Ухвала суду № 62001298, 12.10.2016, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
12.10.2016
Номер справи
914/2380/16
Номер документу
62001298
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про порушення провадження у справі про банкрутство

12.10.2016 р. Справа№ 914/2380/16

Суддя господарського суду Львівської області Чорній Л.З. розглянувши матеріали за заявою: Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Л/о, м. Дрогобич Львівської області

про порушення справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Галка Дрогобич», (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул.. Солоний ставок, буд.27; код ЄДРПОУ 31945760)

Представники сторін:

Ініціюючий кредитор: ОСОБА_1

Боржник: не зявився

Арбітражний керуючий: ОСОБА_2

Суть спору: Дрогобицькою ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, м. Дрогобич Львівської області подано заяву про порушення справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Галка Дрогобич», (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул.. Солоний ставок, буд.27; код ЄДРПОУ 31945760) в порядку ст.10,11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Ухвалою суду від 20.09.2016р. заява прийнята до розгляду та призначено підготовче засідання на 05.10.2016р. Арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою ОСОБА_2.

26.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява-згода щодо призначення його розпорядником майна Приватного акціонерного товариства «Галка Дрогобич» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул.. Солоний ставок, буд.27; код ЄДРПОУ 31945760).

26.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

27.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_4 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

30.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_5 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

Підготовче засідання суду відкладено на 12.10.2016 р.

12.09.16 р. представник ініціюючого кредитора в судове засідання зявився, заяву підтримав в повному обсязі.

Представник боржника в судове засідання зявився.

Арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою ОСОБА_2 в судове засідання зявився.

Із матеріалів справи вбачається, що згідно довідки Дрогобицької ОДПІ №5969/1700 від 30.08.2016 року, за ПрАТ «Галка -Дрогобич» (код за ЄДРПОУ 31945760) станом на 30.08.2016 року по даних карток особових рахунків рахується заборгованість по платежах до бюджету в сумі 728 027,95 грн., (основні зобов'язання 586 862,52 грн., штрафні санкції-127 645,44 грн. та пені -13 519,99 гун.,), а саме:

Податок на додану вартість:

нараховано ПДВ по декларації Податкова декларація з податку на додану вартість N НОМЕР_1 від 17.08.2013 р. - 10 862,00 грн. Донараховано основного платежу за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма'P' НОМЕР_2 від 17.10.2013 р. - 53 865,00 грн. Нараховано пені (п.п. 129.1.2 ст129 ПКУ) - 12 175,18 грн.

Податок на прибуток приватних підприємств:

Донараховано основного платежу за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_3 від 17.10.2013 р. - 11 204,00 грн. Донараховано штрафні санкції за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_3 від 17.10.2013 р. - 2 786,00 грн. Нараховано пені (відповідно до Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_3 від 17.10.2013)-14,61грн. Донараховано ШС ст.126 ПКУ акт пот р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') N0004931530 від 15.11.2013 р. -646,49грн. Нараховано платником самостійно о.п. за рік (декл.термін спл. пот.рік) Податкова декларація з податку на прибуток підприємства N НОМЕР_4 від 02.03.2014 р. -254,00 грн.

Земельний податок з юридичних осіб:

Нараховано платником самостійно о. п. Податковий розрахунок земельного податку N9002980700 від 30.01.2013 р. - 25 733,33 грн. Донарахавоно в поточному році ШС ст.126 ПКУ Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') N0000261530 від 22.01.2014 р. - 1 089,37грн. Донараховано в поточному році ШС ст.126 ПКУ Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') N0000251530 від 22.01.2014 р.- 738,31грн.

Земельний податок з юридичних осіб :

Донараховано основного платежу за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма'Р')N НОМЕР_5 від 17.10.2013 р. - 1 554,80грн. Донарах.штрафні санкції за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_5 від 17.10.2013р. - 648,19грн

Земельний податок з юридичних осіб:

Донараховано основного платежу за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_6 від 17.10.2013 р - 380,08 грн. Донараховано штрафні санкції за актом перевірки Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N НОМЕР_6 від 17.10.2013 р.- 420,19 грн.

Орендна плата з юридичних осіб:

Донараховано основного платежу за актом перевірки:Податкове повідомлення-рішення (форма «Р»)N НОМЕР_7 від 17.10.2013 р.- 60 555,96грн. Донарах.штрафні санкції за актом перевірки:Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р')N НОМЕР_7 від 17.10.2013 р.- 15 138,09 грн. Поновлено виключен/скасованого О.П. за актами поточи р. ріш.суд.

Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N 0000112301/0 від 08.02.2011 р. - 41 0397,00 грн.Поновлено виключ/скасованих ШС за актами поточного ріш.суд.Податкове повідомлення-рішення (форма 'Р') N 0000112301/0 від 08.02.2011 р. - 102 599,00 грн.

Плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення:

Донараховано ШС ст.126 ПКУ Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш' N0009941503 від 20.08.2015р.-85,41грн. Нараховано пені (п.п.129.1.1ст.129ПКУ) - 1,09грн.

Збір за спеціальне використання води :

Нараховано платником самостійно о.п.:Розрахунок збору за спеціальне водокористування в частині використання води N НОМЕР_8 від 06.02.2014 р. - 39,34грн.

Нарахування єдин. внес., нарах. робот. на суми: зароб. плати, винаг. за догов. ЦПХ, доп. по тимчас. непр.-12 017,01грн.

Корінець вимоги № Ю25/1730 від 01.10.2014 р. Донараховано ШС ст.126 ПКУ - 3 394,39 грн. Корінець вимоги № Ю25/1730 від 01.10.2014 р. Нараховано пені (п.п.129.1.1 ст. 129ПКУ) - 1 329,11грн. Корінець вимоги № Ю25/1730 від 01.10.2014 р.

У зв'язку з тим, що боржником не сплачувалися у встановлені строки податкові зобов'язання, податковою інспекцією 20.04.2006 р. вручено першу податкову вимогу № 1/310 на суму 160 902,94 грн. та 22.05.2006 р. другу податкову вимогу № 2/368 на суму 185 322,93 грн., однак заходи щодо повного погашення податкового боргу ПрАТ «Галка-Дрогобич» не здійснювались.

26 червня 2006 року прийнято Рішення № 268/24-122 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів .

18 березня 2011 року майно боржника описано та зареєстровано податкову заставу, згідно акту №3, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 21.03.2011 р. № 30713399.

30 травня 2014 року майно боржника було описано та зареєстровано податкову заставу, згідно акту №3, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 02.06.2014 р. № 44354962.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року позовні вимоги Дрогобицької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області у справі №813/3150/14 про стягнення з рахунків ПрАТ «Галка - Дрогобич» до бюджету податкового боргу в сумі 512 996,00 грн., задоволено в повному обсязі.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру судових рішень, постанова Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року у справі №813/3150/14 набрала законної сили 23.06.2014 року.

Відповідно до постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1244 "Про деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України", та постанови Правління Національного банку України від 21.01.2004р. №22 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004р. за №377/8976 із змінами та доповненнями, на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 03.06.2014 року Дрогобицькою ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області направлено наступні інкасові доручення в фінансові установи, які обслуговують ПрАТ «Галка - Дрогобич» , а саме: № 142 від 28.07.2014 року, № 143 від 28.07.2014 року, № 144 від 28.07.2014 року, № 145 від 28.07.2014 року, № 146 від 28.07.2014 року, № 147 від 28.07.2014 року, № 159 від 13.08.2014 року, № 160 від 13.08.2014 року, № 161 від 13.08.2014 року, № 162 від 13.08.2014 року, які повернуті на адресу Дрогобицької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області без виконання.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.04.2015 року апеляційну скаргу Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області задоволено, Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2012 року скасовано та прийняти нову постанову якою позовні вимоги Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області у справі № 2а-7497/12/1370 про стягнення з рахунків ПрАТ «Галка - Дрогобич» до бюджету податкового боргу в сумі 519 053,25 грн. задоволено у повному обсязі.

Відповідно до постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1244 "Про деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України", та постанови Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за №377/8976 із змінами та доповненнями, на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 28.04.2015 року Дрогобицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області направлено наступні інкасові доручення в фінансові установи, які обслуговують ПрАТ «Галка - Дрогобич», а саме: № 218 від 20.05.2015 р., № 219 від 20.05.2015 р., № 220 від 20.05.2015 року, № 221 від 20.05.2015 р., № 223 від 20.05.2015 року, № 98 від 08.06.2016 р., № 99 від 08.06.2016 року,

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 01.12.2014 року позовні вимоги Дрогобицької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області у справі № 813/7885/14 про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна ПрАТ «Галка - Дрогобич», що перебуває у податковій заставі задоволено у повному обсязі. Згідно даних з Єдиного державного реєстру судових рішень, постанова Львівського окружного адміністративного суду від 01.12.2014 року у справі № 813/7885/15 набрала законної сили 23.01.2015 року.

