Ухвала суду № 61875674, 06.10.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.10.2016
Номер справи
803/430/16
Номер документу
61875674
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2016 р. Справа № 876/3981/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Глушка І.В.

суддів: Большакової О.О., Макарика В.Я.

за участю секретаря судового засідання: Омеляновської Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 04.05.2016 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області, атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

встановив:

01.04.2016 року позивач - ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідачів - Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі- ГУ НП у Волинській області), атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

У позовній заяві ОСОБА_1 просить суд : визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області від 17 лютого 2016 року; визнати незаконним та скасувати наказ ГУ НП у Волинській області від 04 березня 2016 року №44 о/с "По особовому складу" в частині звільнення ОСОБА_1 зі служби в поліції через службову невідповідність; поновити позивача на займаній посаді та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у період з 01 грудня 1995 року по 06 листопада 2015 року позивач перебував на службі в органах внутрішніх справ України.

07 листопада 2015 року наказом № 1 о/с "По особовому складу" у відповідності до пунктів 9, 12 розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" ОСОБА_1 був призначений інспектором роти дорожньо-патрульної служби з присвоєнням йому спеціального звання "старший лейтенант поліції". Однак, наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області від 04 березня 2016 року №44 о/с "По особовому складу" старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектора роти дорожньо-патрульної служби Головного управління Національної поліції у Волинській області з 04 березня 2016 року звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" через службову невідповідність. Підстава звільнення: висновок атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області від 17 лютого 2016 року.

ОСОБА_1 вважає рішення атестаційної комісії про невідповідність його займаній посаді, а також наступне звільнення протиправним, таким, що порушує його законні права та інтереси.

Позивач покликається на те, що атестаційною комісією не враховано професійних якостей позивача, його позитивну характеристику та висновок безпосереднього керівника, які свідчать про його професійний рівень та кваліфікацію в галузі службової діяльності, не враховано успішного проходження тестування та інших критеріїв, визначених пунктом 16 розділу ІV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських.

Позивач також вказує, що він проходив співбесіду на засіданні атестаційної комісії № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області, при цьому, члени комісії не задавали йому запитань стосовно його службової діяльності, а висловлювали припущення щодо можливого вчинення позивачем протиправних дій, тому позивач вважає висновок вказаної комісії відносно нього не об'єктивним.

ОСОБА_1 вважає, що його атестування було проведене з грубим порушенням, оскільки результати професійного тесту та тестування на загальні здібності та навички не були зафіксовані у відомості про результати тестування. Під час прийняття рішення про невідповідність займаній посаді атестаційною та апеляційною атестаційною комісіями не були враховані всі критерії, а саме: час перебування на службі в органах внутрішніх справ; участь в проведенні антитерористичної операції на території України; заохочення під час проходження служби в органах внутрішніх справ, тощо.

Крім того, звільнення особи є крайнім заходом дисциплінарного впливу, який може бути застосований до працівника, а тому таке повинне бути мотивованим.

На переконання позивача, начальник ГУ НП у Волинській області мав проаналізувати наявність правових підстав, законність і порядок проведення атестації позивача, підстави для формування висновку про його невідповідність займаній посаді, натомість відповідачем видано наказ про звільнення ОСОБА_1 на підставі п.5 ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію", через службову невідповідність не розкривши її змісту, чим позбавлено позивача права на працю, яке гарантоване Конституцією України.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 04.05.2016 р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову суд першої інстанції зазначив, що оскільки судом встановлено дотримання атестаційною комісію №5 ГУ Національної поліції у Волинській області законодавства під час прийняття висновку, який оформлений протоколом ОП №15.00003307.0018424 від 17 лютого 2016 року, що слугував єдиною підставою для винесення наказу ГУ Національної поліції у Волинській області №44 о/с від 04 березня 2016 року про звільнення позивача зі служби в поліції, тому зазначений наказ є правомірним, а, відтак, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення, визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу слід відмовити повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду позивач - ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі (аналогічних тим, що були наведені у позовній заяві). Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В судове засідання сторони не з'явились, хоча були повідомлені належним чином про час та місце розгляду справи у суді, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі та відповідно до вимог ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що у задоволенні апеляційної скарги апелянта слід відмовити, з наступних підстав.

Так, судом першої інстанції достовірно встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебував на службі в органах внутрішніх справ з 01 грудня 1995 року по 06 листопада 2015 року.

Згідно з наказом №1 о/с т.в.о начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Шпиги П.П. від 07.11.2015 року ОСОБА_1 (НОМЕР_1), який мав спеціальне звання старший лейтенант міліції, відповідно до пунктів 9 та 12 розділу XI Закону України "Про Національну поліцію" призначено до Головного управління Національної поліції у Волинській області як тих, що прибули з Міністерства внутрішніх справ України з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування та установленням посадових окладів згідно штатного розпису, з 07 листопада 2015 року: інспектором роти дорожньо-патрульної служби, присвоївши йому спеціальне звання старший лейтенант поліції.

Відповідно до наказу т.в.о начальника ГУ Національної поліції у Волинській області № 44 о/с від 04 березня 2016 року старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1, інспектора роти дорожньо-патрульної служби, з 04 березня 2016 року звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність). Підставою слугував висновок (рішення) атестаційної комісії ГУ Національної поліції у Волинській області від 17 лютого 2016 року

ОСОБА_1 вважає рішення атестаційної комісії про невідповідність його займаній посаді, а також наступне звільнення протиправними, такими, що порушують його законні права та інтереси, зокрема гарантоване Конституцією України право на працю.

Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, колегія суддів виходить з наступного.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Національної поліції України" № 641 від 02.09.2015 року утворено Національну поліцію України.

Законом України "Про Національну поліцію" №580-VIII від 02.07.2015 року (далі - Закон України №580-VIII) визначено правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

Відповідно до статті 1 Закону України №580-VIII, Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки.

Згідно з пунктом 9 розділу XI Прикінцеві та Перехідні положення Закону України №580-VIII, працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Згідно з наказом Голови Національної поліції України № 6 від 06.11.2015 року затверджено тимчасовий штат органів і підрозділів головних управлінь Національної поліції у Волинській, Луганській та Миколаївській областях.

Відповідно до статті 47 Закону України №580-VIII, призначення на посади поліцейських здійснюють посадові особи органів (закладів, установ) поліції відповідно до номенклатури посад, яку затверджує Міністерство внутрішніх справ України.

В силу частини 1 статті 57 Закону України №580-VIII, атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Згідно з частиною 2 статті 57 Закону України №580-VIII, атестування поліцейських проводиться:

1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;

2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;

3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.

Атестування проводиться атестаційними комісіями органів (закладів, установ) поліції, що створюються їх керівниками (ч.3 ст.57 Закону України №580-VIII).

Рішення про проведення атестування приймає керівник поліції, керівники органів (закладів, установ) поліції стосовно осіб, які згідно із законом та іншими нормативно-правовими актами призначаються на посади їхніми наказами (ч.4 ст.57 Закону України №580-VIII).

Порядок проведення атестування поліцейських затверджується Міністром внутрішніх справ України (ч.5 ст.57 Закону України №580-VIII).

Аналогічні норми в частині підстав для атестування містить також Інструкція про порядок проведення атестування поліцейських, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 року (далі - Інструкція), яка розроблена відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", і визначає порядок атестування поліцейських, яке проводиться в апараті Національної поліції України, територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) Національної поліції України (далі - органи поліції) з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів, на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.

Відповідно до статті 58 Закону України №580-VIII, призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків. Строкове призначення здійснюється у разі заміщення посади поліцейського на період відсутності особи, за якою відповідно до закону зберігається посада поліцейського, та посад, призначенню на які передує укладення контракту.

Щодо наявності підстав для прийняття рішень атестаційною комісією № 5 Головного управління Національної поліції у Волинській області про невідповідність ОСОБА_1 займаній посаді та необхідність звільнення позивача через службову невідповідність, то в даному випадку необхідно зазначити наступне.

Так, із матеріалів справи встановлено, що наказом т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Волинській області № 85 від 22.01.2016 року "Про організацію проведення атестування особового складу Головного управління Національної поліції у Волинській області" було призначено проведення атестування поліцейських Волинської області з 22 січня 2016 року та визначені заходи щодо організації її проведення, передбачені пунктом 1 розділу ІV Інструкції, у тому числі було оголошено набір до атестаційних комісій осіб з числа народних депутатів України, працівників МВС, громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.

25.01.2016 року т.в.о начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області прийнято наказ №95, згідно з яким керівникам відділів поліції, структурних і підпорядкованих підрозділів ГУ НП у Волинській області до 30.01.2016 року необхідно забезпечити реєстрацію поліцейських, які підлягають атестуванню, у єдиній централізованій відомчій телекомунікаційній мережі (далі ЄЦВТМ) та розмістити на офіційному веб-сайті ГУНП оголошення про проведення тестування.

Наказом начальника ГУ НП у Волинській області №145 від 03.02.2016 року затверджено персональний склад атестаційної комісії №5 ГУ НП у Волинській області.

Судами встановлено, що ОСОБА_1 виявив бажання служити в Національній поліції України, тому зареєструвався в ЄЦВТМ та пройшов тестування на застосування загальних навичок та професійне тестування. Щодо персонального складу атестаційних комісій позивач у судовому засіданні пояснив, що ознайомився з ними на офіційному веб-сайті ГУНП.

Пунктом 10 розділу IV Інструкції передбачено, що з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування. За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест), та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 17.02.2016 року позивач проходив тестування Атестаційною комісією №5 ГУ НП у Волинській області.

Відповідно до атестаційного листа лейтенанта поліції ОСОБА_1 за результатами атестування позивач на тестуванні на загальні навички отримав 27 балів із 60 можливих та по професійному тестуванні - 18 балів з 60 можливих.

За рішенням атестаційної комісії поліцейські, які проходять атестування, проходять співбесіду з відповідною атестаційною комісією (пункт 12 розділу IV Інструкції).

Пунктом 15 Інструкції передбачено, що атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків:

1) займаній посаді відповідає;

2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду;

3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність;

4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Пунктом 16 Інструкції передбачено, що атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії:

1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій);

2) показники службової діяльності;

3) рівень теоретичних знань та професійних якостей;

4) оцінки з професійної і фізичної підготовки;

5) наявність заохочень;

6) наявність дисциплінарних стягнень;

7) результати тестування;

8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).

За правилами, встановленими пунктами 17-20 розділу ІV Інструкції атестаційна комісія проводить розгляд матеріалів за відсутності особи, щодо якої приймається рішення, і запрошених осіб.

Згідно з пунктами 20-23 розділу IV Інструкції, усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.

Вищенаведені норми Інструкції свідчать про те, що висновок атестаційної комісії про відповідність чи не відповідність поліцейського займаній посаді приймається за результатами розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, у тому числі враховуються: результати тестування за професійним тестом та тестом на загальні здібності та навички; атестаційний лист; матеріали співбесіди; документи, що надійшли на запити атестаційної комісії, результати тестування на поліграфі та матеріали особової справи поліцейського, з яких можна встановити повноту виконання функціональних обов'язків, показники службової діяльності, наявність заохочень та дисциплінарних стягнень.

З дослідженого в судовому засіданні протоколу атестаційної комісії №5 ГУ Національної поліції у Волинській області ОП №15.00003307.0018424 від 17 лютого 2016 року слідує, що комісією у складі п'яти осіб одноголосно (за - 5, проти - 0) прийнято рішення, що ОСОБА_1 займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.

Під час проведення співбесіди комісією були досліджені атестаційний лист та інші матеріали, які було зібрано на особу, яка проходить атестування, а саме: декларацію про доходи; послужний список (форми №1), інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади" та інформацію з відкритих джерел, що є у вільному доступі.

Членами атестаційної комісії позивачу були поставлені питання, які стосувались професійної діяльності поліцейського та мотивації щодо подальшого проходження служби в Національній поліції та інше, про що зазначено в протоколі та засвідчено підписами членів атестаційної комісії №5.

Слід зазначити, що у відповідності до пункту 4 розділу ІІІ Інструкції, ОСОБА_1 не скористався своїм правом та перед проведенням співбесіди не заявив про відвід голови та членів атестаційної комісії у зв'язку з наявністю обставин, що викликають сумнів у їх безсторонності, а тому такі обставини свідчать про відсутність у складі атестаційної комісії осіб, які могли б не об'єктивно та упереджено прийняти рішення.

Відповідно до пункту 5 Розділу VІ Інструкції, поліцейський, щодо якого центральною атестаційною комісією чи атестаційною комісією органу поліції прийнято висновок, визначений підпунктом 3 або 4 пункту 15 розділу IV цієї Інструкції, за умови набрання ним загалом за професійний тест та тест на загальні здібності та навички 60 балів і більше має право протягом 5 робочих днів з дня ознайомлення або оприлюднення на офіційному веб-сайті МВС, Національної поліції України чи відповідного органу поліції результатів атестування подати скаргу на висновок відповідної атестаційної комісії. Скарга подається безпосередньо до апеляційної атестаційної комісії відповідно до компетенції, яка визначена пунктом 1 цього розділу, чи шляхом надсилання на адресу відповідної апеляційної атестаційної комісії рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою). Одночасно з подачею скарги поліцейський зобов'язаний повідомити про її подання керівника відповідного органу поліції.

З атестаційного листа позивача слідує, що з висновком атестування він був ознайомлений 19 лютого 2016 року, про що свідчить його підпис, однак з таким висновком позивач не погодився та оскаржив рішення атестаційної комісії №5 до апеляційної атестаційної комісії Західного регіону №2.

Згідно з пунктами 12 - 14 вищевказаного розділу Інструкції, апеляційна атестаційна комісія на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, шляхом відкритого голосування приймає рішення про відхилення скарги поліцейського або скасовує висновок відповідної атестаційної комісії та приймає новий висновок. Рішення апеляційної атестаційної комісії приймаються більшістю голосів присутніх на засіданні членів апеляційної атестаційної комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови апеляційної атестаційної комісії. Рішення апеляційної атестаційної комісії оформляються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, мотиви прийнятого рішення. Протокол підписує головуючий і члени комісії, які брали участь у прийнятті рішення. Висновки апеляційної атестаційної комісії заносяться до атестаційного листа, який підписують голова та секретар комісії, та протягом 5 робочих днів надсилаються для обов'язкового негайного виконання керівнику, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.

