Справа № 209/3735/16-к
Провадження № 1-кс/209/796/16
УХВАЛА
Іменем України
07 жовтня 2016 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1, за участю секретаря Герасимчук І.О., прокурора Юрченка В.В., слідчого Новосьолова Д.Є., розглянувши клопотання з доданими матеріалами слідчого Дніпровського ВП Камянського ВП Новосьолова Д.Є., про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12016040790001871,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий Новосьолов Д.Є. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Камянської міської ради Дніпропетровської області, розташованої за адресою: м. Камянське, майдан ОСОБА_2, 2, з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копії.
На обгрунтування клопотання зазначено, що 31.08.2016 року до чергової частини Дніпровського ВП Камянського ВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло депутатське звернення народного депутата України ОСОБА_3, в якому останній пояснив, що із засобів масової інформації йому стало відомо про ймовірний факт нахабного розкрадання бюджетних коштів під час фарбування огорожі дамби ГЄС в м. Камянське. Також ОСОБА_3 просить провести ретельну перевірку викладених у зверненні фактів.
За даним фактом 31.08.2016 року відомості викладені в заяві були внесені до ЄРДР з правовою кваліфікацією - ч.1 ст. 191 КК України.
З цією метою були направлені відповідні запити до департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпродзержинської міської ради для отримання копій документів та проведення подальшого їх аналізу для спростування або підтвердження фактів викладений у зверненні народного депутата ОСОБА_3
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено субєктів відповідальності за корупційні правопорушення. Відповідно до пунктів 1-3 частини першої статті 4 цього Закону особам забороняється використовувати свої службові повноваження та повязані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у звязку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» спеціально уповноваженими субєктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, якщо інше не передбачено законом.
Метою Закону України «Про здійснення державних закупівель» є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель» закупівлі здійснюються за наступними принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; обєктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Таким чином єдиним шляхом перевірити факти і відомості викладені в депутатському зверненні є витребування та аналіз документів ведення господарської діяльності субєктів господарювання за вищезазначеними фактами.
Від директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради ОСОБА_4 був отриманий лист про те, що витребування будь якої документації по договору №214-16 від 25.04.2016 року, укладеному між ТОВ «Промремсервіс-Групп» та департаментом житлово-комунального господарства та будівництва може бути лише на підставі слідчого судді про тимчасовий доступ до документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучення завірених належним чином всіх необхідних документів, які перебувають у володіння Камянської міської ради Дніпропетровської області, розташованої за адресою: м. Камянське, майдан ОСОБА_2, 2.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, посилався на обставини, викладені в ньому та довів достатні підстави про необхідність доступу до вказаних документів з можливістю вилучення завірених належним чином всіх необхідних документів.
Прокурор в суді просив задовольнити клопотання слідчого та надати тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів, з можливістю вилучення завірених належним чином всіх їх копій, оскільки зазначені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і не включають документів, які містять охоронювальну законом таємницю.
Заслухавши слідчого, думку прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України т имчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Статтею 164 КПК України передбачено, що в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: 4) прізвище, імя та по батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів.
Із доданих до клопотання матеріалів вбачається, що відомості, які містяться у документах, що вказані у клопотанні, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а особи, які мають доступ до вказаних документів, можуть знищити або замінити їх, а тому клопотання слідчого, згідно ч.2 ст. 163 КПК України, підлягає розгляду, без виклику представника Камянської міської ради, у володінні якої знаходиться оригінали документів, до яких слідчий просить надати доступ.
Враховуючи, що документи містять інформацію про ведення господарської діяльності субєктами господарювання, яка має суттєве значення для спростування або підтвердження фактів, викладених у зверненні народного депутата, і не становлять собою охоронювальну законом таємницю, є підстави для задоволення клопотання слідчого, що буде сприяти повному та всебічному розслідуванню кримінального провадження, встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України,
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання слідчого Дніпровського ВП Камянського відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 про тимчасовий доступ до документів.
Надати слідчому Дніпровського ВП Камянського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні Камянської міської ради Дніпропетровської області, розташованої за адресою: м. Камянське, майдан ОСОБА_2, 2, а саме до:
- договору №214-16 від 25.04.2016 року, що укладений між ТОВ «Промремсервіс-Групп» та департаментом житлово-комунального господарства та будівництва з усіма додатками та доповненнями;
- документації про кваліфікаційні вимоги до учасників відкритих торгів по предмету закупівлі: «Виконання робіт з фарбування огорожі на мостовому переході дамби ГЕС в м.Камянське» які відбулися в 2016 році, у разі здійснення процедури закупівлі;
- документації про розкриття конкурсних пропозицій учасників торгів (реєстр отриманих пропозицій, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів, протокол засідання членів комітету з конкурсних торгів, інформацію про відхилені пропозиції конкурсних торгів, протокол оцінки конкурсних торгів, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, повідомлення про результати процедури закупівлі, тощо);
- реєстру документів, наданих у складі пропозиції конкурсних торгів на адресу Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ДМР з боку ТОВ «Промремсервіс-групп» для участі в торгах; договорів підряду (додаткові угоди), із змінами та додатками, що укладені в 2016 році між департаментом ЖКГБ ДМР та ТОВ «Промремсервіс-групп» на виконання робіт з фарбування огорожі на мостовому переході дамби ГЕС в м. Камянське;
- актів Ф КБ-2в, Ф КБ-3, рахунків-фактури, платіжних доручень, накладних та товарно-матеріальних цінностей, довіреностей на отримання ТМЦ, актів приймання-передачі, товарно-транспортних накладних, угод з перевізниками, тощо за вказаними вище договорами;
- локальних кошторисів (кошториси, підсумкова відомість ресурсів, договірна ціна, пояснювальні записки, листування, тощо) згідно яких Департаментом ЖКГБ ДМР була визначена вартість робіт.
Надати слідчому Дніпровського ВП Камянського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 можливість ознайомитися із вказаними документами та зробити їх копії.
Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення з 07 жовтня 2016 року по 07 листопада 2016 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Г.А. Байбара.