ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/779/16
Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Аракелян М. М.
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Танасогло Т.М.,
суддів - Бойка А.В.,
- Яковлєва О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, заступника директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кургана Сергія Павловича, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Центр надання адміністративних послуг Комінтернівської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії -,
В С Т А Н О В И Л А :
У лютому 2016 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, заступника директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кургана Сергія Павловича, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Центр надання адміністративних послуг Комінтернівської районної державної адміністрації про визнання дій заступника директора Департаменту ДАБІ в Одеській області Курган С.П. з пропуску строків відведених на розгляд заяви позивача про прийняття в експлуатацію об'єкта та відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації неправомірними; зобов'язання Департаменту ДАБІ в Одеській області зареєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що йому неправомірно відмовлено в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації з підстав відсутності штампа самочинного будівництва встановленого зразка, оскільки план земельної ділянки містить відмітку «збудовано самовільно», до того ж ним своєчасно та в повній мірі виконані вимоги відповідача щодо усунення недоліків декларації.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2016 року адміністративний позов задоволений.
Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, Департамент ДАБІ в Одеській області звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Відповідно до приписів ст. 197 КАС України встановлено, що суд апеляційної інстанції, може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд за їх участю, а також у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги Департаменту ДАБІ в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.
30 жовтня 2015 року ОСОБА_2 подав через Центр надання адміністративних послуг Комінтернівської районної державної адміністрації заяву про надання декларації про готовність об'єкта до експлуатації за адресою: АДРЕСА_1, яка була зареєстрована за №03.-1-24/168.
05 листопада 2015 року позивачем, як замовником будівництва, була подана Декларація про готовність зазначеного об'єкта до експлуатації за вх.№9773/15.
Листом №05/1-14356 від 18 листопада 2015 року Департамент ДАБІ у Одеській області повернув позивачу Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації на доопрацювання, у зв'язку з наступним: у п. 2 некоректно зазначена інформація стосовно поверховості об'єкту будівництва; у п. 4 невірно вказана інформація, стосовно характеристики самовільно побудованих нежитлових приміщень об'єкту будівництва; у п. 5 не зазначений реєстраційний номер технічного паспорту.
03 грудня 2015 року позивач повторно звернувся до Центру надання адміністративних послуг Комінтернівської районної державної адміністрації з заявою про прийняття в експлуатацію об'єкта, в якій просив прийняти об'єкт до експлуатації: житловий будинок з господарськими будівлями, розташований за адресою: АДРЕСА_1. Разом з заявою було подано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, копію паспорта та ідентифікаційного коду, технічний паспорт, нотаріально завірену копію державного акту, що підтверджується описом документів 03.1 - 24/259. Відповідно до зазначеного опису дата подачі заяви 03 грудня 2015 року, термін виконання складає 10 днів, дата виконання 17 грудня 2015 року.
Листом №17085 від 24 грудня 2015 року Департамент ДАБІ у Одеській області повернув позивачу декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, та зазначив, що під час перевірки повноти даних поданої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та доданих до неї документів, виявлено, що її оформлено з порушенням вимог, установлених Порядком прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24 квітня 2015 року за № 79, що унеможливлює внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.
Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що позивач належними доказами підтвердив обґрунтованість своїх вимог, оскільки в матеріалах справи наявні документи, які дають підстави для висновку про протиправність дій відповідача щодо пропуску строків розгляду заяви та неправомірного повернення поданої ОСОБА_2 Декларації про готовність об'єкта до експлуатації.
Колегія суддів вважає такий висновок суду першої інстанції таким, що відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та іншим нормам діючого законодавства.
В апеляційної скарзі вказується на те, що орган державного архітектурно-будівельного контролю повернув замовнику декларацію на доопрацювання, оскільки вона оформлена з порушенням вимог, установлених діючим законодавством України.
Колегія суддів не погоджується з такими доводами апелянта з огляду на наступне.
Щодо позовних вимог про визнання дій заступника директора Департамента ДАБІ Курган С.П. яким пропущений строк відведений на розгляд заяви ОСОБА_2 про прийняття в експлуатацію об'єкта та відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації неправомірними, колегія суддів зазначає.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р "Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг" та згідно ч.7 ст. 12 Закону України "Про адміністративні послуги" затверджено Перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг.
Пунктами 49, 50, 51 даного Переліку встановлений перелік надання послуг, який надається через Держархбудінспекцією, а саме: реєстрація декларації (внесення змін до декларації) про початок виконання підготовчих робіт; реєстрація декларації (внесення змін до декларації) про початок виконання будівельних робіт; реєстрація декларації (внесення змін до декларації) про готовність об'єкта до експлуатації - здійснюється через центри надання адміністративних послуг, утворені при Київській міській держадміністрації, міських радах (їх виконавчих органах) населених пунктів, які є адміністративними центрами областей, а також через інші центри, утворені згідно із Законом України "Про адміністративні послуги", на основі узгоджених рішень між Держархбудінспекцією та органами, якими утворено такі центри.
Згідно статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Форма декларації про готовність об'єкта до експлуатації, порядок її подання і реєстрації визначаються Кабінетом Міністрів України.
За правилами ч.4 ст.39 вищенаведеного Закону, прийняття рішення про реєстрацію (відмову у реєстрації) декларації про готовність об'єкта до експлуатації, видачу (відмову у видачі) сертифіката здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати подання відповідних документів.
Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Інспекція перевіряє протягом десяти робочих днів з дати подання (надходження) до неї декларації повноту даних, зазначених у ній, та реєструє декларацію (п. 20 Порядку).
У разі коли декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, Інспекція повертає її на доопрацювання з обґрунтуванням підстав повернення у строк, передбачений для її реєстрації. Після усунення недоліків, що стали підставою для повернення декларації на доопрацювання, замовник може повторно звернутися до Інспекції для реєстрації декларації (п. 21 Порядку).
Відповідно до ч.6 ст.39 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про готовність об'єкта до експлуатації замовникові, якщо декларація подана чи оформлена з порушенням установлених вимог, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації. Рішення про реєстрацію або повернення декларації про готовність об'єкта до експлуатації може бути розглянуто у порядку нагляду центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (без права реєстрації декларації), або оскаржено до суду.
Відповідно до пунктів 17-22 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що затверджений Постановою КМУ № 461 від 13 квітня 2011 року, який визначає механізм прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю два примірники декларації, зокрема:щодо об'єктів, які належать до I - III категорії складності, за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку.
Після проведення реєстрації один примірник декларації повертається замовнику (його уповноваженій особі) особисто або рекомендованим листом з описом вкладення з повідомленням про вручення, другий - залишається в органі державного архітектурно-будівельного контролю, який її зареєстрував.
У разі подання чи оформлення декларації з порушенням установлених вимог орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає її замовнику (його уповноваженій особі) з письмовим обґрунтуванням причин повернення у строк, передбачений для її реєстрації.
Після усунення недоліків, що спричинили повернення декларації, замовник (уповноважена ним особа) може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для реєстрації декларації.
У разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю наведених у декларації недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), які не є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом відповідно до статті 39-1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово повідомляє замовнику (його уповноваженій особі) протягом одного робочого дня з дня такого виявлення.
Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт» від 13 січня 2015 року № 92-VIII, п. 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 34, ст. 343; 2014 р., № 1, ст. 4) викладено в такій редакції: "9. Орган державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені обєкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудовані до 12 березня 2011 року: громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності. Порядок прийняття в експлуатацію таких обєктів і проведення технічного обстеження визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. При цьому технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №79 від 24 квітня 2015 року затверджено порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, яким встановлений спрощений порядок проведення технічного обстеження.
Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку прийняття в експлуатацію об'єктів здійснюється безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені такі об'єкти, за результатами технічного обстеження цих об'єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація), яка складається за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, після повернення позивачу декларації про готовність об'єкта до експлуатації на доопрацювання, 03 грудня 2015 року позивач повторно звернувся до Центру надання адміністративних послуг Комінтернівської районної державної адміністрації із заявою про прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва з додатками та декларацією про готовність об'єкта до експлуатації.
Повертаючи вдруге Декларацію позивача без її реєстрації заступник директора Департаменту ДАБІ Курган С.П. допустив порушення вимог ч.6 ст.39 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.п.17-22 Порядку №461, оскільки не здійснив ці дії у строк, передбачений для реєстрації Декларації, а саме прийняв рішення про повернення листом від 24 грудня 2015 року, хоча цей строк згідно із законодавством та датою, зазначеною в описі, сплинув17 грудня 2015 року.
