Постанова № 62009108, 29.09.2016, Дергачівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
29.09.2016
Номер справи
820/3807/16
Номер документу
62009108
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа №820/3807/16

провадження №2-а/619/91/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2016 року Дергачівський районний суд Харківської області в складі: головуючого судді - Остропілець Є.Р.

при секретарі - Бурлаковій А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дергачі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 оборони України «Про визнання відмови та рішення ОСОБА_2 оборони України протиправними ОСОБА_2 оборони України , зобовязання вчинити певні дії» ,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дергачівського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 оборони України «Про визнання відмови та рішення протиправними ОСОБА_2 оброни України , зобовязання вчинити певні дії».

ОСОБА_1 просить визнати відмову ОСОБА_2 оборони України протиправною в призначені йому одноразової грошової допомоги згідно ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», Постанови КМУ №975 від 25.12.2013 року «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги » та Наказу ОСОБА_2 України №530 від 14.08.2014 року.

Просить визнати протиправним рішення Комісії ОСОБА_2 оборони України з питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги 05.06.2016року протокол №45 п. 20, яким йому було відмовлено в призначені і виплаті грошової допомоги.

Зобовязати ОСОБА_2 оборони України прийняти рішення про виплату та перерахунок йому одноразову грошову допомогу відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей та Постановою КМУ 975 від 25.12.2013 року «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги...» у розмірі 150 - кратного прожиткового мінімуму, на день встановлення інвалідності, а саме: 182700 грн. (сто вісімдесят дві тисячі сімсот ) гривен.

Відповідно до заперечення, що надійшло до суду від ОСОБА_2 оборони України зазначено , щодо позовної вимоги про визнання дії ОСОБА_2 оборони України щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги протиправною представник вказує про те ,що на виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 24.02,2016 року по справі № 820/120/16, яку було залишено в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.04.2016 року Харківський обласний військовий комісаріат направив висновок та документи для призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги на адресу ОСОБА_2 оборони України відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постанови КМУ №975 від 25.12.2013 року, для призначення та виплати.

Листом вих.№1481 ВСЗ від 01,07.2016 року Харківський обласний військовий комісаріат повідомив ОСОБА_1, що рішенням Комісії ОСОБА_2 оборони України з розгляду питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби від 03.06.2016 року протокол № 45' п. 20 позивачу було відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги.

На виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 24.02,2016 року по справі № 820/120/16, яку було залишено в силі ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.04.2016 року Харківський обласний обласний військовий комісаріат направив висновок та документи для призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги на адресу ОСОБА_2 оборони України відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Постанови КМУ №975 від 25.12.2013 року, для призначення та виплати.

Листом вих.№1481 ВСЗ від 01,07.2016 року Харківський обласний військовий комісаріат повідомив ОСОБА_1, що рішенням Комісії ОСОБА_2 оборони України з розгляду питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби від 03.06.2016 року протокол № 45' п. 20 позивачу було відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги.

Дії суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах полягають у безпосередньому розгляді заяви та наданні відповіді на таку заяву та за своєю формою не суперечать вимогам закону.

ОСОБА_2 оборони вважає і позовної вимоги щодо визнання відмови ОСОБА_2 оборони України в призначенні та виплаті ОСОБА_1Г, одноразової грошової допомоги протиправною, шо полягають в розгляді заяви щодо отримання одноразової грошової допомоги є необґрунтованими.

Щодо визначення законодавства, яким необхідно керуватися при вирішенні питання про право позивача на отримання одноразової грошової допомоги зазначає, що оскільки позивачу було встановлено 3 групу інвалідності саме в 2013 році, то при вирішенні питання щодо виплати одноразової грошової допомоги позивачу необхідно керуватися законодавством, що діяло на цей день, а саме Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції на 11.11.2011 року та постановою уряду від 28,05.2009 року № 499 „Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобовязаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб.

