ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2011 р. № 2а-7810/11/1370
14 год. 55 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий суддя Коморний О.І.,
секретар судового засіданняГнилиця Р.І.
від
позивача ОСОБА_1
відповідача не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Львівський міський центр зайнятості до ОСОБА_2 про про стягнення коштів ,Обставини справи.
Позивач, Львівський міський центр зайнятості, звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача, ОСОБА_2, безпідставно одержаної допомоги по безробіттю в сумі 4434 грн. 24 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що згідно реєстраційного штампу у паспорті встановлено, що змінивши місце проживання відповідач продовжував перебувати на обліку у Львівському міському центрі зайнятості як безробітний, що призвело до переплати матеріального забезпечення.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце проведення розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання поштового відправлення в матеріалах справи.
Справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, повно та всебічно дослідив подані докази у їх сукупності та
встановив:
Відповідач, ОСОБА_2, 10.02.2010 року звернувся до Львівського міського центру зайнятості із заявою про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю.
В судовому засіданні встановлено, що згідно реєстраційного штампу в паспорті ОСОБА_2 серії КС 279673, відповідача 15.02.11 року знято з реєстрації з адресою: м. Львів, вул. Керчинська, 17/27. Згідно довідки адресного бюро ОСОБА_2 на даний час зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
В матеріалах справи міститься акт, з якого вбачається, що гр. ОСОБА_2 відмовилась підписати заяву про зміну місця проживання, відповідно до запису, який зроблений у паспорті.
Згідно п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14 лютого 2007 року, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку, зокрема, з дня, що настає після зняття з реєстрації місця проживання у разі переїзду в іншу місцевість (район, місто) або закінчення строку реєстрації місця проживання.
Відповідно до пп.12 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, зазначено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі переїзду на постійне місце проживання в іншу місцевість (з наступного дня після виписки) або закінчення строку реєстрації місця проживання (з наступного дня після закінчення строку реєстрації).
Згідно п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідач був зобовязаний інформувати державну службу зайнятості про цю обставину, як таку, що не давала йому права перебувати на обліку як безробітному та отримувати соціальні послуги.
Пунктом 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»вказано, що в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території державної на законних підставах, зокрема працюючі за наймом на умовах повного або неповного робочого дня на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форми власності.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках встановлених Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Закріплений у ч.1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Вміщений у ч. 2 цієї ж статті принцип диспозитивності визначає, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідного до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Відповідно до поданої Львівським міським центром зайнятості довідки, сума виплаченого відповідачу матеріального забезпечення з 15.02.2011 р. по 28.04.2011р. складає 4434 грн. 24 коп.
Відповідно до п.3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Для повернення безпідставно одержаних сум, позивачем відповідачу скеровувалася претензія, яка залишена відповідачем без будь-якого реагування.
Таким чином, відповідач не виконав обовязки застрахованої на випадок безробіття особи, а отже позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства Україна, з сторін не стягуються.
п о с т а н о в и в :
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122 р/р 37170001000584 ГУДКУ у Львівській області, ЄДРПОУ 25555035 МФО 825014) заборгованість в сумі 4434 (чотири тисячі чотириста тридцять чотири) гривні 24 коп.
3.Судові витрати з сторін не стягуються.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 30.08.2011 року о 09:30.
СуддяКоморний О.І.