Справа № 758/8345/16-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2016 року суддя Подільського районного суду м.Києва Богінкевич С. М. , розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського УПП ДНП м.Києва, 10 роти, 2 батальйону, капрала поліції Вергуненко Антона Олександровича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вищезазначеною позовною заявою, однак з порушенням вимог чинного законодавства, які ставляться до його форми та змісту, а тому підлягає залишенню без руху для усунення недоліків, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Крім того, не зважаючи на вимогу вищезазначеної норми процесуального Закону, позивачем до позову не надано оригінал документу про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Ставки судового збору встановлені Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до абз. 1 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з п. 3.1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру сплачується у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Оплату судового збору необхідно здійснити на наступні реквізити: одержувач: УДКСУ у Подільському районі, ЄДРПОУ: 37975298, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31213206700008, код платежу 22030001, призначення платежу: 22030001, "судовий збір, пункт 3.1" Подільський р/с, 02896727, за подачу адміністративного позову.
Посилання позивача в своєму позові на ст. 288 КУпАП, яка визначає, що особа яка оскаржила постанову у справі про адмінправопорушення звільняється від сплати державного мита, не може бути взяте мною до уваги, оскільки він звернувся з позовною заявою до адміністративного суду в порядку визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, а не Кодексом про адміністративні правопорушення України. Однак ч. 1 ст. 88 КАС України чітко визначає, що особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, скаргою за винятковими обставинами, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Крім того, також суд вважає, що підстави для звільнення позивача від сплати судового збору за подачу позову відсутні, оскільки жодних належних та допустимих доказів скрутного майнового стану до матеріалів позову не додано.
Статтею 289 КУпАП передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова про адміністративне правопорушення серії ПС2 № 315241 у справі про адміністративне правопорушення було винесено уповноваженою особою 20.04.2016 року.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що оскаржувану постанову позивач отримав в день її винесення, тобто 20.04.2016 року, роз'яснено положення ст.ст.268, 287-289, 307, 308 КпАП України.
Позивач разом з позовною заявою також подав до суду заяву про поновлення десятиденного строку для звернення з даним позовом, посилаючись на те, що пропустив його з поважних причин, а саме - у зв'язку подачею ідентичного позову до Дарницького районного суду, однак дані посилання не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки останнім додано до позову лише ухвалу Дарницького районного суду м.Києва про повернення для подання до належного суду від 30.05.2016 року.
Враховуючи вищевикладене, позов не може вважатися таким, що відповідає вимогам чинного законодавства, які ставляться до його форми та змісту, а тому підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява подана баз додержання вимог встановлених ст. 106 цього кодексу залишається без розгляду. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, вона вважається поданою у день первинного її подання.
Беручи до уваги зазначене, приходжу до висновку про залишення позовної заяви без руху на надання позивачеві строку для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського УПП ДНП м.Києва, 10 роти, 2 батальйону, капрала поліції Вергуненко Антона Олександровича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху та надати позивачці строк для усунення недоліків вказаних в ухвалі, який не може перевищувати п'яти днів з дня її отримання позивачкою.
Зобов'язати позивача при поданні до суду матеріалів для усунення недоліків заяви, надати докази в підтвердження дати отримання ухвали про усунення недоліків.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Подільський районний суд м. Києва, шляхом подачі апеляційної протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяС. М. Богінкевич