Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/63/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2016 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого-судді Стратович О.В.
за участю :
секретаря судового засідання Єпифанович Г.В.
позивачки ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом громадянки ОСОБА_1 , мешканки ІНФОРМАЦІЯ_1 , до управління пійсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області ( далі УПФ ) , м.Олевськ вул. Свято Миколаївська , 31 , про зобовязання відповідача вчинити певні дії ,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 (далі за текстом позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача управління Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області (далі за текстом Фонд, УПФ, відповідач) про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії щодо призначеної пенсії та просить суд , дії відповідача щодо відмови у відновленні виплати раніше призначеної пенсії визнати протиправними та зобовязати відповідача відновити виплату раніше призначеної пенсії за віком з 01 січня 2016 року, стягнути з Державного бюджету на її користь суму сплаченого судового збору, зобовязати УПФ в Олевському районі Житомирської області виконати рішення суду та надіслати виконавчий лист на її адресу .
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі із підстав зазначених в позові і просить їх задовольнити в повному обсязі .
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та надав заперечення в яких пояснив , що ОСОБА_1 дійсно з 03.05.2011 року знаходиться на обліку Фонду та до 31.03.2015 року отримувала пенсію за віком. Виплата вказаної пенсії позивачу була припинена з 01.04.2015 року відповідно доЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213 , який є чинним на даний час і не змінювався . Крім того вказав на пропуск строків звернення позивачки до адміністративного суду , що передбачено вимогами ст. ст. 99-100 КАС України ( а.с. 25 ) .
Заслухавши пояснення та доводи сторін , дослідивши надані суду письмові докази суд вважає , що вимоги позивачки підлягають задоволенню з наступних підстав , а саме :
Так , судом встановлено, що позивачка з 03.05.2011 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області , як отримувачка пенсії за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням позивача, письмовим запереченням відповідача та пенсійною справою (а.с.6,8 ) .
На час розгляду справи позивачка продовжує працювати на посаді голови сільської ради , яка згідно ст.ст.1,2,3 ЗУ « Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні » відносить до посадових осіб місцевого самоврядування , ця обставина визнана сторонами в судовому засіданні .
Позивачка 30.06.2016 року звернулась з письмовою заявою до управління ПФУ в Олевському районі з приводу поновлення виплати пенсії за віком , починаючи з 01.04.2015 року по 31.12.2015 року та з 01.01.2016 року, в чому їй було відмовлено (а.с. 6,7 ) .
Відповідно до постанови Олевського районного суду Житомирської області від 06.05.2016 року відповідача було зобовязано відновити нарахування та сплату пенсії з 01.06.2015 року по 31.12.2015 року , рішення суду є чинним і ніким не оскаржувалося ( а.с. 26,28 ) , тобто факт неправомірних дій відповідача встановлений та доведений в зазначеному рішенні суду .
З 1 квітня 2015 року управління Пенсійного фонду України у Олевському районі відповідно доЗакону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII призупинило виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно доЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», про що свідчить лист управління ПФУ № 2879/04 від 28.07.2016 року (а.с. 8).
Відповідно дост.19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
В ч.7ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та ін. в редакціїЗакону від 2 березня 2015 року №213-VІІІ, зазначено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, посадовим особам місцевого самоврядування, державним службовцям (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється діяп. 1ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цьогоЗаконупоновлюється.
Оскільки, станом на 01.04.2015 року посада, на якій працювала позивачка дійсно давала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні» , відповідачем правомірно виплату пенсії позивачці було припинено.
Вказаний у п.5 розд.ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 02.03.2015 року № 213-УІІІ закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 01.06.2015 року прийнятий не був, у звязку з чим з цієї дати втратили чинність, зокрема, нормиЗакону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні»щодо пенсійного забезпечення і відповідно пенсії за цим Законом не призначаються. З 01.06.2015 року особам, які підпадають під діюЗакону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, з 1 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не дає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбаченихЗаконом України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», у звязку з чим передбачені статтею 47 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, відпали і з 1 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу вказаної пенсії відсутні.
Відповідно до ч.2 ст.46 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначаєі виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з врахуванням компенсації втрати частини доходів.
Отже, суд не бере до уваги заперечення відповідача, щодо застосування строків, оскільки з огляду на вище приведену норму закону відновлення раніше призначеної пенсії позивачу підлягає саме з 01.06.2015 року без будь-яких обмежень, повязаних зі строком звернення до адміністративного суду.
ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року № 911, який вступив в силу 01.01.2016 року та відповідно до якого ч.1 ст.47 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» викладена в такій редакції: тимчасово, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус судді», «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.
Отже, дотримуючись норм Закону та враховуючи викладені обставини , працевлаштованість позивачки , суд приходить до висновку, що з 01 січня 2016 року виплата пенсії , призначеної позивачці , відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» підлягає відновленню у звязку з відсутністю зазначених у статті 47 вказаного Закону підстав для її невиплати .
Відповідно до ч.1ст. 94 КАС України , якщо судове рішення ухвалене на користь сторони , яка не є субєктом владних повноважень , суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень , що виступав стороною у справі , в даному випадку відповідачем .
Керуючись : ст.ст. 71,86,94,158,159,160-163,186 КАС України , суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов громадянки ОСОБА_1 , мешканки ІНФОРМАЦІЯ_1 , до Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області , м.Олевськ вул. Свято Миколаївська , 31 , про зобовязання відповідача вчинити певні дії - задовольнити .
Визнати дії Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області - протиправними .
Зобовязати Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області здійснити нарахування та виплату пенсії громадянці ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року .
Стягнути з Управління пенсійного фонду України в Олевському районі Житомирської області , м.Олевськ вул. Свято Миколаївська , 31 , код ЄДРПОУ 20405093 , на користь громадянки ОСОБА_3 судовий збір в сумі 551,20 гривень.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Житомирського апеляційного адміністративного суду , через Олевський районний суд Житомирської області , протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .
Суддя: ОСОБА_4