Постанова № 61994744, 11.10.2016, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2016
Номер справи
822/1271/16
Номер документу
61994744
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/1271/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2016 року 11:08м. ХмельницькийХмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представника позивача - ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Лендком Симонів" до Ізяславської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області, товариство з обмеженою відповідальністю "Велішан", товариство з обмеженою відповідальністю "РУСЬ" ДМ, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 про визнання протиправними та скасування рішень, -

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лендком Симонів" (далі по тексту ТОВ "Лендком Симонів", позивач) звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Ізяславської районної державної адміністрації (далі по тексту Ізяславська РДА, відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області, товариство з обмеженою відповідальністю "Велішан" (далі по тексту - ТОВ "Велішан"), товариство з обмеженою відповідальністю "РУСЬ" ДМ (далі по тексту ТОВ "РУСЬ" ДМ), ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень:

- індексний номер 29155803 від 07.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0525, укладеного 24.03.2016 між ОСОБА_8 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29016177 від 30.03.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:011:0231, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_4 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29117446 від 06.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0302, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_5 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29275039 від 15.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0527, укладеного 24.03.2016 між ОСОБА_6 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29052552 від 01.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0428, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_7 та ТОВ "Велішан".

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 27.12.2011, 28.12.2011 та 29.10.2012 Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі проведено державну реєстрації договорів оренди земельних ділянок, з кадастровими номерами №6822184500:06:012:0525, №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0302, №6822184500:06:012:0527 та №6822184500:06:012:0428. Зазначені договори укладені 26.10.2011 та 10.10.2012 між ТОВ "Лендком Симонів" і ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 Договори укладені строком на 10 років та не розірвані у встановленому законом порядку. Проте, у березні та квітні 2016 року Ізяславською районною державною адміністрацією Хмельницької області прийняті рішення про державну реєстрацію прав оренди цих же земельних ділянок, укладених між зазначеними вище громадянами та ТОВ "Велішан". Вважає, що оскаржувані рішення прийняті з порушенням норм законодавства, оскільки право оренди спірних земельних ділянок вже було зареєстроване і на час проведення оскаржуваних реєстраційних дій договори оренди були чинними. Відповідач, належним чином не перевірив чи вже зареєстроване право оренди на дані земельні ділянки, внаслідок чого неправомірно здійснив повторну реєстрацію.

Представник позивача у судовому засіданні та в наданих додаткових письмових поясненнях позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився та повноважного представника не направив, про причини неявки суду не повідомив, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. У наданих письмових запереченнях (вх.№17629 від 02.08.2016) зазначив, що позовні вимоги визнає частково. Вказав, що при реєстрації права оренди на земельну ділянку 6822184500:06:012:0428, що належить ОСОБА_7 допущена помилка. Підстави для скасування державної реєстрації права оренди на інші земельні ділянки відсутні. Державним реєстратором проведено усі належні дії у порядку, передбаченому чинним законодавством, в тому числі здійснено перевірку наявності зареєстрованих договорів оренди до 01.01.2013. У зв'язку з відсутністю інформації про наявність зареєстрованих договорів оренди, зареєстровано право оренди земельних ділянок з кадастровими номерами №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0428, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525, 6822184500:06:012:0527 та прийнято оскаржувані рішення.

Після отримання ухвали у справі №822/1271/16, Ізяславською районною державною адміністрацією повторно надіслано запит у відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі про наявність вже зареєстрованих договорів оренди. 01.08.2016 державним кадастровим реєстратором надано відповідь, яка не відповідала попереднім відомостям наданим реєстратору. Зазначено, що договори оренди земельних ділянок 6822184500:06:011:0231, 6822184500:06:012:0527 та 6822184500:06:012:0525 зареєстровані 12.11.2012 з ТОВ "РУСЬ" ДМ. Договори оренди земельних ділянок з кадастровими номерами №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0428, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525 та №6822184500:06:012:0527 між ТОВ "Лендком Симонів" та ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 не зареєстровано.

13.09.2016 до суду надійшло клопотання відповідача про розгляд справи без його представника.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - відділ Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області, ТОВ "Велішан", ТОВ "РУСЬ" ДМ, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 у судове засідання не з'явилися та повноважних представників не направили, про причини неявки суду не повідомили, хоча про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Згідно ч.2 ст.40 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України), особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

При цьому, згідно ч.1 ст.47 КАС України, особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 у справі "Юніон Аліментаріа ОСОБА_9 проти Іспанії", яке відповідно до ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" підлягає застосуванню судами як джерело права, зазначив, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі.

