Постанова № 61809689, 28.09.2016, Харківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
28.09.2016
Номер справи
635/6631/16-а
Номер документу
61809689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 635/6631/16-а

Провадження № 2-а/635/144/2016

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2016 року о 16 годині 00 хвилин суддя Харківського районного суду Харківської області Бобко Т.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення про відмову в перерахунку пенсії державному службовцю та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Харківського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області, в якому просить визнати протиправним рішення Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 28 липня 2016 року №831163 щодо відмови в перерахунку пенсії державного службовця без обмеження її максимального розміру та зобов'язати Харківське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області зняти обмеження максимального розміру пенсії та виплачувати пенсію, визначену згідно довідки Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат №3261/03 від 11 квітня 2016 року у розмірі 20181,90% зі збереженням відсотку нарахування пенсії у розмірі 90% згідно постанови Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року в сумі 18163,71 гривень.

В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що перебуває на обліку в Харківському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком як державний службовець. Постановою Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року, Харківське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області зобовязано перерахувати позивачу пенсію державного службовця з 01 грудня 2015 року у звязку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної палти, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» зі збереженням відсотку нарахування пенсії 90%. На підставі зазначеної постанови позивачу був проведений перерахунок пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року, його пенсія склала 18163,71 гривень. Однак його пенсію було обмежено шляхом встановлення максимального розміру відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року та від 24 грудня 2015 року, тобто 10740 гривень. 26 липня 2016 року він звернувся до відповідача із заявою щодо зняття обмеження максимального розміру пенсії, на яку було надано відмову в проведенні перерахунку пенсії №831163 від 28 липня 2016 року, вважає таке рішення протиправним та таким, що не відповідає нормам законодавства.

Відповідач Харківське обєднане управління Пенсійного Фонду України Харківської області у встановлений строк надав суду заперечення на адміністративний позов, якими просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та зазначив про наступне. ОСОБА_2 перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 23 грудня 1993 року з 12 жовтня 2009т року. 26 липня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Управління з письмовою заявою щодо виплати пенсії державному службовцю згідно з довідкою Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у розмірі 90% від суми заробітної плати 20181,90 гривень без обмеження її максимального розміру. Рішенням Управління від 28 липня 2016 року №831163 ОСОБА_1 відмовлено в проведенні перерахунку з наступних підстав.

Згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, функції з призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії державою покладено виключно на органи Пенсійного фонду. Розпорядженням Управління від 21 липня 2016 року були виконані вимоги постанови Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року та здійснено ОСОБА_1 перерахунок, розмір пенсії після перерахунку останнього склав 10740 гривень, при цьому Управління керувалося Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року, ч.3 ст. 27 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», положеннями ч. 1 ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», ч. 3 ст. 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які на сьогоднішній день є чинними і не визнані КСУ як такі, що не відповідають Конституції України, а тому відповідач вважає, що Управління, відмовляючи у здійсненні перерахунку пенсії без обмеження її граничного розміру діяло законно, не порушуючи діючі норми законодавства. Щодо вимоги позивача про зняття обмеження максимального розміру пенсії, управління у своїй діяльності керувалося Конституції та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, іншими нормативно-правовими актами та постановами правління Фонду та наказами Фонду і головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області. Управління є органом виконавчої влади, який керується нормативно-правовими актами та не наділене повноваженнями щодо внесення змін до законів України чи прийняття нових, а тому питання щодо «зняття» обмеження максимального розміру пенсії не входить до його компетенції.

Згідно зі ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню у порядку скороченого провадження. При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Харківському обєднаному управлінні Пенсійного Фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 23 грудня 1993 року з 12 жовтня 2009 року.

Таким чином, не погодившись з відмовою відповідача щодо перерахунку пенсії, позивач 07 вересня 2016 року звернувся з даним позовом до суду.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративних судів віднесена перевірка, чи вчинені дії суб'єктом владних повноважень на підставі, у межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

У відповідності до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно ч.1ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією та законами України.

Згідно з нормоюст. 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цієюКонституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно дост. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пенсійне забезпечення громадян України, в т.ч. порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення",Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"та іншими нормативно-правовими актами.

Постановою Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року визнано протиправним та скасовано рішення Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 15 квітня 2016 року № 831163 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року; зобов'язано Харківське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію державного службовця з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року на підставі довідки Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 11 квітня 2016 року № 3261/03 зі збереженням відсотку нарахування пенсії у розмірі 90%; з Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 стягнутий судовий збір у розмірі 551 гривень 20 копійок. Постанова набрала законної сили 31 травня 2016 року.

Судом встановлено, що на виконання вищевказаної постанови Харківським обєднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області розпорядженням Управління від 21 липня 2016 року позивачу був проведений перерахунок, пенсія останнього після такого перерахунку становить 10740 гривень.

26 липня 2016 року позивач звернувся до Харківського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області із заявою про зняття обмеження максимального розміру пенсії.

