10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
03 жовтня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/5209/13-а
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Михальченко Д.С.,
без участі представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5209/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
07 вересня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №812/5209/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування заяви зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.07.2011 були задоволені позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.02.2011 по 30.04.2013 у сумі 1079214,36 грн. Виконавчий лист № 812/5209/13-а був отриманий 09.08.2013. Постановою державного виконавця від 22.08.2013 відкрито виконавче провадження ВП №39550521. У зв'язку з набранням чинності 11.08.2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким врегульоване питання щодо передачі функцій адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України. Відповідно до положень п. 2 ст. 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» вбачається, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду - органам Міністерства доходів і зборів. На підставі викладеного заявник просив замінити сторону виконавчого провадження, а саме: стягувача - управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином (а.с. 54), в заяві серед іншого просив розглянути заяву без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином (а.с. 60), відзив на заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5209/13-а не надав.
Оскільки, у відповідності із частиною другою статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, тому заява про заміну сторони виконавчого провадження розглянута судом за відсутністю представників сторін.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10 липня 2013 року адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості задоволено повністю.
Стягнуто товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Дундича, 20-а, код 03385911) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Свердлова, 347) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня 2011 року по квітень 2013 року в сумі 1079214,36 грн (один мільйон сімдесят девять тисяч двісті чотирнадцять гривень 36 коп.) (а.с. 10-11, 21-22).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 15.08.2016 відновлено втрачене судове провадження в адміністративній справі № 812/5209/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості в частині: позовної заяви управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до ТОВ «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування від 28.05.2013 № 3524/09-10, повідомлення від 02.01.2013, виписку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України на ТОВ «Лисичанськспецбуд», довідки АБ № 585400 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, супровідного листа Луганського окружного адміністративного суду від 21.06.2013, ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 21.06.2013, супровідного листа Луганського окружного адміністративного суду від 15.07.2013, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 10.07.2013, заяви від 30.07.2013 № 4690/09-10, ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 04.06.2013 про залишення позовної заяви без руху, ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 21.06.2013 про відкриття провадження в адміністративній справі, постанови Луганського окружного адміністративного суду від 10.07.2011 (а.с. 24-25).
Виконавчий лист № 812/5209/13-а видано 09.08.2013 (а.с. 32). Постановою державного виконавця від 22.08.2013 відкрито виконавче провадження ВП №39550521 (а.с. 58).
Відповідно до положень пункту 2 статті 12 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», в редакції Закону України від 04.07.2013 № 406-VII, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Відповідно до частини другої статті 23 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування зобов'язані: - надавати центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, відомості про свої рахунки, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для перерахування на них страхових коштів та завчасно повідомляти про зміну таких рахунків; - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, Пенсійний фонд, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюють обмін інформацією у випадках, передбачених цим Законом. Порядок здійснення такого обміну визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, спільно з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з пункту 4 Прикінцевих положень Закону України від 04.07.2013 № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
На виконання ухвали суду від 15.09.2016 управлінням Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області надано пояснення від 21.09.2016 №7563/09-31, в якому зазначено, що Управління не має технічної можливості для надання довідки про залишок заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» у звязку з набранням чинності 11.08.2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», яким функції адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передано від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України (а.с. 55).
На виконання ухвали суду від 15.09.2016 Державною податковою інспекцією в м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області надано відзив від 22.09.2016 №8389/12-09-10, в якому зазначено, що відповідно до пункту 2 частини четвертої Положення про Державну податкову інспекцію у м. Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, затвердженого наказом ДФС України від 18.04.2016 року № 331 встановлено, що ДПІ відповідно до покладених на неї завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів. Вирішення питання щодо заміни сторони виконавчого провадження по справі № 812/5209/13-а залишили на розсуд суду (а.с. 63).
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України», реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Отже, як вбачається з викладених норм, здійснення контролю за сплатою єдиного соціального внеску покладено на територіальні органи Міндоходів, яке, у свою чергу, реорганізовано у ДФС України.
Відповідно до частини першої статті 264 КАС України суд у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною п'ятою статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне здійснити заміну сторони виконавчого провадження стягувача з управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області на його правонаступника - Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області.
Керуючись статтями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 812/5209/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанськспецбуд» про стягнення заборгованості задовольнити.
Замінити у виконавчому провадженні ВП № 39550521, відкритому за виконавчим листом № 812/5209/13-а від 09.08.2013, стягувача управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, м. Лисичанськ, Луганська область, вул. Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) на Державну податкову інспекцію в м. Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (93113, вул. ім. В.Сосюри, 347, м. Лисичанськ, Луганська область, код ЄДРПОУ 39890557).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1