ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
12 жовтня 2016 року м. Київ № 826/14374/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Огурцова О.П., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи
за позовом
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві
до
третя особа
Державного видавництва "Преса України"
Державне управління справами Президнета України
про
стягнення заборгованості у розмірі 12 756 705,76 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного видавництва "Преса України" про стягнення заборгованості у розмірі 12756705,76 грн., з яких з ПДВ - 8 853 570,56 грн., з земельного податку з юридичних осіб - 2 933 421,28 грн., пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД - 969 648,28 грн., пені за порушення законодавства про патентування - 65,64 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2016 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
06 жовтня 2016 року до Окружного адміністративного суду міста Києва від представника відповідача надійшли письмові заперечення на адміністративний позов, в яких він також просить залучити до участі по справі Державне управління справами в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки Державне видавництво "Преса України" є державним підприємством державного сектору економіки та відноситься до сфери управління Державного управління справами Президента України.
Відповідно до частини другої статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Згідно із статтею 159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В частині другій статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Суд встановив, що судове рішення може вплинути на права, інтереси та обов'язки Державного управління справами Президента України.
За таких обставин, суд переходить до розгляду справи за загальними правилами, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 53, 160, 165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Перейти до розгляду справи № 826/14374/16 за загальними правилам, передбаченими Кодексом адміністративного судочинства України.
2. Залучити до участі по справі № 826/14374/16 Державне управління справами Президента України (код ЄДРПОУ 00037256, місце знаходження: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
3. Призначити адміністративну справу № 826/14374/16 до розгляду у судовому засіданні на 14 лютого 2017 року о 10:20 год.
4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1, блок Б, 1-поверх, зал судових засідань № 35.
5. Ухвалу направити сторонам та третій особі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Огурцов