Справа №820/5424/16
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
12 жовтня 2016 р. м. Харків Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіальної громади Харківської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Територіальної громади Харківської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 , в якому просить суд:
- скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_3, Департаменту реєстрації Харківської міської ради № 29527975 від 06.05.2016 року про відмову у скасуванні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на об'єкт нерухомості майна за реєстраційним номером 22279598;
- зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради внести до Державного реєстру прав на нерухоме майно запис про реєстрацію за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1, паспорт громадянина України, об'єкт житлової нерухомості (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 22279598), за адресою: м. Харків, пров. Франківський, 12, житловий будинок літ. «Р-2» з ґанками літ. «р», літ «р1» загальною площею 161,9 кв.м., житловою площею 53,3 кв.м.;
- зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради скасувати в Державному реєстрі прав на нерухоме майно запис про реєстрацію за ОСОБА_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_1, паспорт громадянина України, об'єкт житлової нерухомості, за адресою: м. Харків, пров. Франківський, 12, житловий будинок літ. «Р-2» з ґанками літ. «р», літ «р1» загальною площею 161,9 кв.м., житловою площею 53,3 кв.м.
Згідно з ч.2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних ociб, прав та інтересів юридичних ociб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових ociб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно положень ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі є Харківська міська рада в особі територіальної громади.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіальної громади Харківської міської ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом, оскільки відповідач по справі є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 6, п.6 ч.3 ст. 108 , 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Територіальної громади Харківської міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Розяснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення з позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.