ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 жовтня 2016 року № 813/3316/16
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Золочівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Пролісок» про стягнення заборгованості, –
В С Т А Н О В И В:
Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Пролісок» про стягнення заборгованості в сумі 14740,50 грн.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (у редакції, яка діє з 01.09.2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 2 ст. 4 цього ж Закону визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору.
Позивачем у позовній заяві зазначено клопотання про звільнення від сплати судового збору до прийняття рішення у справі у зв’язку з відсутністю фінансування для сплати судового збору у кошторисі на 2016 рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Право на звільнення від сплати судового збору мають у тому числі і бюджетні установи, однак, якщо ці бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Оскільки відсутність бюджетних асигнувань державного органу для сплати судового збору не є достатньою підставою для звільнення від його сплати, у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору до прийняття рішення у справі слід відмовити. Такої ж позиції дотримується Вищий адміністративний суд України у своїй ухвалі від 25 вересня 2015 року, номер рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень 51554263.
Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме: додати документ про сплату судового збору в розмірі, встановленому ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за вимоги майнового характеру.
Керуючись ст.ст. 88, 106, 108 КАС України, суддя, –
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору до прийняття рішення у справі – відмовити.
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу надати строк до 17 жовтня 2016 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків у наступний спосіб: додати документ про сплату судового збору в розмірі, встановленому ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за вимоги майнового характеру.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Клименко О.М.