ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2016 р. Справа № 876/5922/16
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Носа С. П.,
суддів - Яворського І. О., Кухтея Р. В.;
за участю секретаря судового засідання - Джули В. М.;
представника позивача - Андріїва М. В.;
представника третьої особи - Галуги Я. І.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 22 липня 2016 року з питань передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду в справі за позовом Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради Царькової Марини Анатоліївни треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІС ГРУП», товариство з обмеженою відповідальністю «Сувеніри» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів, -
ВСТАНОВИВ:
04 липня 2016 року Львівським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області до державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради Царькової Марини Анатоліївни треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНІС ГРУП», товариство з обмеженою відповідальністю «Сувеніри» про скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи ТзОВ «ЮНІС ГРУП» (код ЄДРПОУ 39181031) (запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 24 лютого 2016 року № 12241050016072176).
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 22 липня 2016 року адміністративну справу передано для розгляду в Дніпропетровський окружний адміністративний суд з підстав, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області оскаржила його в апеляційному порядку.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначено, що висновок суду першої інстанції не відповідає обставинам справи, а ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, оскільки суд у своїй ухвалі посилається на ч. 1 ст. 19 КАС України і зазначає що адміністративні справи за загальним правилом вирішуються адміністративним судом за місцем знаходження відповідача. Однак судом першої інстанції не враховано, що відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України існує альтернативна територіальна підсудність.
Представник позивача та представник третьої особи у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги підтримали та просять таку задовольнити.
Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, суд, у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає можливим здійснювати розгляд справи за їхньої відсутності.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача та представника третьої особи, проаналізувавши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не знаходить підстав для її задоволення.
Згідно із пунктом 3 частини 1 статті 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
У пункті 6 Постанови «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» за № 2 від 02.03.2008 року Пленум ВАС України узагальнено, що у разі недотримання правил територіальної підсудності адміністративну справу також необхідно передати до належного суду, але за умови, якщо це було виявлено після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду справи (пункт третій частини першої статті 22 КАС України).
Відповідно до частини 2 статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Суд апеляційної інстанції наголошує, що позивач - Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області, оспорює дії відповідача по здійсненні державної реєстрації змін до установчих документів, які стосуються не Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, а юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНІС ГРУП», тому, в даному випадку, положення ч. 2 ст. 19 КАС України щодо альтернативної підсудності не можуть бути застосовані, оскільки ч. 2 ст. 19 КАС України визначає можливість звернення до суду за вибором позивача лише в разі оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), які й виступають по справі позивачами.
Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції переконаний, що судом першої інстанції надано належну оцінку наявним у справі доказам, а їх достатня кількість та взаємний зв'язок у сукупності дали змогу суду першої інстанції зробити вірний висновок про наявність підстав передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції визнає, що судом першої інстанції, при вирішенні даного публічно-правового спору, правильно встановлено обставини справи та ухвалено законне рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, ухвала суду першої інстанції ґрунтується на повно, об'єктивно і всебічно з'ясованих обставинах, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, тому підстав для скасування ухвали суду першої інстанції немає.
Керуючись ст. ст. 158-160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області - залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 22 липня 2016 року з питань передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду в справі № 813/2200/16 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у випадку коли, відповідно до частин 3 та 7 ст. 160 КАС України, складення ухвали в повному обсязі відкладено - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя: С. П. Нос
Судді: І. О. Яворський
Р. В. Кухтей
Ухвалу складено в повному обсязі 10 жовтня 2016 року.