Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/450/16-а
Провадження по справі № 2-а/281/45/16
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2016 року смт Лугини
Суддя Лугинського районного суду Житомирської області Денисюк І.І., розглянувши в порядку скороченого провадження одноособово справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Овруцького обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця,
встановив:
У вересні 2016 року позивач звернулася до Лугинського районного суду Житомирської області з позовом про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця в розмірі 90% від суми заробітної плати, відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» та провести виплати з урахуванням сум посадового окладу, премії, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, сум індексації заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, грошову винагороду за сумлінну безперервну працю, що є складовими фонду оплати праці та з яких сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування з 12.11.2005 по 12.11.2010.
01.08.2016 позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії державного службовця, однак її було відмовлено. Вважає, дії відповідача протиправними, що порушують її право не пенсійне забезпечення.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності зіст.183-2 КАС Українибез проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Овруцьке ОУПФ України в Житомирській області про слухання справи повідомлене належним чином, заперечення на позов відповідачем не надано, причина неявки представника відповідача суду не відома.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 2ст. 5 КАС Українипровадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 1ст. 99 КАС Україниадміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2ст. 99 КАС Українипередбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод чи інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи позивач просить визнати дії Овруцького ОУПФ України в Житомирській області неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця у розмірі 90% від суми заробітної плати, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України«Про державну службу» та провести виплати з урахуванням сум посадового окладу, премії, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, сум індексації заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, які є складовими фонду оплати праці та з яких своєчасно в повному обсязі сплачено страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування з 12.11.2005 по 12.11.2010 роботи.
Судом встановлено, що позивач, у встановлений законом шестимісячний строк для захисту свого права до суду не звернулася.
Клопотання про поновлення строку звернення до суду з поважних причин не заявляла, доказів, на підтвердження поважності причини пропуску строку звернення до суду не надала.
За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги заявлені позивачем за межами строку звернення до адміністративного суду, тобто позивач пропустив шестимісячний строк, встановлений для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод чи інтересів особи.
Відповідно дост. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд, за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки позов подано після закінчення строків звернення, а підстав для поновлення строку не вбачається, суд вважає, що є підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.99,100 КАС України, суд
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Овруцького обєднаного управління пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів після її постановлення до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.І. Денисюк