ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань заміни сторони виконавчого провадження
28 вересня 2016 року справа 2а-5513/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
за участю:
представника заявника Пенюка А.Є.,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-5513/2012 від 28.08.2012 року, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28.08.2012 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 4010, 30 грн, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження щодо примусового виконання виконавчого листа №2а-5513/2012 від 28.08.2012 року, виданого за постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28.08.2012 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 4010, 30 грн.
Заява обґрунтована тим, що з 11.08.2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII, яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до органів доходів і зборів. У зв'язку із цим, просить замінити стягувача у вищезгаданому виконавчому провадженні з Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області на Самбірську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Львівській області.
Представник заявника в судовому засіданні вказану заяву підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні проти заяви заперечив.
Суд, розглянувши заяву, дійшов висновку, що така не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №2а-5513/2012 від 27.08.2012 року адміністративний позов задоволено повністю: стягнуто з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, юридична адреса: АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області (ЄДРПОУ 37893509, юридична адреса: 81400, Львівська обл., м. Самбір, вул. Козацька, 6) 4010 (чотири тисячі десять) гривень 30 коп. боргу.
27.08.2012 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №2а-5513/2012, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області.
На підставі вищезгаданого виконавчого листа постановою державного виконавця від 20.08.2015 року відкрито виконавче провадження ВП №48518936.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI(далі - Закон № 2464-VI).
Відповідно до частини 4 статті 8 Закону №2464-VI (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII (далі - Закон №406-VII) врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду до органів доходів і зборів України. Закон №404-VII набрав чинності 11.08.2013 року.
Однак, згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Закону №406-VII передбачено, що заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 04.07.2013 року №404-VII (далі - Закон №404-VII) у зв'язку з проведенням адміністративної реформи. Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.
Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції Закону №404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону №406-VII встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.
Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом №406-VII процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.
Тобто, Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області є органом, який відповідно до Закону №406-VII закінчує процедуру по стягненню недоїмки з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 в рамках даної адміністративної справи.
При цьому, посилання заявника на те, що відповідно до Закону №406-VII передано функції з контролю за сплатою єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від органів Пенсійного фонду України до органів Міністерства доходів і зборів України, не приймаються судом до уваги, оскільки зміна механізму адміністрування єдиного внеску не вказує про правонаступництво органів доходів і зборів.
Згідно з частиною 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічна норма міститься у Законі України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-XIV (далі - Закон №606-XIV), у відповідності до частини 5 статті 8 якого у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження державний виконавець з власної ініціативи або за згодою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутись до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони яку правонаступник замінив.
Згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону №606-XIV сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.
Оскільки в Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області зберігаються повноваження із адміністрування єдиного внеску в частині завершення розпочатих процедур згідно з Законом №406-VII, відтак воно не втратило статусу стягувача у виконавчому провадженні №48518936 з примусового виконання виконавчого листа №2а-5513/2012, виданого 28.08.2012 року Львівським окружним адміністративним судом.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що заява Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони виконавчого провадження є необґрунтованою, тому задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в :
В задоволенні заяви Самбірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про заміну сторони у виконавчому провадженні в адміністративній справі №2а-5513/12/1370 - відмовити повністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови складений та підписаний 03.10.2016 року.
Суддя Братичак У.В.