ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
28 вересня 2016 року м. Київ К/800/25283/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Олексієнко М.М., вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги представника Державної фіскальної служби України (далі - ДФС) на судові рішення Волинського окружного адміністративного суду від 29 березня 2016 року, Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ДФС, треті особи: Державна казначейська служба України, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області, Приватне акціонерне товариство «Українська акціонерна страхова компанія Аска», про визнання бездіяльності протиправною та стягнення суми страхового відшкодування,
в с т а н о в и в :
У вересні представник ДФС звернувся з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Волинського окружного адміністративного суду від 29 березня 2016 року, ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2016 року, посилаючись на їх незаконність.
Вивчивши зміст касаційної скарги, матеріали долучені до неї, суддя приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
До скарги не долучено зазначений документ, що свідчить про невідповідність касаційної скарги вимогам статті 213 КАС України.
Згідно з підпунктом третім пункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI, в редакції Закону від 22.05.2015 року № 484-VIII) за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Частиною третьою статті 6 Закону №3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до підпункту першого пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI (зі змінами внесеними відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VIII, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551,20 грн. за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду становить 661,44 грн. за кожну вимогу немайнового характеру (551, 20 грн.*1,2 (120 %)).
Згідно з підпунктом першим пункту 3 частини другої статті 4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставку судового збору у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки даний адміністративний позов має одну вимогу немайнового та одну вимогу майнового характеру, то при поданні касаційної скарги на рішення суду заявнику, в даному випадку, необхідно сплатити судовий збір в сумі 2858,01 грн. (661,44+2196,57=2858,01 грн.).
Доводи ж представника ДФС про те, що ним не повинно сплачуватись судовий збір, оскільки при поданні до суду позовної заяви ОСОБА_1 не сплачувала судовий збір, так як є інвалідом ІІ групи, є необґрунтованими, з огляду на те, що відсутність обов'язку зі сплати судового збору при оскарженні судових рішень є саме в особи, яка в силу положень пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнена від його сплати за подання відповідного позову.
Реквізити для оплати судового збору за подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України наступні.
Отримувач коштів УДКCУ у Печерському р-ні; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897; Банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача 31210255700007; Код класифікації доходів бюджету 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)".
Крім того, в порушення частини п'ятої статті 213 КАС України представником ДФС не долучено до касаційної скарги копії судового рішення апеляційної інстанції, яке є предметом оскарження.
Для усунення недоліків надати строк десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали, запропонувати сплатити судовий збір, одночасно роз'яснити, що у разі не виконання ухвали про усунення недоліків у строк, встановлений судом, вона буде повернута з підстав, передбачених пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України.
Керуючись статтею 213, частиною третьою статті 214, частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу залишити без руху та надати Державній фіскальній службі України строк для усунення недоліків десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Недоліки можуть бути усунені шляхом подачі доповнень до касаційної скарги.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Олексієнко