Постанова № 61994349, 13.10.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2016
Номер справи
815/4627/16
Номер документу
61994349
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/4627/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2016 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойко О.Я.,

розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною у ненаданні інформації та зобовязання розглянути запит та надати відповідь,

СУТЬ СПОРУ:

До суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області, в якому просить:

-визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у ненаданні відповіді на запит позивача, та зобовязати відповідача розглянути запит і надати на нього відповідь.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації.

На запит позивач станом на 13 вересня жодної відповіді не отримав, жодного повідомлення в письмовій формі від відповідача не надходило

Позивач вважає, що така бездіяльність відповідача протиправна.

Представник відповідача 27.09.2016 року через канцелярію суду надав заперечення на адміністративний позов в якому зазначив, що станом на 12.08.2016 року підготовлена відповідь на інформаційний запит позивача. Відповідь було зареєстровано та направлено позивачу через засоби поштового звязку простою кореспонденцією на адресу позивача.

Таким чином, представник відповідача не погоджується з доводами позивача та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії щодо розгляду звернення, у тому числі інформаційного запиту, фізичної або юридичної особи.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені позивачем та представником відповідача обставини по справі, суд дійшов висновку щодо достатності підстав для прийняття законного і обґрунтованого судового рішення в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі. Таким чином, суд вважає, що адміністративний позов належить до задоволення з наступних підстав. Суд,

ВСТАНОВИВ:

05.08.2016 року позивач звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації, а саме: які переліки наборів даних оприлюднюється відповідачем у формі відкритих даних, де саме, та яка періодичність їх оновлення.

Запит був надісланий курєрскою службою УДППЗ «Укрпошта» та отриманий відповідачем 09.08.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення.

Суд встановив, що відповідач отримав зазначений інформаційний запит позивача 09.08.2016 року про, що свідчить журнал обліку запитів на інформацію.

З огляду на матеріали справи вбачається, що відповідач надав відповідь на інформаційний запит 12.08.2016 року за №31/15-22 зі в якому повідомив, що на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» відповідні переліки оприлюднюються на вебсайті www.rsc.odessa.gov.ua. Періодичність оновлення інформації визначається її актуальністю. Дану відповідь відповідач направив на адресу позивача через засоби поштового звязку простою кореспонденцією.

Суд зауважує, що відповідач не надав суду доказів того, що відповідь була направлена позивачу.

Згідно з ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес визначено Законом України Про доступ до публічної інформації від 13 січня 2011 року № 2939-VI(далі по тексту Закон № 2939-VI).

Відповідно до ст.1 Закону № 2939-VI, публічна інформація це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно з ст. 3 Закону № 2939-VI, право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст. 5 Закону № 2939-VI, доступ до інформації забезпечується, в тому числі, шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Пункт 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2939-VI передбачає, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.

Стаття 19 Закону № 2939-VI, запит на інформацію це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.

Згідно з ч.1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відтак, беручи до уваги наведене, та оцінюючи надані сторонами по справі письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 належать до задоволення.

Згідно з ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень , суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167,183-2, 256 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити

2. Визнати протиправною бездіяльність відповідача, що полягає у ненаданні відповіді на запит позивача, та зобовязати відповідача розглянути запит і надати на нього відповідь.

3.Стягнути з Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) суму сплаченого судового збору в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) 20 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.Я. Бойко