Щодо визначення права позивача на отримання одноразової грошової допомоги представник зазначає , що відповідно до п.6 ст.16 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (в редакції чинній на день встановлення позивачу інвалідності), у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю строкової військової служби під час проходження військової служби, а також інвалідності, що настала в період проходження військової служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі, що визначається у відсотках від загальної суми допомоги на випадок загибелі (смерті), встановленої п.5 цієї статті.

Отже, враховуючи те, що позивач був звільнений з з військової служби 06.06.1982 року, а 3 групу інвалідності йому було встановлено в 2013 році, тобто в рази більше ніж через три місяці після звільнення з такої служби, то права на отримання одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 не має.

Щодо права позивача на отримання одноразової грошової допомоги від ОСОБА_2 оборони України

Як зазначалося, ОСОБА_1 у період з 21.04.1980 року по 06.06.1982 року. проходив строкову військову службу у прикордонних військах колишнього Союзу РСР у військовій частині 2042, яка належала до прикордонних військ, та являвся військовослужбовцем прикордонних військ.

Згідно з ст. З Закону України «Про збройні сили України» визначено структуру ЗС України. ОСОБА_3 Сили України мають таку загальну структуру:

Генеральний штаб ОСОБА_3 Сил України як головний орган військового управління;

ОСОБА_3 Сил України - Сухопутні війська. Повітряні Сили, Військово- морські Сили;

Зєднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до видів ОСОБА_3 Сил України,

- Організаційно ОСОБА_3 Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій.

Таким чином, прикордонні війська не входять до структури ОСОБА_3 Сил України.

Отже, витрати, повязані із виплатою одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності повинні здійснюватися Державною прикордонною службою У країни, на яку централізовано виділяються кошти з державною бюджету.

Правонаступником прикордонних військ колишнього Союзу РСР, які на той час підпорядковувались Комітету Державної безпеки СРСР, а з 1991 року Комітету по охороні державного кордону СРСР. На сьогоднішній день є Державна прикордонна служба України, яка являється правоохоронним органом спеціального призначення та свою діяльність на виконання функцій і покладених на неї завдань здійснює через Адміністр ишо Державної прикордонної служби України.

Щодо документів, які є необхідними для прийняття рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги представник зазанчив, що Порядком від 28.05.2009 року №499 (пункт 3) так і Порядком від 25.12.2013 року №975 (пункт 11) чітко визначається перелік документів, які особа, яка вважає, що має право на виплату одноразової грошової допомоги, повинна надати субєктам владних повноважень, зокрема: документи, що свідчить про причини та обставини поранення: (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не повязане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спяніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження.

Як вбачається з матеріалів справи. ОСОБА_1 не надано до Харківського ОВК жодних документів, які б свідчили про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що вони не повязані із вчиненням ОСОБА_1 кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спяніння, або навмисною спричинення собі тілесного ушкодження.

Позивач ОСОБА_1Г, в судове засідання не зявився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 оборони України в судове засідання не зявився, відповідно до поданої заяив просив суд розглядати справу без фіксації процесу технічними засобами, в порядку письмово провадження, заперечував проти задоволеня позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач проходив строкову військову службу в період з 21.04.1980 року по 06.06.1982р. в військовій чатині 2042 згодом був переведений в військову частину 2066 , в тому числі у складі діючої армії під час бойових дій (виконання інтернаціонального обовязку) в Демократичній Республіці Афганістан, даний факт стверджується довідками від 08.12.2015 року №5035 та 5036.

За час проходження служби , а саме 27.09.1981 року позивач отримав поранення, повязані з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країні (ДРА) де велись бойові дії, внаслідок, чого в подальшому отримав інвалідність.

Згідно наказу Міністра оборони СРСР №85 від 28.03.1982 року, звільнений в запас поставлений на військовий облік до Ленінського РВК м. Харкова ОСОБА_2 оборони СРСР 06.06.1982 року.

Таким чином під час звільнення позивача з військової служби в збройних силах СРСР розрахунок з ним здійснювався ОСОБА_2 оборони СРСР.