Згідно рішень Європейського Суду з прав людини, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України", суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

Зазначеній практиці Європейського Суду з прав людини кореспондують і норми КАС України, а саме ч.1 ст.122, які встановлюють для суду обов'язок дотримуватися розумного строку при розгляді адміністративних справ.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.3 КАС України, розумний строк - найкоротший строк розгляду і вирішення адміністративної справи, достатній для надання своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту порушених прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків у адміністративних справах є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади; характер процесу та його значення для заявника (рішення у справах "Федіна проти України" від 02.09.2010, "Смірнова проти України" від 08.11.2005, "Матіка проти Румунії" від 02.11.2006, "Літоселітіс проти Греції" від 05.02.2004).

У той же час, треті особи не скористалися наданими їм процесуальними правами та причин неявки суду не повідомили, письмових пояснень по суті заявлених позовних вимог не надали.

Суд враховує, що ТОВ "Велішан" двічі ознайомлювався з матеріалами справи, та, відповідно, був ознайомлений з датою розгляду справи.

При цьому, суд вважає, що зазначена поведінка третіх осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, свідчить про затягування строків розгляду справи. Треті особи, з моменту їх залучення до участі в справі, знали про зміст позовних вимог, проте не скористалися наданим їм правом висловити свою правову позицію щодо них.

Враховуючи думку представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та третіх осіб, оскільки їх явка не визнавалася судом обов'язковою.

Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити з огляду на наступне.

Суд встановив, що 26.10.2011 між ОСОБА_8 (орендодавець) та ТОВ "Лендком Симонів" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:012:0525. Вказаний договір зареєстрований 27.12.2011 Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі за №682210004001748.

26.10.2011 між ОСОБА_4 (орендодавець) та ТОВ "Лендком Симонів" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:011:0231. Вказаний договір зареєстрований 27.12.2011 Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі за №682210004001753.

26.10.2011 між ОСОБА_5 (орендодавець) та ТОВ "Лендком Симонів" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:012:0302. Вказаний договір зареєстрований 28.12.2011 Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі за №682210004001781.

26.10.2011 між ОСОБА_6 (орендодавець) та ТОВ "Лендком Симонів" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:012:0527. Вказаний договір зареєстрований Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі за №682210004001751.

10.10.2012 між ОСОБА_7 (орендодавець) та ТОВ "Лендком Симонів" (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:012:0428. Вказаний договір зареєстрований Управлінням Держкомзему в Ізяславському районі за №682210004005272.

ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, укладено договори оренди земельних ділянок, відповідно до яких вказані орендодавці передали позивачу в строкове платне користування земельні ділянки на 10 років.

Право оренди щодо земельних ділянок кадастрові номери: №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0428, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525 та №6822184500:06:012:0527, які належать вищезазначеним фізичним особам, було пізніше зареєстроване також за ТОВ "Велішан" відповідно до рішень Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень:

- індексний номер 29155803 від 07.04.2016. Підставою для виникнення речового права є договір оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0525, укладений 24.03.2016 між ОСОБА_8 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29016177 від 30.03.2016. Підставою для виникнення речового права є договір оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:011:0231, укладений 18.03.2016 між ОСОБА_4 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29117446 від 06.04.2016. Підставою для виникнення речового права є договір оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0302, укладений 18.03.2016 між ОСОБА_5 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29275039 від 15.04.2016. Підставою для виникнення речового права є договір оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0527, укладений 24.03.2016 між ОСОБА_6 та ТОВ "Велішан";

- індексний номер 29052552 від 01.04.2016. Підставою для виникнення речового права є договір оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0428, укладений 18.03.2016 між ОСОБА_7 та ТОВ "Велішан".

Зазначена обставина також підтверджується Інформаційними довідками з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна.

