Ухвала суду № 61994271, 12.10.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2016
Номер справи
2а-9967/11/1370
Номер документу
61994271
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

щодо заміни сторони виконавчого провадження

12 жовтня 2016 року Справа № 2а-9967/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддяКравців О.Р.,

секретар судового засіданняПриймак С.І.,

від заявникане прибув,

від відповідачане прибув,

від Стрийської ОДПІне прибув,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву Управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження, -

в с т а н о в и в :

На адресу Львівського окружного адміністративного суду 09.09.2016 року за вх. № 22540 надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження від Управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області, а саме: замінити стягувача у виконавчому провадженні № 50847478 щодо виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі № 2а-9967/11/1370, управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області на Стрийську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.

Ухвалою від 12.09.2016 року така заява прийнята до розгляду.

Сторони участі повноважних представників в судовому засіданні не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

11.10.2016 року за вх. № 2773ел. від Стрийської обєднаної державної податкової інспекції Львівської області надійшло заперечення на заяву про заміну сторони виконавчого провадження /а.с.56-58/. На переконання, Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, згідно з нормами чинного законодавства саме Управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі є органом, який завершує процедуру стягнення недоїмки з боржника, а тому у задоволенні такої заяви слід відмовити.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У звязку з цим суд ухвалив розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Вирішуючи питання про заміну сторони виконавчого провадження, суд керується наступним.

Загалом, підстави, порядок та правові наслідки заміни сторони виконавчого провадження визначені ст.264 КАС України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Тобто, заміна сторони виконавчого провадження може бути здійснена лише на правонаступника та у випадку вибуття сторони виконавчого провадження.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Частиною 5 ст. 8 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обовязкові тією мірою, якою вони були б обовязковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI, єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообовязкового державного соціального страхування в обовязковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування.

В той же час, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» №406-VII від 04.07.2013 року врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України.

Однак, згідно з п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи» №406-VII від 04.07.2013 року, заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України у звязку з проведенням адміністративної реформи.

Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Так, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 13.10.2011 року у справі № 2а-9967/11/1370 за позовом прокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області до комунального підприємства Журавно-Житлосервіс про стягнення заборгованості, адміністративний позов задоволено повністю; стягнуто з комунального підприємства Журавно-Житлосервіс (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 32028362) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жидачівському Львівської області (ЄДРПОУ 22351485, Львівська область, м. Жидачів, вул. Я. Мудрого, 8) заборгованість в сумі 12761 (дванадцять тисяч сімсот шістдесят одна) грн. 84 коп.

На виконання вказаної постанови Львівським окружним адміністративним судом 08.12.2011 року видано виконавчий лист № 2а-9967/11/1370. При цьому, стягувачем визначено Управління пенсійного фонду у Жидачівському районі.

Так, державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Жидачівського районного управління юстиції 14.04.2016 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 50847478 щодо примусового виконання вказаного виконавчого листа.

На переконання суду, заявником жодним чином не доведено, що Стрийська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі районі м.Львова.

Суд залишає поза увагою покликання заявника на те, що відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року №406-VII, передано функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, оскільки зміна механізму адміністрування єдиного внеску не вказує про правонаступництво органів доходів і зборів.

Відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з проведенням адміністративної реформи від 04.07.2013 року №406-VII, суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Отже, з врахуванням вказаних правових норм та фактичних обставин справи, суд дійшов до переконання, що управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області продовжує адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування в рамках даної адміністративної справи.

Аналогічна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 23 червня 2015 року в справі №К/800/25816/14.

З врахуванням викладеного, в органу Пенсійного фонду України, в інтересах якого видано виконавчий лист, залишається право та статус стягувача коштів, а отже, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони виконавчого провадження.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 107, 158-160, 165, 264 КАС України, суд,-

у х в а л и в :

1. У задоволенні заяви Управління Пенсійного фонду України у Жидачівському районі Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання судового рішення у справі № 2а-9967/11/1370 за позовом прокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жидачівському районі Львівської області до комунального підприємства Журавно Житлосервіспро стягнення заборгованості в сумі 12761,84 грн. відмовити.

2. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 13.10.2016 року.

Суддя Кравців О.Р.