З метою виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 01.12.2014 р. № 813/7885/15 Дрогобицькою ОДПІ надіслано лист керівнику ПрАТ «Галка - Дрогобич», зокрема від 30.03.2015 р. № 2941/23-00 в яких звертаючи увагу на те, що відповідно до Постанови ЛОАС від 01 грудня 2015 року за № 813/7885/15 Дрогобицькій ОДПІ надано дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу на користь Державного бюджету України за рахунок майна ПрАТ «Галка - Дрогобич», (Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Солоний Ставок ,буд.27, код ЄДРПОУ 31945760), що перебуває у податковій заставі, згідно актів опису активів.

Керуючись пп. 95.10 та пп.95.12 ст. 95 Податкового кодексу України з метою реалізації майна, яке перебуває у податковій заставі проводиться експертна оцінка вартості такого майна для визначення початкової ціни його продажу. Платник податків має право самостійно здійснити оцінку шляхом укладення договору з оцінювачем. Якщо платник податків самостійно не здійснює оцінку протягом двох місяців з дня прийняття рішення про реалізацію майна, орган державної податкової служби самостійно укладає договір про проведення оцінки майна.

Однак, лист-прохання Дрогобицької ОДПІ залишено без задоволення. Зокрема, листом від 15.06.2015 року, ліквідатор ПрАТ «Галка - Дрогобич», повідомив про те, що не має можливості провести експертну оцінку майна.

08.09.2015 р. Дрогобицькою ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області до Української міжрегіональної товарної біржі скеровано листа - повідомлення № 7016 /13-09-23-00 про те, що відповідно до статті 95 Податкового кодексу України, Закону України "Про товарну біржу", Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1244 "Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України", нами здійснюються заходи, щодо реалізації заставного майна в рахунок погашення податкового боргу згідно відповідного рішення суду, відтак запропоновано укласти договір на проведення незалежної оцінки вказаного майна з метою визначення ринкової вартості об'єкта. Жодної відповіді Українською міжрегіональною товарною біржею надано не було.

Дрогобицька ОДПІ має підтверджені документами вимоги щодо зобовязань боржника. Так, згідно карток особових рахунків, які ведуться в інспекції, загальна заборгованість із сплати податків, зборів, платежів станом на 30.08.16 р. становить 728 027,95грн., в тому числі безспірний податковий борг становить 416 548,14 грн. з яких податок на додану вартість 409 670,84 грн., податок на прибуток - 4 491,32грн., земельний податок -932,48грн., податок з доходів громадян -443,50 грн., земельний податок- 245грн., земельний податок - 765грн..

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Так, частиною першою статті 3 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у випадках, передбачених законом, рішення судів та інших органів щодо стягнення коштів виконуються органами доходів і зборів, банками та іншими фінансовими установами. Згідно із пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках. обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 Л» 22. який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні. Абзацами другим та третім пункту 95.3 статті 95 Податковою кодексу України передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податковою боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Аналіз положень Закону України "Про виконавче провадження" та Податкового кодексу України дає підстави для висновку про те, що примусове виконання рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків - юридичної особи за законом покладено виключно на контролюючи органи (органи доходів і зборів) за визначеною Податковим кодексом України процедурою, без залучення до неї органів державної виконавчої служби.

Виходячи з приписів статті 95 Податкового кодексу України, частини третьої статті 10, частини сьомої статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", доказами в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, є рішення суду (про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового борг), що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України.

Відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження у такому випадку до заяви органу доходів і зборів про порушення провадження у справі про банкрутство не додається, оскільки списання коштів з рахунків боржника здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України "Про виконавче провадження".

Відтак, безспірні вимоги Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Л/о, м. Дрогобич Львівської області до Публічного акціонерного товариства «Галка-Дрогобич» становлять 416 548, 14грн. Зазначена сума безспірних вимог є більшою ніж триста мінімальних заробітних плат і така, що не задоволена боржником протягом трьох місяців після встановленого для її погашення строку.

Згідно з положеннями ст.10 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів- грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовими рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обовязкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У відповідності до вимог ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено, що за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши зібрані докази та заслухавши пояснення ініціюючого кредитора, суд встановив, що безспірні вимоги кредитора становлять 416 548, 14 грн., які є обгрунтованими, доведеними матеріалами справи.