Вважаючи зазначені дії відповідача неправомірними та такими, що порушують права ТОВ "Лендком Симонів", останнє звернулось з позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.4 ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Статтею 125 Земельного кодексу України визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст.13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно ст.ст.18, 20 Закону України "Про оренду землі" в редакції, чинній на час укладення та реєстрації договорів оренди, укладених з ТОВ "Лендком Симонів", договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Суд враховує, що згідно ст.16 Закону України "Про оренду землі", укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав регулює Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV (далі по тексту Закон №1952-IV).

Відповідно до ст.2 Закону №1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

При цьому, згідно ч.1 ст.181 Цивільного кодексу України (далі по тексту ЦК України), до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Згідно ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Таким чином, ТОВ "Лендком Симонів", уклавши та зареєструвавши договори оренди земельних ділянок з кадастровими номерами №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0428, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525 та №6822184500:06:012:0527, правомірно очікував їх виконання. При цьому, правомірність укладення таких договорів не оскаржена.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.10 Закону №1952-IV, в редакції, чинній на час реєстрації договорів оренди земельних ділянок, укладених між ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ТОВ "Велішан", державний реєстратор під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних інформаційних систем, документів та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.

Отже, державний реєстратор під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно зобов'язаний перевірити інформацію про наявність або відсутність вже зареєстрованих речових прав з метою недопущення одночасного існування їх подвійної державної реєстрації.

Аналогічні висновки викладені в постанові Верховного суду України від 29 вересня 2015 року у справі №21-760а15.

Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Суд критично оцінює твердження відповідача щодо отримання ним відомостей про відсутність зареєстрованих договорів оренди земельних ділянок з кадастровими номерами №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0428, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525, №6822184500:06:012:0527 та про подальше не підтвердження зазначеної інформації, про що зазначено в листі відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області від 01.08.2016. Будь-яких доказів, на підтвердження зазначеної в листі від 01.08.2016 інформації не надано.

Пунктом 11 ч.1 ст.24 Закону №1952-IV встановлено, що у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

Враховуючи зазначене вище, суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень не вжив всіх необхідних заходів для встановлення наявності реєстрації права оренди земельної ділянки з кадастровим №6822184500:06:012:0428, що належить ОСОБА_7 Зазначена обставина визнається відповідачем.

Разом з тим, при проведенні державної реєстрації речового права за договорами оренди земельних ділянок з кадастровими №6822184500:06:011:0231, №6822184500:06:012:0302 №6822184500:06:012:0525 та №6822184500:06:012:0527, відповідач, у зв'язку з неналежним виконання своїх обов'язків відділом Держгеокадастру в Ізяславському районі Хмельницької області, прийняв оскаржувані рішення. Як наслідок, здійснив повторну реєстрацію, що є неприпустимим, оскільки зумовлює ситуацію, за якої одну і ту ж земельну ділянку було передано в оренду різним орендарям.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За таких обставин суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення не відповідають вимогам ч.3 ст.2 КАС України та прийняті без урахування усіх обставин, що мали значення для їх прийняття, а, відтак, є протиправними.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Частиною 2 ст.71 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд враховує, що відповідачами не доведена, а позивачем спростована, правомірність прийняття оскаржуваних рішень.

Таким чином, з'ясувавши фактичні обставини справи та проаналізувавши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29155803 від 07.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0525, укладеного 24.03.2016 між ОСОБА_8 та товариством з обмеженою відповідальністю "Велішан".

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29016177 від 30.03.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:011:0231, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_4 та товариством з обмеженою відповідальністю "Велішан".

4. Визнати протиправним та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29117446 від 06.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0302, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_5 та товариством з обмеженою відповідальністю "Велішан".

5. Визнати протиправним та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29275039 від 15.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0527, укладеного 24.03.2016 між ОСОБА_6 та товариством з обмеженою відповідальністю "Велішан".

6. Визнати протиправним та скасувати рішення Ізяславської районної державної адміністрації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 29052552 від 01.04.2016, прийняте на підставі договору оренди земельної ділянки кадастровий №6822184500:06:012:0428, укладеного 18.03.2016 між ОСОБА_7 та товариством з обмеженою відповідальністю "Велішан".

7. Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Лендком Симонів" (вул.Київська буд.20А, с. Синів, Гощанський район, Рівненська обл., 35426 ідентифікаційний код - 36913953) 6890,00 грн. (шість тисяч вісімсот дев'яносто гривень) судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Ізяславської районної державної адміністрації.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 13 жовтня 2016 року

Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1