У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 802/1469/16-а
10 жовтня 2016 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Біла Л.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Ямпільської районної державної адміністрації Вінницької області, відділу Держгеокадастру у Ямпільському районі Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2016 року відмовлено у відкритті провадження по даній адміністративній справі.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивачі оскаржили його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особами, які подали апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Так, порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Водночас вичерпний перелік заяв за подання яких, судовий збір не справляється наведений у ч. 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При цьому, 22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року.
Так, за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарг на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду сплачується судовий збір в сумі 1 розміру мінімальної заробітної плати (ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року визначена у розмірі 1378 грн.
В матеріалах даної справи міститься квитанція (а.с.19) про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції позивачем ОСОБА_3
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачами по даній справі є ОСОБА_3 та ОСОБА_2, однак матеріали справи не містять доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги ОСОБА_2.
Отже, скаржниками не дотримано вимог ч.6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документів про сплату судового збору відповідно до кількості позивачів.
Тому вважаю, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та роз'яснити апелянту, що зазначені недоліки можуть бути усунуті ним, зокрема, шляхом направлення до Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 29 вересня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_2 до Ямпільської районної державної адміністрації Вінницької області, відділу Держгеокадастру у Ямпільському районі Вінницької області про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, десятиденний термін для усунення недоліків з моменту отримання даної ухвали.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Біла Л.М.