Постанова № 61905835, 16.09.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.09.2016
Номер справи
760/15679/16-п
Номер документу
61905835
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 3-5964/16 (760/15679/16-п)

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., при секретарі Слепусі О.П., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Глущенко Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає (зареєстрований) за адресою: АДРЕСА_1, працює керівником групи представництва в Аммані, ідентифікаційний код НОМЕР_1, за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК України, -

в с т а н о в и в:

30.07.2016 року о 22 год. 00 хв. в зоні митного контролю митного поста «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС, а саме в залі «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) під час проведення митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зелений коридор» було зупинено громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_3, який прямував з Амману рейсом №UF782 Амман - Київ.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.2006 року за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

У ході проведення усного опитування наявності у громадянина Республіки Білорусь ОСОБА_3 валютних коштів, зазначений громадянин заявив наявність у нього 9 000 (дев'ять тисяч) доларів США. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажира було запрошено до службового приміщення.

Після перерахунку готівки встановлено, що громадянин Республіки Білорусь переміщував валютні цінності, а саме 12 400 (дванадцять тисяч чотириста) доларів США.

Станом на 30.07.2016 року курс Євро становив: за 100 Євро - 2750, 1208 грн. України та курс доларів США становить: за 100 дол. США - 2479, 8204 грн. України.

В подальшому було повернуто громадянину ОСОБА_3 та пропущено через митний кордон України 11 000 (одинадцять тисяч) доларів США, що в еквіваленті 10 000 (десяти тисячам) євро. По протоколу про ПМП №0480/10000/16 вилучено 1 400 (одну тисячу чотириста) доларів США.

Будь-які документи на переміщення валюти понад установлені норми у пасажира були відсутні.

Відповідно до ч. 4, ч.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Статтями 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року №436 затверджено переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Так, відповідно до додатку 10 даної постанови, до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, віднесено валюту України, готівкову іноземну валюту та інше.

Частиною 3 статті 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.2008 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.

Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Пасажир - громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_3 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не зверталася, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор» чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.

Своїми діями пасажир - громадянин Республіки Білорусь ОСОБА_3 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

По даному факту 30 липня 2016 року відносно гр. ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил № 0480/10000/16 за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

Вартість предметів правопорушення за курсом НБУ на день переміщення становить 34 717,48 грн.

Предмети правопорушення, вилучено та знаходиться на відповідальному зберіганні в касі митниці за адресою м. Київ, бул. І. Лепсе б. 8-а.

В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - ОСОБА_3 не з'явився, будучи повідомленим про час та місце розгляду справи при врученні копії протоколу про порушення митних правил.

Представник митного органу Глущенко Н.В. у судовому засіданні підтримала протокол про порушення митних правил та просила застосувати штраф з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

Суд, заслухавши представника митного органу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про порушення ОСОБА_3 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування виявлених предметів до інспекторів митниці останній не звертався, а був зупинений працівником митних органів для проведення митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору». Будь-які документи на переміщення валюти понад установлені норми у пасажира були відсутні.

Стаття 471 МК України передбачає відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає «зелений коридор» або «червоний коридор» для проходження митного контролю.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Наведене стверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про порушення митних правил, службовою запискою.

Враховуючи особу порушника, характер вчиненого правопорушення, останнього слід притягнути до адміністративної відповідальності, виходячи з вимог статті 471 МК України, застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією на користь держави предметів правопорушення.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 245, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 471, 526, 527 Митного кодексу України, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві Р/р: 31113106705010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; код ЄДРПОУ: 38716451; Призначення платежу: 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), згідно ст. №__МКУ та постанови (суду, митниці) від __.__.20__ № __.

Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил - 1 400 (одну тисячу чотириста) доларів США, що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0480/10000/16 від 30 липня 2016 року.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір у розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 60 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220 301 01.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Л.І.Кізюн