h
справа № 2-а-8525/08
категорія 6.14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Щавінському В.Р. ,
при секретарі - Любась Т.М. ,
за участю прокурора та представника позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Коростишівського району в інтересах держави в особі Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції
до Державного підприємства "Коростишівський сільський будівельний комбінат"
про стягнення 5339,16 грн.,-
встановив:
Прокурор Коростишівського району звернувся з позовом до суду в інтересах держави в особі Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства "Коростишівський сільський будівельний комбінат" про стягнення заборгованості в сумі 5339,16грн.
У судову засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив стягнути на користь Коростишівської МДПІ 5339,16грн. податкового боргу.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки до суду не повідомив.
Заслухавши думку представника позивача та прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Державне підприємство "Коростишівський сільський будівельний комбінат", як юридична особа-суб'єкт підприємницької діяльності, зареєстроване Виконавчим комітетом Коростишівської районної Ради 09.08.1995 року за №05517222. Як платник податків відповідач знаходиться на податковому обліку в Коростишівській МДПІ.
На момент розгляду справи відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.
Як вбачається з матеріалів справи, у період з 12.02.2008 р. по 25.02.2008 р. Коростишівською МДПІ було проведено виїзну планову документальну перевірку відповідача з питань правильності справляння, повноти та своєчасності перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб за період з 01.10.2005 року по 30.09.2007 року, за результатами якої було складено довідку №17/01-14/17/05517222 від 06.03.2008 року.
Проведеною перевіркою фінансово-господарський діяльності з питань дотримання Коростишівським СБК вимог податкового законодавства за період з 01.10.2005 р.по 30.09.2007 р. було встановлено, що підприємством не перераховано до бюджету податку з доходів найманих працівників в сумі 62905,21грн.
Станом на час розгляду справи заборгованість підприємства становить 5339,16грн., оскільки підприємством частково борг погашено: 27.12.2007 р. в сумі 15523,24грн., 25.01.2008р. - 39642,81грн. та 25.03.2008р. - 2400,00грн.
Вказана заборгованість підтверджується довідкою про результати планової виїзної документальної перевірки від 06.03.2008 р. №17/01-14/17/05517222, листом №3303/10/17 від 09.04.2008 року.
Згідно ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, платники податків це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до ст.2 Закону №889, платником податку є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
Підпунктом 8.1.2 ст.8 Закону №889 передбачено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно абзацу "а" п.19.2 Закону, особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов’язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства "Коростишівський сільський будівельний комбінат" (вул.Р.Люксембург, 80, м.Корстишів, Житомирська область, ідент. код 05517222) на користь Коростишівської міжрайонної державної податкової інспекції 5339,16 грн. податкового боргу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Р.Щавінський