Згідно постанови Верховної ОСОБА_4 України від 24 серпня 1991 року №1431-XII всі військові формування, дислоковані на території республіки були підпорядковані ОСОБА_4 України та було утворено ОСОБА_2 оборони України.

Таким чином всі військові комісаріати дислоковані на території України були підпорядковані ОСОБА_4 України, а згодом ОСОБА_2 оборони України.

Ст. 4 Закону СРСР «Про загально військовий обовязок» від 12.10.1967 року зазначено, що збройні Сили СРСР складаються з ОСОБА_5, Військово - ОСОБА_6, прикордонних і внутрішніх військ.

Відповідно до ст. 4 Закону СРСР «Про загально військовий обовязок» від 12.10.1967 року проходив військову службу в збройних силах СРСР та звільнявся за наказом Міністра оборони СРСР №244 від 28.09.1981 року.

Причинний зв'язок поранення отриманого позивачем під час виконання обовязкові військової служби в період перебування в Афганістані встановлений ЦВЛК ОСОБА_2 Оборони України від 15.10.2013 року.

Вищенаведене свідчить про належність позивача до ОСОБА_2 оборони України і жодного відношення його не має до Прикордонної служби України.

Довідку про проходження військової служби позивачу також було видано Дергачівським РВК Харківської області ОСОБА_2 Оборони України, що свідчить про його належність до ОСОБА_2 Оборони УкраЇни і жодного відношення позивач не має до Прикордонної служби України.

Згідно абз. 2 п. 3 Порядку затвердженого постановою КМУ №975 від 25.12.2013 року днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності - є дата, що зазначена у довідці МСЕК.

Згідно довідки МСЕК від 22.04.2015 року позивачу була встановлена III група інваліда війни з 01.05.2015 року по 01.05.2018 року.

Таким чином право на отримання одноразової грошової допомоги він отримав 22.04.2015 року.

Відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» та Постанови КМУ 975 від 25.12.2013 року, він звернувся до Харківського обласного Військового Комісаріату з заявою та усіма належними додатками стосовно призначення йому виплати одноразової грошової допомоги у звязку з встановленням позивачу 3 групи інвалідності, поранення, які повязані з виконанням обовязків військової служби та перебуванні в країнах, де велися бойові дії, копію довідки МСЕК від 22.04.2015 року .

Харківським Обласним Військовим Комісаріатом позивачу було направлено формальну відповідь, якою йому відмовили в надсиланні висновку та документів для отримання одноразової грошової допомоги з мотивів:

Звернення до Прикордонної служби України оскільки він був звільнений з військової служби з військової частини 2066, яка відносилась до прикордонних військ.

Постановою Харківського окружного адміністративного Суду, яка набрала чинності по Справі №820/120/16 позов було частково задоволено, а саме:

Визнано протиправною бездіяльність Харківського обласного військового комісаріату, щодо неподання у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновку щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" та Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві".

Зобов'язано Харківський обласний військовий комісаріат подати розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги передбаченої ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" та Постановою КМУ № 975 від 25.12.2013 року "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві".

Після чого Харківський обласний військовий комісаріат направив висновок та документи для призначення позивачу одноразової грошової допомоги на адресу ОСОБА_2 оборони України відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» та Постанови КМУ 975 від 25.12.2013 року, для призначення виплати.

Після розгляду документів ОСОБА_2 оборони України повідомило позивача , що йому необхідно звернутись до Прикордонної служби України оскільки він був звільнений з військової служби з військової частини 2066, яка відносилась до прикордонних військ, а також що в поданих документах не має , довідки МСЕК про первинне встановлення інвалідності та документи що свідчать про обставини поранення.

Згідно ч.1 ст. 72 КАС України встановлено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином відмова Відповідача в призначені та виплаті позивачу одноразової грошової допомоги є протиправною та не обґрунтованою, оскільки жодне посилання в ній не підтверджене нормативно .

Що стосується відсутності у відповідача документів про обставини поранення , то відповідачем було подано до ОСОБА_2 оборони України документ про обставини поранення , а саме висновок фахівця з питань судової медичної експертизи.

