Постанова № 61803948, 04.10.2016, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
04.10.2016
Номер справи
243/5659/16-а
Номер документу
61803948
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер провадження 2-а/243/165/2016

Номер справи 243/5659/16-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

«04» жовтня 2016 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Хаустової Т.А.,

з участю: секретаря судового засідання - Шевченко В.М.

представника Слов»янської місцевої Прокуратури Донецької області - прокурора - Кукло Д.С.,

представника Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи- інтернату №7 Донецької обласної Ради- Хандога М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі № 19 Слов'янського міськрайонного суду Донецької області адміністративну справу за позовом Керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» до Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради про зобов'язання проведення донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та її виплати, -

В С Т А Н О В И В:

До Слов'янського міськрайонного суду надійшла позовна заява Керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», до Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради про зобов'язання проведення донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та її виплати. Дана позовна заява мотивована тим, що Слов'янською місцевою прокуратурою прийнято рішення про представництво інтересів в суді ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, який не має можливості самостійно захищати свої порушені права та реалізовувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, а законний представник неповнолітнього - Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» самостійно не здійснювало захист порушених прав неповнолітнього ОСОБА_3 та не заперечує проти представництва Слов'янською місцевою прокуратурою інтересів неповнолітнього ОСОБА_3 Керівником Слов'янської місцевої прокуратури в порядку ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» спрямовано повідомлення про встановлення підстав для представництва інтересів ОСОБА_3 законному представнику неповнолітнього - Державному навчальному закладу «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище». Вивченням інформації, яка надійшла з Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради встановлено, що неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є випускником СЗОШІ № 7, яку закінчив у 2015 році, та відповідно до інформації про випускників школи, у вересні 2015 року останньому, як дитині, позбавленій батьківського піклування, сплачено одноразову грошову допомогу в сумі 42,50 грн. При обчисленні одноразової грошової допомоги випускникам у сумі 42,50 грн., адміністрація навчального закладу керувалася п. 13.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року, відповідно до якої дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менш ніж 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менш, як 2,5 неоподатковуваних мінімуму доходів громадян. Натомість, відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечується за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України. За бажанням випускників навчальних закладів, їм може бути видана грошова компенсація в розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Закони України та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечать цьому Закону. Крім того, Закон України «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» має вищу юридичну силу, ніж Постанова Кабінету Міністрів України № 226 від 05 квітня 1994 року, оскільки підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі Законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів Законам закріплена у положеннях Конституції України. Виходячи з викладеного, при обчисленні одноразової грошової допомоги випускникам, адміністрація СЗОШІ № 7 повинна була керуватися ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Згідно з ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» розмір прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років становить 1455,00 грн.

Враховуючи викладене, СЗОШІ № 7 повинна була сплатити дитині, позбавленій батьківського піклування ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу у розмірі не менше 8730,00 грн., з розрахунку 1455,00 грн. (прожитковий мінімум) х 6 = 8730,00 грн. Відповідно до інформації, яка надійшла від СЗОШ № 7, неповнолітньому ОСОБА_3, який закінчив інтернат у 2015 році, як дитині, позбавленій батьківського піклування, сплачено одноразову допомогу у сумі 42,50 грн. Таким чином, СЗОШІ № 7 не донарахувала та не виплатила ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в сумі 8687,50 грн., з розрахунку 8730,00 грн. - 42,50 грн.

В судовому засіданні представник Слов»янської місцевої Прокуратури Донецької області- прокурор Граневська О.В. підтримала заявлені позовні вимоги, на обґрунтування яких послалася на обставини, викладені у позовній заяві та просить суд зобов'язати Миколаївську спеціальну загальноосвітню школу - інтернат № 7 Донецької обласної ради провести донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та виплатити її випускнику з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, ОСОБА_3, передбаченої ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України».

Позивач ОСОБА_3 до судового засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглянути дану справу без його участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити ( а.с. 44).

Представник Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища Бєлова Н.О., що діє на підставі Довіреності № 01/226-02 від 27.07.2016 року в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить розглянути дану справу без її участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити ( а.с. 45).

Представник відповідача - Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 7 Донецької обласної Ради - Хандога М.М., яка діє на підставі Довіреності № 401 від 26 вересня 2016 року не визнала позовні вимоги Керівника Слов»янської місцевої Прокуратури Донецької області та суду пояснила, що випускник школи - інтернату ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в 2015 році під час вступу до державного навчального закладу -Краматорського вищого професійного торгово- кулінарного училища отримав грошову допомогу у розмірі 2,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 17 грн х 2,5 = 42,50 грн.

