ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2016 року о/об 14 год. 09 хв.
Справа № 808/2672/16
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Відкритого акціонерного товариства «Спеціалізована пересувна механізована колона №199»
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі – позивач) до Відкритого акціонерного товариства «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» (надалі – відповідач) у якому позивач просить суд стягнути кошти у сумі податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств – 3561 грн. 96 коп. та податку на додану вартість – 120751 грн. 09 коп.
Позивач у позові зазначив, що відповідач має податковий борг перед бюджетом: з податку на прибуток приватних підприємств – 3561 грн. 96 коп.; з податку на додану вартість – 120751 грн. 09 коп., який виник як внаслідок несплати самостійно задекларованої суми, так і внаслідок несплати нарахованої контролюючим органом пені.
Відповідач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69117, м.Запоріжжя, вул.Східна, буд.3-Г. ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» має ідентифікаційний код 05402507.
1. Заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств виникла у результаті несплати узгодженої суми податкового зобов'язання, визначеного ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» самостійно у поданій 25.02.2016 Податковій декларації з податку на прибуток підприємства №9276031176, в якій задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 1773 грн. 00 коп. (а.с.20).
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання (платіжних документів) ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» до суду не надало.
Згідно з пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України з податку на прибуток приватних підприємств контролюючим органом нараховано пеню у сумі 1788 грн. 96 коп.
2. Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» самостійно у поданих Податкових декларацій з податку на додану вартість: №9175142904 від 20.08.2015 у розмірі 6873 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.08.2015; №9215281321 від 20.10.2015 у розмірі 20774 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.10.2015; №9237006017 від 19.11.2015 у розмірі 63 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.11.2015; №9256179646 від 18.12.2015 у розмірі 11884 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.12.2015; №9273534223 від 19.01.2016 у розмірі 10459 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.01.2016; №9017578812 від 16.02.2016 у розмірі 2207 грн. 00 коп. за терміном сплати 01.03.2016; (уточнююча за 01.02.2016) №9044101304 від 28.03.2016 у розмірі 1649 грн. 00 коп. за терміном сплати 28.03.2016; №9119072721 від 13.07.2016 у розмірі 59570 грн. 00 коп. за терміном сплати 30.07.2016.
Згідно з пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України по податку на додану вартість контролюючим органом нараховано пеню у сумі 7272 грн. 09 коп.
Доказів самостійної сплати податкових зобов’язань (платіжних документів) ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» до суду не надало.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1, пп.62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2015 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» (зворотній бік) згідно яких за відповідачем обліковується борг: з податку на прибуток приватних підприємств – 3561 грн. 96 коп.; з податку на додану вартість – 120751 грн. 09 коп. (а.с.27-29).
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу. Отже, позивачем доведено суму заборгованості ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199».
Як зазначено у пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу форми «Ю» від 06.10.2014 №649-25, яка була ним отримана 13.10.2014 (а.с.11).
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Згідно з п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг: з податку на прибуток приватних підприємств – 3561 грн. 96 коп.; з податку на додану вартість – 120751 грн. 09 коп., який у добровільному порядку – не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказані суми заборгованості повинні бути стягнуті з ВАТ «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Відкритого акціонерного товариства «Спеціалізована пересувна механізована колона №199» (69117, м.Запоріжжя, вул.Східна, буд.3-Г, ідентифікаційний код 05402507) у банках, обслуговуючих даного платника податків, на користь бюджету податковий борг:
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3561 грн. 96 коп., перерахувавши на: р/р33119318700005, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет, ЄДРПОУ 38025435, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
- з податку на додану вартість у сумі 120751 грн. 09 коп., перерахувавши на: р/р31110029700005, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет, ЄДРПОУ 38025435, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 28.09.2016.
Суддя О.О. Прасов