Рішенням Харківського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області №831163 від 28 липня 2016 року, ОСОБА_1 відмовлено в проведенні перерахунку пенсії згідно із заявою від 26 липня 2016 року відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 911-VII від 24 грудня 2015 року дійсно були внесені зміни, в тому числі до нормативно-правових актів, які регулюють пенсійне забезпечення, зокрема: уЗаконі України"Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування" частину третюстатті 27 доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень"(п.22 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»); уЗаконі України"Про пенсійне забезпечення"частину третю доповнити реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень"""(п.3 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»); частину першустатті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно доПодаткового кодексу України,Митного кодексу України, законів України"Про державну службу","Про прокуратуру","Про статус народного депутата України","Про Національний банк України","Про Кабінет Міністрів України","Про дипломатичну службу","Про службу в органах місцевого самоврядування","Про судову експертизу","Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи","Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів","Про наукову і науково-технічну діяльність","Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб","Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування","Про пенсійне забезпечення","Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради Українивід 13 жовтня 1995 року"Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень"(п.25 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»). Саме на зазначені норми Закону посилався відповідач в обгрунтування своїх заперечень проти позову, а також в рішенні про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії за його заявою від 26 липня 2016 року.

Разом з тим, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» набрав законної сили 01 січня 2016 року. Відповідно до Прикінцевих положень зазначеного Закону, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

Крім того, згідно пункту 2розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (який набрав чинності 01 жовтня 2011 року), обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановлений цимЗаконом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Судом встановлено, що пенсія ОСОБА_1 була призначена відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 23 грудня 1993 року з 12 жовтня 2009 року.

Таким чином, враховуючи вищевикладені правові норми, при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесеніЗаконом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 911-VII від 24 грудня 2015 рокузміни стосовно встановлення обмеження максимального розміру пенсії в тому числі державним службовцям стосуються порядку призначення їм пенсії у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення.

Враховуючи наведене, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», в редакції, що діяла на час призначення пенсії.

Згідно зістаттею 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII(у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно достаттею 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII(у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Отже, нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії державним службовцям, є ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка діяла на час призначення пенсії. Саме зазначеними нормами керувався суд під час ухвалення постанови Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року щодо перерахунку пенсії, яка набрала законної сили.

Статтею 22 Конституції Українивстановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цієюКонституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якоїКонституція Українита Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Томузвуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22Конституції Українине допускається.

Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз.5,6 пункту 4)».

Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третійстатті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Таким чином, прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 911-VII від 24 грудня 2015 року в частині встановлення максимального розміру пенсії державним службовцям є ніщо іншим як звуження існуючих прав державного службовця, що порушує норму прямої дії -ст. 22 Конституції України.

Частиною першоюстатті 58 Конституції Українивстановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Аналізуючи вищевикладені правові норми, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії без обмеження її максимального розміру є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_4 є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню, позивач має право на виплату пенсії як визначено постановою Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року без обмеження її максимального розміру відповідно до законодавства, діючого на час призначення йому пенсії. Позивачем обрано належний спосіб захисту порушеного права частині в частині визнання рішення Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №831163 від 28 липня 2016 року протиправним, однак у відповідності до вимог ч. 2 ст. 11 КАС України, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд виходить за межі позовних вимог та скасовує рішення Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №831163 від 28 липня 2016 року.

Разом з тим, відповідно доЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»пенсія перераховується з урахуванням строків, передбачених ч. 4 ст. 45 Закону, а саме з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з такими документами подано після 15 числа.

Оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 26 липня 2016 року, що також не заперечувалося сторонами по справі, виплату пенсії відповідно до постанови Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року без обмеження її максимального розміру належить здійснювати з 01 серпня 2016 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підвтердження сплати судового збору у розмірі 551,20 гривень, позивачем надана квитанція №0.0.611866107.1 від 06 вересня 2016 року. Таким чином, зазначену суму судового збору суд стягує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області.

Щодо позовних вимог позивача про виплату йому пенсії у розмірі 18163,71 гривень, суд зазначає наступне.

Функції призначення, перерахунку пенсії є виключно компетенцією органів Пенсійного фонду України і за відсутністю спору про неправильність розрахунку розміру пенсії у звязку з наявністю помилок в розрахованих відповідачем сумах, суд не має повноважень при вирішенні справи відповідно до вимог ст. 162 КАС України здійснювати такі функції.

На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 6, 7, 8, 9, 17, 71, 86, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського обєднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення про відмову в перерахунку пенсії державному службовцю та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 28 липня 2016 року №831163 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця без обмеження максимального розміру пенсії за заявою від 26 липня 2016 року.

Зобов'язати Харківське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області виплачувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перераховану відповідно до постанови Харківського районного суду Харківської області від 19 травня 2016 року (справа №635/3631/16-а) пенсію державного службовця на підставі довідки Обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 11 квітня 2016 року № 3261/03 зі збереженням відсотку нарахування пенсії у розмірі 90% відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла станом на 12 вересня 2009 року) без обмеження її максимального розміру, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 01 серпня 2016 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Харківського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 551 гривень 20 копійок.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена повністю або частково протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення з одночасним надісланням особою, яка подає апеляційну скаргу, її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у строки та порядку, встановленими ст. 254 КАС України.

Суддя: