ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 жовтня 2016 року справа №826/15296/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом
Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛОТОС-ЕНЕРГІЯ”
про
стягнення штрафу
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області (далі по тексту – позивач, ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛОТОС-ЕНЕРГІЯ” (далі по тексту – відповідач), в якому просить стягнути з відповідача штраф за порушення законодавства про державний ринковий нагляд у розмірі 17 000,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Частина третя статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Разом з тим, суд встановив, що документ про сплату судового збору в матеріалах позовної заяви відсутній.
При цьому суд звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлює, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб’єктом владних повноважень складає 1 мінімальний розмір заробітної плати.
Судом встановлено, що позивач просить відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.
Згідно частини першої статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Разом з тим, позивач не надав доказів на підтвердження майнового стану та неможливості сплати судового збору на час звернення до суду, а тому суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору.
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області без руху.
2. Встановити Головному управлінню Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Одеській області про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко