ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
06 жовтня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/62/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Стас Л.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної архітектурно-будівельної інспекції України на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09.09.2016 р. по справі № 815/62/15
позивач ОСОБА_1
відповідач Державна архітектурно-будівельна інспекція України
про визнання протиправним та скасування наказу від 10.11.2014 року №403,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.09.2016 р. задоволено позов ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування наказу від 10.11.2014 року №403.
На зазначену постанову суду Державною архітектурно-будівельною інспекцією України подано апеляційну скаргу разом із клопотанням про відстрочення сплати судового збору .
Проте зазначене клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України "Про судовий збір" встановлений порядок справляння судового збору, об'єкти справляння та розміри ставок судового збору.
Відповідно до статті 8 цього Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
З аналізу викладеного вбачається, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
В той же час, апелянтом не надано доказів неможливості сплати судового збору з урахуванням його майнового стану. Разом з тим, обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Враховуючи, що відстрочення від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Із врахуванням викладеного, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору - слід відмовити.
Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам частини 6 статті 187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Законом України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги суб`єктом владних повноважень на постанову суду судовий збір сплачується в розмірі 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Отже, відповідно до Закону України "Про судовий збір" судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК в м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, код ЄДПРОУ Одеського апеляційного адміністративного суду 34380461, в сумі 80,38 грн.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Таким чином, апеляційна скарга відповідно до ст. 108 КАС України має бути залишена без руху, з встановленням строку для усунення недоліків - надання доказів сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 108, 186, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання Державної архітектурно-будівельної інспекції України про відстрочення сплати судового збору - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Державної архітектурно-будівельної інспекції України - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали суду.
Роз'яснити апелянту, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Стас Л.В.