Членами апеляційної атестаційної комісії Західного регіону №2 вивчено скаргу і матеріали щодо ОСОБА_1 та встановлено, що скаржником не набрано 60 і більше балів за професійний тест та тест на загальні здібності та навички, у зв'язку з чим подана скарга розгляду не підлягає, про що зазначено в протоколі ОП №15.00004277.0018424 від 01 березня 2016 року.

Апеляційний суд поділяє висновок суду першої інстанції про те, що атестування позивача було проведене атестаційною комісією у відповідності до вимог чинного законодавства та на підставі наданих повноважень.

Слід зазначити, що під час прийняття атестаційною комісією №5 рішення від 17 лютого 2016 року про невідповідність позивача займаній посаді в основу були покладені результати його тестування, під час якого ОСОБА_1 набрав в загальному 45 балів зі 120 можливих (тестування на загальні навички - 27 балів із 60 можливих та по професійному тестуванні - 18 балів з 60 можливих), що свідчить про недостатній рівень знань законодавчої бази, загальних здібностей та навичок позивача. Крім того, набрані позивачем бали є нижчими від мінімальних, які встановлені пунктом 10 розділу IV Інструкції. Дана обставина в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 розділу IV Інструкції.

Наведені ж апелянтом твердження про порушення його прав під час прийняття оскаржуваних рішень не знайшли свого підтвердження матеріалами справи.

Крім того, суд першої інстанції при прийнятті судового рішення вірно взяв до уваги, що відповідно довідки УКЗ ГУ Національної поліції у Волинській області від 27 січня 2016 року ОСОБА_1 пройшов навчання в системі службової підготовки та за підсумками 2014 - 2015 навчального року отримав загальну оцінку з професійної підготовки "задовільно". Згідно даної довідки, у позивача було 6 заохочень та 11 стягнень, що також підтверджується розділами 15 та 16 послужного списку ОСОБА_1 Також, останнє стягнення "сувора догана" від 10 березня 2015 року на момент проведення атестування (17 лютого 2016 року) знята не була.

З довідки про оцінювання професійної і фізичної підготовки старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 за підсумками 2014-2015 навчального року вбачається, що функціональна підготовка позивача оцінена на - добре, вогнева підготовка - задовільно, фізична підготовка - задовільно, загальна оцінка - задовільно.

Пунктом 16 розділу IV Інструкції передбачені критерії, які повинні враховувати атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейських. Участь у проведенні антитерористичної операції на території України, на яку посилається позивач, як на невраховану відповідачем обставину під час прийняття рішення, не зазначена в п.16 розділу IV Інструкції як обов'язковий критерій, що враховується під час прийняття атестаційними комісіями рішення про відповідність поліцейського займаній посаді, а тому суд не бере дану обставину до уваги.

Відповідно до пункту 24 розділу IV Інструкції, за результатами атестування висновки, зазначені в протоколі атестаційної комісії, заносяться до атестаційного листа, який підписується головою та секретарем комісії та в місячний строк направляється до керівника, якому надано право на призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції.

Згідно з пунктом 28 розділу IV Інструкції, керівники органів поліції, яким надано право призначення поліцейського на посаду та звільнення з посади або зі служби в поліції, зобов'язані через 15 календарних днів з дня підписання атестаційного листа з висновками, визначеними підпунктом 3 або 4 пункту 15 цього розділу, забезпечити його виконання шляхом видання відповідного наказу.

У відповідності до вищевказаних правових норм, наказом т.в.о. начальника ГУ Національної поліції у Волинській області №44 о/с від 04 березня 2016 року ОСОБА_1 правомірно було звільнено зі служби в поліції за пунктом 5 частини 1 статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" (через службову невідповідність). Підставою його видання став висновок (рішення) атестаційної комісії ГУ Національної поліції у Волинській області від 17 лютого 2016 року.

В силу п.1 ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підсумовуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є не обґрунтованими та безпідставними оскільки відповідачі приймаючи оскаржувані рішення (протокол та наказ) діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законом України "Про Національну поліцію" та Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 року.

Відповідно до частини першої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

Суд першої інстанції повністю виконав вказані вимоги процесуального закону, оскільки до спірних правовідносин вірно застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення законного рішення, яке скасуванню не підлягає.

Керуючись ч.3 ст.160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 04.05.2016 р. по справі № 803/430/16 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя І.В. Глушко

Судді О.О. Большакова

В.Я. Макарик

Ухвала складена в повному обсязі 07.10.2016 року.