ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
12 жовтня 2016 року № 813/3426/16
м.Львів
ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Сакалоша В.М. розглянув в порядку письмового провадження питання про передачу справи за підсудністю до іншого суду у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобовязання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
На розгляд ОСОБА_1 окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якій просить:
-визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області протиправними із-за цілковитої бездіяльності;
-зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області перерахувати ОСОБА_2 пенсію по 2 групі інвалідності за нормами постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» починаючи з дати: 01 січня 2016 року;
-видати документально завірену довідку Пенсійного фонду України про новий розмір пенсії ОСОБА_2 по 2 групі інвалідності станом на 01 січня 2016 року.
Згідно ухвали судді від 12.10.2016 року, провадження у даній адміністративній справі відкрито.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч. 4 ст. 22 КАС України, питання про передачу адміністративної справи (крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті) розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду.
Відтак, у даному випадку, суд вважає за необхідне в порядку письмового провадження розглянути питання про наявність підстав для передачі адміністративної справи №813/3426/16 за предметною підсудністю до іншого суду.
Завданням адміністративного судочинства, у відповідності до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що субєкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 18 КАС України визначена предметна підсудність адміністративних справ, відповідно до пункту 4 частини 1 якої, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Отже, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначена предметна підсудність адміністративних справ, які можуть бути розглянуті в окружному адміністративному суді.
Як вбачається судом зі змісту позову, позивачем порушено питання щодо здійснення субєктом владних повноважень своїх функцій щодо нарахування (надання) та перерахування належної пенсії позивачу за певний період.
Тож, оскільки позивач звернувся до суду з метою нарахування/перерахування пенсії, то дана справа підсудна відповідному місцевому загальному суду як адміністративному.
Окрім цього, суд зазначає, що відповідно та п. 6 Постанови пленуму Вищого адміністративного суду України Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ № 2 від 06.03.2008 року порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявлені позовні вимоги не підсудні ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, а мають розглядатись районним судом, як адміністративним, за місцем проживання позивача, а відтак, справу необхідно передати на розгляд до Франківського районного суду м. Львова.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 122, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в :
Адміністративну справу №813/3426/16 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, зобовязання вчинити дії - передати за предметною підсудністю до Франківського районного суду м. Львова, як адміністративного суду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Сакалош В.М.