Про даний факт також свідчить протокол засідання Центральної військово лікарської комісії по встановленню причинного звязку захворювань , поранень, контузії , травм та каліцтв № 2472 від 15.10.2013 року , а також довідкою МСЕК від 22.01.2015 року № 644759 .

Вищеперечислені факти встановлені відповідно в судовому засіданні Харківського окружного адміністративного Суду та не підлягають доказуванню.

Крім того , згідно ст. 16- ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», п. 19 Порядку затвердженого Постановою КМУ №975 від 25.12.2013 року та п. 4.7. Положення затвердженого Наказом ОСОБА_2 оборони України №530 від 14.08.2014року закріплений вичерпний перелік підстав, за якими призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, а саме, якщо поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком:

- вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення;

- вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

- навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

- подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Відповідачем не було вказано жодних з вищеперечислених причин як обґрунтування відмови позивачу у виплаті.

Згідно зі змістомстаттей 1-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими вКонституції Українита законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Відповідно до пункту 2 частини 1статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII, дія цьогоЗаконупоширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 12 2013 року № 975затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі по тексту - Порядок).

Порядок визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст).

Пунктом 11 Порядку передбачено, що військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи:заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності. До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

До суду не надано доказів, які б свідчили про невиконання позивачем вимог пункту 11 Порядку при поданні заяви до Харківського обласного військового комісаріату.

Враховуючи, що позивач отримав інвалідність внаслідок поранення, контузії та захворювань, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, то позивач має право на отримання одноразової грошової допомоги згідностатті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року № 2011-XIIта в порядку, визначеномупостановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25.12.2013 року, оскільки законодавцем передбачено прирівняння соціального захисту військовослужбовців ОСОБА_5 армії до військовослужбовців ОСОБА_3 Сил України та законодавцем встановлено обов'язок саме ОСОБА_2 Оборони України стосовно прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги військовослужбовцям у зв'язку з встановленням інвалідності, пов'язаної із виконанням обов'язків військової служби під час здійснення інтернаціонального зобов'язання.

За приписамич. 1ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 72 КАС України.

Суд також зазначає, що законодавцем не повязано наявність довідки МСЕК про первинне встановлення інвалідності з настанням права на отримання одноразової грошової допомоги .

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволеннючастково.

В задоволенні позовних вимог щодо зобовязанння відповідача ОСОБА_2 оборони України, відповідно до ст. 267 КАС України, подати у 15 денний строк до набрання чинності рішення, звіт про виконання судового рішення необхідно відмовити, враховуючи , що це право суду , а не обовязок.

Керуючись ст. ст.2,8-14,24,71,94,160-163,167,186,254 КАС України, ст.1,2 3, 16 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п.11, п.13 Постановою Кабінету Міністрів України « Про затвердження порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі, смерті інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, військовослужбовців, військовозобовязаних та резервістів , які призвані на навчальні ( або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві» № 975 від 25.12.2013 року суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати відмову ОСОБА_2 оборони України протиправною в призначені ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги згідно ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей», Постанови КМУ №975 від 25.12.2013 року «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги » та Наказу ОСОБА_2 Оборони України №530 від 14.08.2014 року.

Визнати протиправним рішення Комісії ОСОБА_2 оборони України з питань, повязаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги 05.06.2016року протокол №45 п. 20, яким ОСОБА_1 було відмовлено в призначені і виплаті грошової допомоги.

Зобовязати ОСОБА_2 оборони України прийняти рішення про виплату та перерахунок ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу відповідно до ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» та Постановою КМУ 975 від 25.12.2013 року «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплат одноразової грошової допомоги...» у розмірі 150 - кратного мінімуму, на день встановлення інвалідності, а саме: 182700 грн. (сто вісімдесят дві тисячі сімсот) грн..

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1- відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляції в 10-денний термін з дня проголошення постанови.

Суддя Є. Р. Остропілець