ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну неналежної сторони
"10" жовтня 2016 р. Справа № 809/78/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
за участю секретаря Волочій Л.І.
за участю сторін:
представників позивачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6: ОСОБА_1
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів ОСОБА_7: ОСОБА_2,
представника відповідача управління ДАБІ в області: не з'явився
представника відповідача виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: Буджака В.М.,
представника відповідача ОСОБА_9 містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради: не з'явився
представника третьої особи ОСОБА_10: ОСОБА_11
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про залучення співвідповідача в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_12 та ОСОБА_13
третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7
до відповідача: ОСОБА_14 державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області, Виконавчий комітет Івано-Франкіської міської ради, ОСОБА_9 містобудування і архітектури Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, ОСОБА_9 містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_10,
про готовність об'єкта до експлуатації №ІФ143153630611 від 29.12.2015 та містобудівних умов та обмеження забудови, виданий департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 17.06.2015 року, реєстраційний №70-51-01,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_12 та ОСОБА_13 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_14 державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківську та виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання протиправними та скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ІФ083153580378 від 24.12.2015, декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ІФ143153630611 від 29.12.2015 та містобудівних умов та обмеження забудови, виданих департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 17.06.2015 року, реєстраційний №70-51-01.
Ухвалою суду від 21.04.2016 року до участі у даній справі залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6.
Ухвалою суду від 21.04.2016 року до участі у справі залучено другого відповідача - ОСОБА_9 містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
27.04.2016 року ухвалою суду до участі у даній справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_7.
30.09.2016 року представник позивача ОСОБА_12 через канцелярію суду подала клопотання в порядку ст.52 КАС України про залучення до участі у даній справі в якості співвідповідача ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Представник позивача в судовому засіданні подане клопотання підтримала, суду пояснила, що з 15.08.2016 року повноваження щодо скасування реєстрації декларацій передано новоутвореному органу - ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Вказане підтверджується листом ОСОБА_14 ДАБІ в Івано-Франківській області від 16.09.2016 року. Відтак, у разі задоволення позовних вимог стосовно скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт та декларації про готовність об'єкта до експлуатації лише даний орган уповноважений на такі дії.
Представник позивача ОСОБА_13 та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів, підтримав подане клопотання про залучення в якості співвідповідача ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Представник відповідача виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради не заперечив проти залучення в якості співвідповідача ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради .
Представник відповідача ОСОБА_14 державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області та представник відповідача ОСОБА_9 містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлялися про розгляд справи. Їхня неявка не перешкоджає розгляду справи.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору проти даного клопотання не заперечив.
Розглянувши клопотання про залучення співвідповідача, заслухавши думку учасників процесу, суд зазначає наступне.
Предметом розгляду даної справи є визнання протиправними та скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт №ІФ083153580378 від 24.12.2015, декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ІФ143153630611 від 29.12.2015, містобудівних умов та обмеження забудови, виданих департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 17.06.2015 року, реєстраційний №70-51-01, замовником яких виступала третя особа по справі - ОСОБА_10 та якій відповідно надано дозвіл на реконструкцію незавершеного будівництва індивідуального житлового будинку під багатоквартирний житловий будинок в м.Івано-Франківську, вул.Калуське шосе.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
До уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність" (ч.2 ст.6 вказаного Закону) .
Згідно із ч.3 ст.6 цього Закону до органів державного архітектурно-будівельного контролю належать:
1) структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
2) виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Примірне положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.91 розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з 15.08.2016 року функції державного архітектурно-будівельного контролю на території м.Івано-Франківська здійснює ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Згідно із ч.1 ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Відповідно до ч.3 ст.52 КАС України якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне залучити до участі у даній справі другого відповідача - ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Враховуючи наведене, керуючись ст.52, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Залучити до участі у справі №809/78/16 другого відповідача - ОСОБА_14 з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м.Івано-Франківськ, Дністровська, 26, 76018).
Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на судове рішення, прийняте за наслідками розгляду справи.
Суддя Лучко О.О.