Таким чином, своїми неправомірними діями ним було позбавлено позивача законного права на подальше звернення з Декларацією до 31 грудня 2015 року.
Відповідно до вищевикладених норм законодавства та обставин справи, колегія суддів дійшла висновку про те, що дії заступника директора Департамента ДАБІ Курган С.П. щодо пропуску 10 денного строку відведеного на розгляд заяви ОСОБА_2 про прийняття в експлуатацію об'єкта та відмови у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації є неправомірними.
Враховуючи викладене, висновок суду першої інстанції про те, що позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню є правильним.
Також колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог щодо зобов'язання Департамент ДАБІ в Одеській області зареєструвати декларацію позивача про готовність об'єкта до експлуатації виходячи з наступного.
Дослідивши Лист Департаменту ДАБІ в Одеській області №17085 від 24 грудня 2015 року, судом апеляційної інстанції встановлено, що причиною відмови в реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації та повторного повернення даної Декларації позивачу являється відсутність в технічному паспорті штампу самочинного будівництва встановленого зразка з переліком самочинно збудованих об'єктів.
Колегія суддів не погоджується з даними діями відповідача щодо повторної відмови в реєстрації Декларації та подальшого її повернення позивачу для доопрацювання у зв'язку з відсутністю в технічному паспорті штампу самочинного будівництва з огляду на наступне.
Згідно Порядку введення будинку в експлуатацію, технічне обстеження проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України «Про архітектурну діяльність» одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із цим Законом має кваліфікаційний сертифікат (далі - виконавці). Технічне обстеження включає такі етапи: попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, у тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, виконання обмірів, визначення категорії складності об'єкта, аналіз проектної та іншої технічної документації (за наявності); детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, у тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, із залученням фахівців відповідної спеціалізації та атестованих лабораторій (за необхідності). Якщо етапи технічного обстеження об'єкта, що проводилось, не збігаються з названими етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження. Не дозволяється проведення технічного обстеження виключно за фотографіями, відеозаписами, кресленнями чи іншими документами без візуального огляду об'єкта. На підставі інформації, отриманої під час технічного обстеження, з урахуванням виду, складності, технічних та інших особливостей обєкта, проведених заходів, передбачених пунктом 3 цього розділу, а також даних технічного паспорта, проектної та іншої технічної документації на об'єкт (за наявності) виконавець проводить оцінку технічного стану об'єкта та складає звіт про проведення технічного обстеження за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку. Пронумерований, прошнурований звіт підписується та скріплюється особистою печаткою виконавця (за наявності) і затверджується суб'єктом господарювання, який проводив технічне обстеження (для юридичних осіб). Технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставлянням у технічному паспорті відмітки за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.
Відмітка про проведене технічне обстеження проставляється у технічному паспорті на схематичному плані земельної ділянки.
Відповідно до розділу III «Прийняття в експлуатацію об'єктів» Порядку введення будинку в експлуатацію, замовник або його уповноважена особа подає з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта, до якої додаються: два примірники заповненої декларації; звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно); засвідчені в установленому порядку копії: документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт; технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження у випадках, передбачених пунктом 6 розділу II цього Порядку). Звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта, складені в період з 29 квітня 2013 року до дня набрання чинності цим Порядком, подаються разом з інформацією, отриманою виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм.
Технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно подаються за умови проставляння в них відмітки про проведення їх технічного обстеження за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку.
Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).
Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає документи, зазначені в пункті 2 цього розділу, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк, передбачений пунктом 1 цього розділу.
Дані, зазначені в декларації, повинні узгоджуватися з документами, які подаються разом з нею.
Замовник є відповідальним за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації, відповідно до закону.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає замовнику декларацію на доопрацювання з обґрунтуванням причин, якщо вона подана чи оформлена з порушенням вимог, установлених цим Порядком, у тому числі у разі виявлення невідповідності поданих документів вимогам законодавства, виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.
Документи, які було додано замовником до заяви, зберігаються в органі державного архітектурно-будівельного контролю.
