ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
21 вересня 2016 року
(15 год. 00 хв.)
Справа № 808/1546/16
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прудивуса О.В.,
за участю секретаря судового засідання: Заболотньої Н.Ю.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до: Запорізької обласної кредитної спілки «Довіра»
про: стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені.
17.05.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі – позивач) до Запорізької обласної кредитної спілки «Довіра» (далі – відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 21 418,92 грн.
Позивач обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що всупереч вимогам ст. 20 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон України від 21.03.1991 № 875-ХІІ) відповідачем не сплачується сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році.
Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 20.05.2016 позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення її недоліків до 15.06.2016.
Позивачем було усунено недоліки позовної заяви.
Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 17.06.2016 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.
У ході попереднього судового засідання представником позивача надані додаткові докази на обґрунтування своєї правової позиції. У свою чергу, жодних заперечень проти позову відповідачем не було подано.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.09.2016 закінчено підготовче провадження та призначено судове засідання на 21.09.2016.
21.09.2016 судом було отримано клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності та підтримку позовних вимог. У судове засідання представник позивача не прибув.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не прибув, не повідомив суд про причини неприбуття.
За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті за відсутності представників сторін.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд на підставі ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснював фіксування судових засідань за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, розглянувши матеріали і з’ясувавши обставини адміністративної справи та дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності,
ВСТАНОВИВ:
Позивача зареєстровано як юридичну особу – державну організацію 07.04.1992, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 14-20). Відповідача зареєстровано як юридичну особу – кредитну спілку 08.04.2004, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 21-22).
До основного виду економічної діяльності відповідача за КВЕД-2010 належать інші види кредитування (основний) (64.92) (а.с. 14).
Згідно з довідкою позивача від 21.09.2016 № 04-491/1992 за відповідачем рахується заборгованість зі сплати суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 21 065,00 грн., а також нарахованої позивачем пені у розмірі 353,92, які станом на 21.09.2016 є непогашеними (а.с. 52).
Отже, загальна сума адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році, що підлягає стягненню з відповідача, складає 21 418,92 грн. (21 065,00 грн. (сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році) + 353,92 грн. (сума пені) = 21 418,92 грн.)
Зазначена заборгованість виникла в результаті такого.
Відповідно до Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2015 рік форми 10-ПІ річна-поштова, поданого відповідачем 27.01.2016, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача у звітному періоді, склала 10 осіб (а.с. 5).
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.
Отже, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону, у відповідача повинна складати 1 особу. Згідно з відомостями, наданими відповідачем у Звіті, у відповідача в 2015 році інваліди не працювали (а.с. 5).
Статтею 20 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
За правилами ч. 2 ст. 20 Закону України від 21.03.1991 № 875-ХІІ порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Вирішуючи питання про стягнення адміністративно-господарських санкцій, суд виходить із того, що згідно з відомостями, відображеними у рядках 05, 06 Звіту, середньорічна заробітна плата штатного працівника відповідача складає 21 065,00 грн., відповідно сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів також складає 21 065,00 грн.
Згідно з розрахунком, який міститься в адміністративному позові, сума пені за один день прострочення складає 12,64 грн. (21 065,00 грн. (сума адміністративно-господарських санкцій) * 0,06% (розрахунковий розмір пені) = 12,64 грн.). Оскільки на момент звернення позивача до суду з даним позовом відповідач прострочив сплату адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році на 28 днів, загальна сума пені, що підлягає стягненню з відповідача, складає 353,92 грн. (11,51 грн. (сума пені за один день прострочення) * 28 (кількість днів прострочення) = 353,92 грн).
Таким чином, суд встановив, що у відповідача існує заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій та пені на загальну суму 21 418,92 грн. (21 065,00 грн. (сума адміністративно-господарських санкцій) + 353,92 грн. (загальна сума пені) = 21 418,92 грн.), а позивач має право на стягнення цієї заборгованості.
За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідач на пропозицію суду не надав заперечень проти позову та жодних доказів на спростування обставин, якими позивач обґрунтував свої позовні вимоги. У свою чергу, надані позивачем докази, на переконання суду, свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі зазначеного суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим, а відтак – підлягає задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 86, 158 – 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Запорізької обласної кредитної спілки «Довіра» про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені.
Стягнути з Запорізької обласної кредитної спілки «Довіра» (69006, м. Запоріжжя, пр. Металургів, буд. 12, ідентифікаційний код 25821181) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147, одержувач: Держбюджет Ленінського району Запорізької області, р/р 31210230700006, код ЄДРПОУ 38025423, банк одержувача – ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, 50070000 «Надходження по Фонду соціального захисту інвалідів за 2015 рік») суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2015 році у розмірі 21 418,92 грн. (двадцять одна тисяча чотириста вісімнадцять гривень дев’яносто дві копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Прудивус