27 серпня 2015 року, згідно арматурного листа видачі та відомості на отримання одягу та взуття ОСОБА_3 отримав одяг та взуття на суму 2524,00 грн., що не суперечить Закону України «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» статті 39-9, порядок відшкодування витрат на виплату допомоги випускникам закладів для дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повне державне забезпечення відповідно до статті 8 цього Закону при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу відповідно до норм забезпечення випускників закладів для дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий порядок визначений у Постанові Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.»

Зазначена Постанова поділяє випускників ( дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також учнів та студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно - технічних та вищих навчальних закладах) на тих, що після випуску вступають на навчання до професійно- технічних та вищих навчальних закладів та на таких, що після випуску працевлаштовуються. Для цих категорій випускників встановлені різні види пільг та виплат.

Відповідно до підпункту 1 пункту 13 Постанови, дітям - сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, а також учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків і перебували на повному державному утриманні в загальноосвітніх, професійно - технічних та вищих навчальних закладах, при вступі на навчання до професійно - технічних та вищих навчальних закладів видається безоплатно за рахунок коштів тих закладів, які вони закінчили, комплект нового одягу і взуття на суму не менше як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошова допомога в розмірі не менше як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до підпункту 4 пункту 13 Постанови, учням, студентам з числа дітей -сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учням, студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, що навчалися або виховувалися в навчально - виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається одяг, взуття, м»який інвентар і обладнання на суму не менше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів. За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути виплачена грошова компенсація у розмірі, необхідному для придбання одягу та взуття.

Враховуючи викладене вище, випускник загальноосвітнього навчального закладу, який вступає на навчання до професійно-технічного або вищого навчального закладу має право на комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також грошову допомогу в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Учні та студенти, що навчалися або виховувалися в навчально- виховних та вищих навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку при працевлаштуванні.

Таким чином, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №226 від 05 квітня 1994 року випускнику ОСОБА_3 Миколаївська спеціальна загальноосвітня школа -інтернат №7 Донецької обласної Ради повинна була виплатити грошову допомогу у розмірі 2,5 неоподатковуваних мінімумів, а саме 42,50 грн. і видати новий одяг і взуття на суму не менше ніж 12 неоподатковуваних мінімумів, а саме 204,00 грн. Неоподатковуваний мінімум громадян дорівнював в 2015 році -17 грн.

Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» до Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради про зобов'язання проведення донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та її виплати підлягають задоволенню повністю з огляду на їх законність та обгрунтованість.

ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, на підставі Рішення виконавчого комітету Краснолиманської міської Ради Донецької області №11 від 19 січня 2009 року був влаштований до державного закладу на повне державне утримання ( а.с.20).

Згідно з листом № 73 від 31.05.2016 року Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 7 у 2015 році закінчили навчальний заклад 20 вихованців, які були передані в серпні 2015 року до Краматорського кулінарно-торгового ліцею для подальшого навчання, серед яких ОСОБА_3 ( а.с.15)

Відповідно до листа Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради № 188 від 17.05.2016 року розмір виплаченої одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, випускникам школи-інтернату, згідно з Постановою КМУ від 06 вересня 2005 року № 868 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 05 квітня 1994 року № 226 п.п. 4, була надана одноразова грошова допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів, що склало 42,50 грн. на кожного учня ( а.с. 12).

Отже, ОСОБА_3, як випускник Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради отримав одноразову грошову допомогу в розмірі 42,50 грн., що також підтверджується платіжною відомістю за вересень 2015 року ( а.с.13).

Як зазначено в листі Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради № 188 від 17.05.2016 року дана одноразова грошова допомога надавалася на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2005 року № 868 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226».

Відповідно до ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» випускники навчальних закладів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом і взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку. Нормативи забезпечення одягом і взуттям затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Отже, Законом чітко врегульований розмір одноразової грошової допомоги, яку навчальний заклад зобов'язаний виплатити випускникам.

Згідно з ст. 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік, а статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» визначений розмір прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років - 1455,00 грн.

Щодо доводу представника відповідача про невідповідність позову вимогам ст.ст. 8,25 та 39-9 Закону України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року, суд вважає, що відповідно до ч.7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року, випускники навчальних закладів із числа дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечуються за рахунок навчального закладу або відповідної установи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, одягом, взуттям, а також одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Зміст вищезазначеної норми свідчить про те, що Кабінету Міністрів України доручено визначити порядок забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування одягом і взуттям, в тому числі встановити нормативи такого забезпечення. Мінімальний розмір одноразової грошової допомоги, яка виплачується випускникам, чітко визначена Законом України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року, виплата цих сум здійснюється за рахунок навчального закладу або відповідної установи.

