Справа № 815/367/16
УХВАЛА
07 жовтня 2016 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву заяву Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення від 16.03.2016 року у справі № 815/367/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Руніком Інвест» до Департаменту Державної архітектурно – будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Руніком Інвест» з адміністративним позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №118 від 05.01.2016 року.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Руніком Інвест» задоволені в повному обсязі. Стягнуто з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Руніком Інвест» (код ЄДРПОУ 38437427) судовий збір у розмірі 1378 грн.
19.09.2016 року через канцелярію суду від Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області надійшла заява про встановлення способу і порядку виконання судового рішення від 16 березня 2016 року у справі № 815/367/16.
Згідно із ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України дану заяву розглянуто в порядку письмового провадження.
Заява обґрунтована тим, що 5 серпня 2016 року на адресу ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області надійшла заява ТОВ «Руніком інцест» про виконання виконавчого листа Одеського окружного адміністративного суду від 28.07.2016 року, виданого на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 16.03.2016 року по справі № 815/367/16, щодо стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Руніком інцест» судових витрат у сумі 1378 грн.
Під час аналізу виконавчого листа по справі № 815/367/16 ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області встановлено, що за вказаним у виконавчому документі кодом ЄДРПОУ 37471912 така установа, як Департамент державної архітектурно – будівельної інспекції в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна,83) в мережі установ та організацій, що отримують фінансування з державного та місцевих бюджетів в 2016 році не значиться, а рахунки цієї установи, з яких вбачалося можливим здійснити безспірне списання в ГУ або в будь – якому іншому територіальному органі Казначейства відсутні.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, розміщеного на веб – сайті Міністерства юстиції України за кодом ЄДРПОУ 37471912, вказаним у виконавчому документі значиться така установа, як Державна архітектурно – будівельна інспекція України.
Відповідно до п.2 Порядку виконання рішень про стягнення коштів, державного та місцевих бюджетів або боржників безспірне списання - це операція з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюється з метою виконання Казначейством та його територіальними органами рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.
Згідно з п.2 Порядку боржники – це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкритті в органах Казначейства.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що виконавчі документи – це оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначенні Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо.
Згідно з Положенням про Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції в Одеській області затвердженого Наказом Державної архітектурно – будівельної інспекції від 08.09.2015 року № 994 Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції в Одеській області утворено як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно- будівельної інспекції України з метою реалізації державної політики з питань державного архітектурно – будівельного контролю та нагляду в Одеській області.
Крім того, відповідно до наказу Державної архітектурно – будівельної інспекції України від 01.10.2014 року № 230 «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно – будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурно –будівельної інспекції в Одеській області забезпечує здійснення функції та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно – будівельної інспекції України.
Враховуючи вищевикладене, відповідач по справі № 815/367/16 Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції в Одеській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з листом Вищого адміністративного суду України № 846/12/13-13 від 13.06.2013 року суди повинні враховувати, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є. обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Таким чином, зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобов’язального характеру, унеможливлюють їх виконання.
Така обставина є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява ГУ Державної казначейської служби України в Одеській області обґрунтована та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158, 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Казначейської служби України в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання судового рішення по справі № 815/367/16 - задовольнити
Встановити спосіб і порядок виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 16.03.2016 року по справі № 815/367/16, шляхом стягнення з Департаменту Державної архітектурно – будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Руніком Інвест» судовий збір у розмірі 1378 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, або в порядку ч. 3 ст.186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида