Постанова № 61915410, 11.10.2016, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
11.10.2016
Номер справи
371/1159/16-а
Номер документу
61915410
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.10.2016 Єдиний унікальний № 371/1159/16-а

Провадження №2-а/371/44/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2016 року Миронівський районний суд КиЇвської області

в складі: головуючого - судді Пархоменко В.М.

при секретарі - Овчаренко В.С.

за участю позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миронівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з названим адміністративним позовом. Свої вимоги обґрунтувала тим, що 08 вересня 2016 року вона звернулася до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області із заявою про видачу довідки про заробітну плату встановленого зразка для перерахунку пенсії державного службовця, а саме: про складові заробітної плати (оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, надбавку за високі досягнення в праці, місячну премію) з 01 травня 2016 року працюючого на посаді головного державного податкового інспектора Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, з якої їй призначено пенсію.

Листом від 21 вересня 2016 року № 9307/109/10-0205-057, а не рішенням, відповідач відмовив у видачі довідки про заробітну плату встановленого зразка для перерахунку пенсії, із посиланням на те, що з метою врегулювання питання щодо видачі довідок про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів доходів і зборів, яким призначено пенсію відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-Х11 Про державну службу Міністерством соціальної політики України направлені розяснення на адресу ДФС України та Пенсійного фонду України відповідно за № 11544/0/14-16/039 від 05 серпня 2016 року та №11586/0/14-16/039 від 08 серпня 2016 року, про те, що враховуючи, що Закон України Про державну службу від 10 грудня 2015 року №889-У111 не передбачає проведення перерахунку пенсії, в т.ч призначених згідно із Законом України Про державну службу від 16 грудня 1993 року №3723-Х11, постановою КМУ від 09 грудня 2015 року №1013 скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31 травня 2000 року №865, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку, який був передбачений статтею 37 ЗУ № 3723, відсутні. Пенсії, призначені згідно із Законом України № 3723 перераховються тільки у випадку, якщо складові пенсійної виплати визначаються від розміру прожиткового мінімуму.

Вважаючи вказану відмову відповідача протиправною, позивач звернулася з позовом до суду.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просить їх задовольнити, оскільки вважає, що відмова відповідача у видачі довідки порушує її конституційні права на пенсійне забезпечення.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи думку позивача, положення ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Заслухавши позивача, дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити з наступних підстав.

Судом установлено, що позивач працювала головним державним податковим інспектором відділу по роботі з платниками податків Миронівської державної податкової інспекції та 19 січня 1999 року вийшла на пенсію із зазначеної посади відповідно до Закону України Про державну службу, на даний час перебуває на обліку в УПФУ у Миронівському районі Київської області та отримує пенсію державного службовця. Останній перерахунок пенсії позивачу було проведено у 2008 році на підставі довідки №563 від 18 березня 2008 року (а.с.4).

08 вересня 2016 року вона звернулася до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області із заявою про видачу довідки про заробітну плату встановленого зразка для перерахунку пенсії державного службовця, а саме: про складові заробітної плати (оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, надбавку за високі досягнення в праці, місячну премію) з 01 травня 2016 року працюючого на посаді головного державного податкового інспектора Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, з якої їй призначено пенсію.

Листом від 21 вересня 2016 року № 9307/109/10-0205-057, а не рішенням, відповідач відмовив у видачі довідки про заробітну плату встановленого зразка для перерахунку пенсії, із посиланням на те, що з метою врегулювання питання щодо видачі довідок про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів доходів і зборів, яким призначено пенсію відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-Х11 Про державну службу Міністерством соціальної політики України направлені розяснення на адресу ДФС України та Пенсійного фонду України відповідно за № 11544/0/14-16/039 від 05 серпня 2016 року та №11586/0/14-16/039 від 08 серпня 2016 року, про те, що враховуючи, що Закон України Про державну службу від 10 грудня 2015 року №889-У111 не передбачає проведення перерахунку пенсії, в т.ч призначених згідно із Законом України Про державну службу від 16 грудня 1993 року №3723-Х11, постановою КМУ від 09 грудня 2015 року №1013 скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31 травня 2000 року №865, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку, який був передбачений статтею 37 ЗУ № 3723, відсутні. Пенсії, призначені згідно із Законом України № 3723 перераховються тільки у випадку, якщо складові пенсійної виплати визначаються від розміру прожиткового мінімуму.

Згідно частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов"язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно Конституції України визначені права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод визначаються Законами України. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ст. 22, п. 1 ст. 92).

Відповідно до ст.49 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Із письмової відповіді відповідача вбачається, що позивачу відмовлено у видачі довідки про розмір заробітної плати встановленого зразка для перерахунку пенсії з посиланням на закон, який набрав чинності з 01 травня 2016 року і яким не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям, а тому відсутні підстави для видачі довідки про заробітну плату.

Суд вважає протиправною відмову відповідача у видачі позивачу довідки про розмір заробітної плати, оскільки вказана відмова порушує конституційні права позивача на подальше звернення до УПФУ у Миронівському районі із заявою про перерахунок пенсії, яким і буде визначено право позивача на такий перерахунок.

Враховуючи вищенаведене, та всупереч принципу верховенства права та законності, відповідач обмежив існуюче право позивача на пенсію за віком, а відтак його дії є протиправними.

Відповідно до вимог ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та надання відповідних доказів покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на встановлені у справі обставини, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та доведеними.

В системі аналізу спірних правовідносин, порушене право позивача підлягає захисту шляхом визнання протиправними дій Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області із одночасним відновленням такого права шляхом зобов"язання відповідача вчинити певні дії, а саме, видати довідку про заробітну плату встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року № 15-1 за аналогічною посадою, з якої позивач вийшла на пенсію.

Зважаючи на триваюче порушення прав позивача на отримання довідки для перерахунку пенсії,суд вважає за можливе застосувати ст. 256 КАС України та допустити негайне виконання постанови суду.

На підставі ст.49 КЗпП України, керуючись ст.ст.2, 11, 17, 18, 19, 159-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, які полягають у відмові ОСОБА_1 видати довідку про заробітну плату встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року №15-1 для перерахунку пенсії державного службовця.

Зобов"язати Білоцерківську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату встановленого зразка, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 4 вересня 2013 року №15-1 про складові заробітної плати (оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, надбавку за високі досягнення в праці, місячну премію) з 01 травня 2016 року за посадою головного державного податкового інспектора.

Відповідно до ст.256 КАС України допустити негайне виконання постанови.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Миронівський районний суд в 10-денний строк з дня її проголошення.

Суддя підпис ОСОБА_2

Згідно з оригіналом

Суддя В.М.Пархоменко