ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"11" жовтня 2016 р. Справа № 809/4204/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
за участю секретаря Королевич О.В.
за участю сторін:
позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: Нагорняка І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та резолютивній частині рішення по справі
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Надвірнянської районної державної адміністрації
про визнання дій протиправними та зобов"язання до їх вчинення,-
В С Т А Н О В И В:
03.11.2015 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом прийнято постанову в адміністративній справі №809/4204/15 за позовом ОСОБА_1 до Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов"язання до їх вчинення, якою позов задоволено повністю, визнано протиправними дії Надвірнянської районної державної адміністрації щодо відмови у безоплатному наданні ОСОБА_1 лікарських засобів за рецептами лікарів та зобов'язано Надвірнянську районну державну адміністрацію безоплатно відпускати ОСОБА_1 лікарські засоби за рецептами лікарів.
Постанова набрала законної сили та стягувачу видано виконавчий лист.
29.09.2016 року ОСОБА_1 подала через канцелярію суду заяву про виправлення описки у виконавчому листі по даній справі, оскільки у ньому не вказаний ідентифікаційний код юридичної особи - Надвірнянської районної державної адміністрації. Крім того, просила виправити описку, допущену у резолютивній частині рішення, а саме: зазначити «Зобов'язати відповідача перераховувати кошти щодо відпущення ОСОБА_1 лікарських засобів».
Позивач в судовому засіданні подану заяву підтримала, пояснила, що у виконавчому листі по справі №809/4204/15 допущено описку, а саме: не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи - Надвірнянської районної державної адміністрації. Крім того, просила у резолютивній частині рішенні зазначити: «Зобов'язати відповідача перераховувати кошти щодо відпущення ОСОБА_1 лікарських засобів», так як з усної відповіді Надвірнянської РДА остання не може відпускати їй лікарські засоби за рецептами лікарів, а лише перераховувати кошти на їх відпущення.
Представник Надвірнянської РДА в судовому засіданні проти вказаної заяви заперечив, вказавши, що не Надвірнянська РДА, а управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА, яке є юридичною особою, відшкодовує кошти за безкоштовно відпущені лікарські засоби громадянам, котрі постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Ці кошти управління отримує як субвенцію безпосередньо від Івано-Франківської обласної ради. З цих підстав Надвірнянська РДА не може виконати рішення суду по цій справі.
Розглянувши заяву про виправлення описки у виконавчому листі та резолютивній частині судового рішення, заслухавши думку заявника та представника відповідача, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 року позов задоволено повністю, визнано протиправними дії Надвірнянської районної державної адміністрації щодо відмови у безоплатному наданні ОСОБА_1 лікарських засобів за рецептами лікарів та зобов'язано Надвірнянську районну державну адміністрацію безоплатно відпускати ОСОБА_1 лікарські засоби за рецептами лікарів.
Дана постанова набрала законної сили та 07.12.2015 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом стягувачу видано виконавчий лист, в якому не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи - Надвірнянської районної державної адміністрації (а.с. 75).
29.09.2016 року до канцелярії суду надійшла заява від ОСОБА_1 про виправлення описки у зазначеному виконавчому листі та резолютивній частині судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження" .
Так, у відповідності до п.3 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження", у виконавчому документі зазначається, зокрема, ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб).
Згідно із ч.2 ст.259 КАС України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом (ч.4 ст.259 КАС України).
Дослідивши матеріали справи та заяву від 29.09.2016 року судом встановлено, що у тексті виконавчого листа по адміністративній справі №809/4204/15 допущено помилку, а саме: не зазначено ідентифікаційний код боржника. Як вбачається з наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ідентифікаційним кодом Надвірнянської районної державної адміністрації є 23804557.
Відтак, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 в частині виправлення описки у виконавчому листі стосовно зазначення ідентифікаційного коду Надвірнянської районної державної адміністрації підлягає задоволенню.
Стосовно виправлення описки у резолютивній частині рішення по справі №809/4204/15, суд зазначає наступне.
Питання виправлення описок і очевидних арифметичних помилок у судових рішеннях регулює ст.169 КАС України.
Так, відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Зазначена стаття передбачає можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Відповідно до змісту коментованої статті опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
Тобто, виправлення описки не має змінювати змісту судового рішення.
Суд, виправляючи описку у своєму рішенні, не може змінювати зміст цього рішення. Аналогічна позиція викладена в постанові Пленуму Верховного Суду України "Про судове рішення у цивільній справі" від 18 грудня 2009 року № 14, в якій передбачено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Відтак, доводи заявника стосовно виправлення описки в резолютивній частині постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.11.2015 року шляхом зміни її, вказавши: «Зобов'язати відповідача перераховувати кошти щодо відпущення ОСОБА_1 лікарських засобів», не є виправленням описки в судовому рішенні в розумінні ст.169 КАС України, оскільки судом не було допущено описки. А тому відсутні підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 в цій частині.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.160, 165, 169, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Заяву про виправлення помилки у виконавчому листі та в резолютивній частині постанови по адміністративній справі №809/4204/15 - задовольнити частково.
Виправити помилку, допущену у виконавчому листі від 07.12.2015 року, виданому Івано-Франківським окружним адміністративним судом по адміністративній справі №809/4204/15, вказавши у виконавчому документі ідентифікаційний код боржника - 23804557.
В задоволенні іншої частини заяви відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лучко О.О.