КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/12261/14 Суддя-доповідач: Бужак Н.П.
У Х В А Л А
07 жовтня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Бужак Н.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги Міністерства закордонних справ України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 серпня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства закордонних справ України про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зобов'язання вчинити дії-
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Міністерства закордонних справ, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ від 14.07.2014 року №1529-ос про звільнення ОСОБА_2 з посади директора Договірно-правового департаменту з 14.07.2014 року на підставі пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України;
- поновити ОСОБА_2 на посаді директора Договірно-правового департаменту МЗС України, допустивши негайне виконання судового рішення в цій частині;
- стягнути з МЗС України на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час вимушеного прогулу, допустивши негайне виконання рішення в частині виплати середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах стягнення за один місяць;
- зобов'язати МЗС України здійснити нарахування сум заробітної плати, які мали бути нараховані за 22.04.2014 року до 15.07.2014 року включно (дата наступна за останнім днем лікарняного);
- зобов'язати МЗС України відповідно до вимог статті 42-1 КЗпП України укласти з позивачем трудовий договір у зв'язку з повторним прийняттям на роботу працівників аналогічної кваліфікації шляхом призначення на посаду директора Департаменту міжнародного права МЗС України з дати винесення судового рішення та допустити негайне виконання рішення.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 серпня 2016 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Перевіривши апеляційну скаргу суддя вважає, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України з наступних підстав.
Частиною 2 ст. 189 КАС України передбачено, що отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.
Згідно з ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, документ про сплату судового збору.
Як вбачається із матеріалів справи апелянтом до апеляційної скарги не долучено належним чином оформлений документ, який свідчить про сплату судового збору.
Таким чином, апелянт відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 КАС України повинен додати до апеляційної скарги документ про сплату судового збору.
Крім того, суддя звертає увагу, що позовні вимоги позивача носять майновий (стягнення коштів) та немайновий (поновлення на роботі) характер.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, яка була чинною на момент звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
За подання до суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (відповідно до Закону України "Про судовий збір" чинного на момент подачі позовної заяви).
Пунктом 3.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, що діє з 01 вересня 2015 року встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" (чинного на момент подачі позовної заяви) мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2014 року встановлена у розмірі 1 218 грн.
З адміністративного позову вбачається, що ціна позову, що стосується вимог майнового характеру, становить 258 098,10 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги майнового характеру становить 5 359,20 грн. (258 098,10 *2%/100%=5 161,96; 1218*4=4872; 4 872*110%/100%=5 359,20).
Розмір судового збору за подання апеляційної скарги немайнового характеру відповідно становить 80,39 грн. (1218*0,06=73,08; 73,08*110%/100%=80,39).
Оскільки Міністерством закордонних справ України взагалі не було сплачено судовий збір, то апелянт має сплатити судовий збір у сумі 5 439,59 грн. (5 359,20 +80,39=5 439,59).
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Київського апеляційного адміністративного суду (код ЄДРПОУ 34729486) за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міністерства закордонних справ України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 серпня 2016 року залишити без руху.
Надати Міністерству закордонних справ України строк для усунення недоліків до 24 жовтня 2016 року.
Ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги можуть буди оскаржені в касаційному порядку особою, яка подала апеляційну скаргу, в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя: Бужак Н.П.