При цьому ч.7 ст. 8 вищевказаного Закону встановлює обов»язок з виплати грошової допомоги усім випускникам навчальних закладів, не розмежовуючи їх на окремі категорії - тих, хто продовжив навчання в іншому навчальному закладі та тих, хто працевлаштувався.

Відповідно до п.15 ст.1 Закону України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року випускники закладів для дітей- сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування - це особи, які перебували на повному державному забезпеченні у закладі для дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і закінчили своє перебування у зазначеному закладі у зв»язку із закінченням навчання.

Відповідно до п.14 ст. 1 вищевказаного Закону, заклади для дітей - сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - медичні, навчальні, виховні заклади, інші заклади та установи, в яких проживають діти - сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

У випадку з ОСОБА_3, він закінчив своє перебування у зазначеному закладі та у зв»язку з викладеним, відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно- правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року повинен отримати одноразову грошову допомогу в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

Разом з цим норми ст.ст. 25,39-9 Закону регулюють правовідносини щодо відшкодування навчальним закладом або відповідним установам, в яких виховуються та навчаються діти- сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, понесених ними витрат на харчування, одяг, взуття, м»який інвентар, здійснення грошових виплат при працевлаштуванні та вступі до навчального закладу, та не розповсюджуються на правовідносини навчальних закладів з їх випускниками, що є предметом спору по даній справі.

В частині того, що порядок отримання грошової допомоги та її розмір визначаються Постановою Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05 квітня 1994 року, суд наголошує, що згідно зі статтею 113 Конституції України, Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією України та Законами України, а також Указами Президента України та Постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України. Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Окрім того,п.6 ст. 92 Конституції України визначено, що виключно Законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім»ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров»я; екологічної безпеки.

Крім того, як встановлено ст. 3 Закону України «Про забезпечення організаційно - правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року одними із основних засад державної політики в частині соціального захисту дітей -сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є захист прав і інтересів таких дітей, а також забезпечення соціально- правових гарантій.

Положеннями ст. 4 Закону передбачено, що заходи щодо соціального захисту даної категорії дітей гарантується і охороняються державою.

Таким чином, Миколаївського спеціальна загальноосвітня школа -інтернат №7 Донецької обласної Ради безпідставно посилається на необхідність застосування розмірів допомоги, визначених Постановою Кабінету Міністрів України.

З урахуванням вищевикладеного, суд доходить до обгрунтованого висновку, що відповідач - Миколаївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 7 зобов'язана була виплатити випускнику ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в розмірі 8730,00 грн. Однак, як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3 сплачена грошова допомога в розмірі 42,50 грн. Таким чином, розмір недоплаченої одноразової грошової допомоги випускнику ОСОБА_3 становить 8687,50 грн.

На підставі вищевикладеного, суд доходить до висновку про задоволення позовних вимог Керівника Слов'янської місцевої прокуратури.

У відповідності до ч.1 ст. 87 КАС України « Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов»язаних з розглядом справи».

У відповідності до вимог ч.4 ст. 94 КАС України « У справах, в яких позивачем є суб»єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються», тому вимоги Керівника Слов»янської місцевої Прокуратури Донецької області про стягнення з відповідача - Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату №7 Донецької обласної Ради сплачений судовий збір в розмірі 1378,00 грн. задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 55, 121 Конституції України, ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 2, 23, 24 Закону України «Про прокуратуру», ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13 січня 2005 року, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Керівника Слов'янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах ОСОБА_3, законний представник неповнолітнього - Державний навчальний заклад «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище» до Миколаївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат № 7 Донецької обласної ради про зобов'язання проведення донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та її виплати - задовольнити.

Зобов'язати Миколаївську спеціальну загальноосвітню школу - інтернат № 7 Донецької обласної ради, що розташована за адресою: 84180, Донецька область, м. Миколаївка, вул. Синецького, 15, ідентифікаційний код 21969053, провести донарахування недоотриманої одноразової грошової допомоги та виплатити її випускнику з числа дітей, позбавлених батьківського піклування ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю міста Красний Лиман Донецької області, РНОКПП НОМЕР_1, який зареєстрований та проживає в гуртожитку державного навчального закладу «Краматорське вище професійне торгово-кулінарне училище», що розташовано за адресою: АДРЕСА_1, передбаченої ч. 7 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України» з відрахуванням проведених виплат.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийнятті постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду Т.А.Хаустова.