Постанова № 61894291, 06.10.2016, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
06.10.2016
Номер справи
359/5878/16-а
Номер документу
61894291
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

дата документу :

Справа № 2-а/359/236/16

359/5878/16-а

П О С Т А Н О В А

Іменем України

06 жовтня 2016 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Журавського В.В.

при секретарі - Алфімовій І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бориспільського об»єднаного управління пенсійного фонду України Київської області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов»язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Наприкінці липня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом, вимоги якого обґрунтовує тим, що вона працювала на посаді головного інспектора Київської обласної митниці. 19 липня 2010 року позивач була звільнена з цієї посади у зв'язку з виходом на пенсію за віком. 20 липня 2010 року Бориспільським об'єднаним УПФ України Київської області їй було призначено на підставі Закону України «Про державну службу». При визначенні розміру пенсії відповідач не врахував розміри допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за період з липня 2008 року по червень 2010 року у розмірі 16147 гривень 46 копійок. Під час проходження державної служби ОСОБА_1 отримувала ці виплати, та з них сплачувався внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Тому позивач звернулась до Бориспільського об'єднаного УПФ України Київської області з заявою, в якій вона просила перерахувати розмір призначеної їй пенсії з урахуванням розмірів допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Відповідач відмовився добровільно виконати цю вимогу. Тому ОСОБА_1 просить суд визнати протиправними дії відповідача, що полягають у неврахуванні розмірів допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань при визначенні розміру пенсії та зобов'язати Бориспільське об'єднане УПФ України Київської області визначити розмір пенсії з урахуванням розмірів допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у сумі 16147 гривень 46 копійок. Крім того, просить зобов'язати відповідача здійснити виплату пенсії в новому розмірі починаючи з дня її призначення, тобто з 20 липня 2010 року в розмірі 85% з виплатою довічно.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала пред'явлений позов та наполягала на його задоволенні.

Представник відповідача ОСОБА_2 у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працювала на посаді головного інспектора Київської обласної митниці. 19 липня 2010 року вона була звільнена з цієї посади за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за віком, що підтверджується копією трудової книжки (а.с.8).

З 20 липня 2010 року ОСОБА_1 перебуває на обліку Бориспільського об'єднаного УПФ України Київської області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ч.1 ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається з урахуванням заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з ч.2 та ч.6 ст.33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. До інших надбавок відносяться надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань і матеріальної допомоги на оздоровлення.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

З копії довідки №68 від 11 березня 2015 року, виданої в.о. начальника митниці вбачається, що за період з травня 2008 року по червень 2010 року позивачу виплачувалась заробітна плата, до складу якої входили інші виплати, а саме: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення у загальному розмірі 16147 гривень. З цих виплат вираховувався та сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.9).

30 червня 2016 року ОСОБА_1 звернулась до Бориспільського об'єднаного УПФ України Київської області з проханням здійснити перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.37 Закону України «Про державну службу» (а.с.10).

01 липня 2016 року Бориспільським об'єднаним УПФ України Київської області було надано відповідь, що починаючи з 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу», яким не передбачено перерахунки раніше призначених пенсій (а.с.11).

Відповідно до змін, внесених Законом України від 28 грудня 2014 року, з 01 січня 2015 року набула чинності нова редакція ст.37-1 Закону України «Про державну службу», відповідно до якої умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року, який набув чинності з 01 квітня 2015 року, передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу, Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України».

Одночасно вказаним Законом було внесено зміни до ст.37 Закону України «Про державну службу», в тому числі доповнено частиною шостою наступного змісту: з 1 січня 2016 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З 01 червня 2015 року не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства, а саме Закону України «Про державну службу», Податкового та Митного кодексів України, які регулюють питання пенсійного забезпечення тієї категорії осіб, на яких поширюється дія цих законів скасовані.

Крім того, з 01 травня 2016 року Закон України «Про державну службу», який містив вищенаведені положення щодо порядку призначення та перерахунку пенсій державним службовцям втратив чинність, та набрав чинності Закон України «Про державну службу» в редакції закону від 10 грудня 2015 року, за змістом ст.90 якого пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Суд враховує ту обставину, що позивач звернулася з заявою про перерахунок пенсії 30 червня 2016 року, після набрання чинності Законом України «Про державну службу» в редакції закону від 10 грудня 2015 року.

З урахуванням викладеного суд прийшов до висновку, що заявлені позовні вимоги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та задоволенню не підлягають, оскільки на момент звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії підстави для перерахунку пенсії були відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ч.2 та ч.6 ст.33, ч.1 ст.37 Закону України «Про державну службу», ч.1 ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», ст.ст.160-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Бориспільського об»єднаного управління пенсійного фонду України Київської області про визнання бездіяльності неправомірною, зобов»язання зробити перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги та допомоги на вирішення соціально-побутових-потреб - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з моменту її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суддя: підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Бориспільського міськрайонного суду В.В. Журавський