У разі прийняття рішення про повернення декларації орган державного архітектурно-будівельного контролю у строк, передбачений для її реєстрації, надсилає замовнику письмове повідомлення про прийняте рішення з обґрунтуванням причин повернення та документи, які потребують доопрацювання.
Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про повернення декларації, замовник може повторно подати до органу державного архітектурно-будівельного контролю документи згідно з цим Порядком.
У разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю наведених у декларації недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними в декларації) він письмово повідомляє замовника протягом одного робочого дня з дня такого виявлення.
Замовник зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дня самостійного виявлення технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у зареєстрованій декларації або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних подати достовірні дані щодо інформації, яка потребує змін, для внесення їх органом державного архітектурно-будівельного контролю до Єдиного реєстру шляхом подання особисто або надсилання органу державного архітектурно-будівельного контролю рекомендованим листом з описом вкладення заяви, декларації, в якій виявлено технічну помилку або недостовірні дані, в одному примірнику та декларації, в якій враховано зміни, у двох примірниках за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю здійснює реєстрацію декларації, в якій враховано зміни, згідно з цим Порядком.
Відомості щодо внесення даних, зазначених у декларації, в якій виявлено технічну помилку або недостовірні дані, підлягають виключенню з Єдиного реєстру в установленому порядку.
На декларації, в якій виявлено технічну помилку, у верхньому лівому куті проставляється відмітка: «У зв'язку зі змінами, внесеними декларацією від ___ 20__ р. № ___, ця декларація втратила чинність» із зазначенням дати, підпису уповноваженої посадової особи, скріпленого особистою печаткою.
Аналізуючи вищевказані норми законодавства колегія суддів звертає увагу на те, що означений Порядок передбачає вичерпний перелік підстав з яких декларація повертається на доопрацювання, серед яких відсутність штампу самочинного будівництва встановленого зразка з переліком самочинно збудованих об'єктів в технічному паспорті як підстава для повернення декларації на доопрацювання в переліку не зазначена.
До того ж, дослідивши наявну в матеріалах справи копію технічного паспорту на недоліки якого посилається відповідач, колегією суддів встановлено, що на ст. 2 даного документу міститься штамп «Збудовано самовільно 1. Житловий будинок літ «А», 2. Підвал літ. «пдА», 3. Навіс літ. «Б» 25 вересня 2015 рік підпис та примітки: збудовано 2008 році».
Таким чином, відмова позивачу у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації у зв'язку з відсутністю штампу самочинного будівництва встановленого зразка є неправомірною.
Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що при першій відмові в реєстрації Декларації про готовність об'єкта до експлуатації Департаментом встановлений чіткий перелік помилок, які необхідно було усунути позивачу у встановлений строк, при цьому відповідачем серед вказаного переліку недоліків не зазначено відсутність штампу самочинного будівництва, як підставу для повернення Декларації.
Дана обставина є додатковим підтвердженням того, що відповідач не мав законних підстав для повторного повернення декларації про готовність об'єкта до експлуатації, враховуючи надання позивачем разом з нею всіх необхідних документів визначених діючим законодавством.
Відповідно до вищевикладеного, з метою належного захисту прав позивача, колегія суддів дійшла до висновку про те, що позовна вимога ОСОБА_2 про зобов'язання Департамент ДАБІ в Одеській області зареєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. підлягає задоволенню, оскільки позивачу неодноразово безпідставно було відмовлено в спробах реєстрації даної декларації в досудовому порядку.
Аналізуючи вказані обставини справи, колегія суддів вважає висновок суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог в цій частині правильним.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував норми матеріального закону та вирішив справу по суті правильно, тому постанова суду першої інстанції в порядку ст.200 КАС України підлягає залишенню без змін, а апеляційні скарги - залишенню без задоволення.
Керуючись, ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2016 року залишити без змін.
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь Державного бюджету (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206781008; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, ПІБ апелянта чи назва установи, організації, що виступає апелянтом, Одеський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду 34380461) - несплачений судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 29 червня 2016 року в розмірі 1212 (одна тисяча двісті дванадцять) грн. 64 коп.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направленні її копій сторонам та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий: Т.М. Танасогло
Суддя: А.В. Бойко
Суддя: О.В. Яковлєв