової будівлі складу №1,2 на вул. Л.Українки, 29, смт.Жвирка, Сокальський район, Львівська область або поверненню її на доопрацювання у встановлений законом строк.

Зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України розглянути питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, повернених декларацій та відмов у видачі таких дозволів і сертифікатів.

Визнати протиправним рішення, дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України по поверненню декларації про початок виконання будівельних робіт по капітальному ремонту нежитлової будівлі складу №1,2 на вул. Л.Українки, 29, смт.Жвирка, Сокальський район.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокме» витрати по сплаті судового збору у сумі 8681 (вісім тисяч шістсот вісімдесят одну) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили, а в разі складення такої в порядку ч.3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.

Головуючий Н.В. Ільчишин

Судді М.А. Пліш

Т.І. Шинкар

Повний текст постанови виготовлено 12.10.2016 року