На час розгляду справи у підготовчому засіданні сума боргу сплачена не була, підстави для припинення провадження у справі відсутні.

Основною ознакою неплатоспроможності боржника є неспроможність субєкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобовязання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності (ст. 1 Закону).

Відповідно до п.1 ст.22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, проведення аналізу його фінансового становища, а також визначення наступної оптимальної процедури (санації, мирової угоди чи ліквідації) для задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів. Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто пятнадцять календарних днів.

У відповідності до вимог ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

З метою визначення кандидатури арбітражного керуючого розпорядника майна судом направлено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого. Згідно довідки щодо кандидатури арбітражного керуючого від 19.09.2016р. визначено арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво №163 від 07.02.13р.).

Через канцелярію суду 16.05.2015р. від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява-згода на призначення його розпорядником майна Приватного акціонерного товариства «Галка-Дрогобич».

26.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

27.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_4 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

30.09.16 р. на адресу господарського суду від арбітражного керуючого ОСОБА_5 надійшла заява про призначення його розпорядником майна у даній справі.

Розглянувши подані заяви, суд дійшов висновку призначити розпорядником майна у даній справі а/к ОСОБА_2 (свідоцтво №163 від 07.02.13р.) з огляду на те, що його кандидатура визначена у відповідності до Положення «Про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство».

Відповідно до ч. 1 ст. 98 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом; залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їхньої діяльності за рахунок боржника, якщо інше не встановлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру; подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом.

Згідно з ч. 2 ст. 98 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний: неухильно дотримуватися вимог законодавства; здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську, інвестиційну та іншу діяльність боржника, його становище на ринках та надавати результати таких аналізів господарському суду разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію; подавати відомості, документи та інформацію щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у порядку, встановленому законодавством; створювати умови для проведення перевірки додержання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства; здійснювати заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці відповідно до встановлених законодавством вимог; у порядку, встановленому законодавством, надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; надсилати органам внутрішніх справ чи органам прокуратури повідомлення про факти порушення законності, виявлені в діяльності працівників підприємств та організацій, що містять ознаки дії (бездіяльності), переслідуваної у кримінальному чи адміністративному порядку; виконувати інші повноваження, передбачені законодавством про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно з ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) з щомісячною оплатою за рахунок кредитора, про що докази щомісячно надавати суду, оскільки в справі наявні докази про відсутність майна у боржника.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1, 2, ч. 3 ст. 10, ст. 16, ст.ст. 19, 22, ч. 1 ст. 114, ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Галка-Дрогобич» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул. Солоний ставок, 27; код ЄДРПОУ 31945760).

2. Розмір безспірних вимог кредитора визначити в сумі 416 548,14 грн.

3.Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів, що передбачає:

- зупинення виконання боржником грошових зобовязань і зобовязань щодо сплати податків зборів (обовязкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов»язань та зобов»язань щодо сплати податків і зборів (обов»язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію;

Протягом дії мораторію:

- забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержавних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;

- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобовязань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов»язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника і призначити розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №163 від 07.02.13р., 79041, м.Львів, вул.Рівна, 21/31).

5. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом з щомісячною оплатою за рахунок кредитора, про що докази щомісячно надавати суду.

6. В задоволенні заяви арбітражних керуючих, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про призначення їх розпорядником майна Приватного акціонерного товариства «Галка-Дрогобич» відмовити.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Галка-Дрогобич» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вул.. Солоний ставок, 27; код ЄДРПОУ 31945760), текст якого додається.

8.Попереднє засідання суду призначити на : 23.11.16 р. на 11:00 Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області (м.Львів, вул.Личаківська, 128).

9.Розпоряднику майна:

- повідомити кредиторів про дату і час розгляду справи у попередньому засіданні,

- надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 23.11.2016р.,

- провести інвентаризацію майна боржника разом з боржником до 23.11.2016р.

- скласти і подати суду реєстр вимог кредиторів до 23.11.2016р.

- повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог,

- вживати заходи для захисту майна боржника,

- надати суду висновок щодо наявності чи відсутності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

10. Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство визначити в наступних судових засіданнях.

11. Участь представників кредиторів, розпорядника майна, боржника в судовому засіданні визнати обов'язковою.

12. Копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, органу державної податкової служби, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.

Суддя Чорній Л.З.