Постанова № 61762964, 28.09.2016, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2016
Номер справи
819/832/16
Номер документу
61762964
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/832/16

28 вересня 2016 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючого судді Ходачкевич Н.І.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України в Тернопільській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю), -

ВСТАНОВИВ:

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області (далі - Управління ДСНС України у Тернопільській області, позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи літнього торгового майданчика бару «Біг Бразерс».

Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами:

15.07.2016 року Тернопільським міським відділом Управління ДСНС України у Тернопільській області проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах пожежної безпеки літнього торгового майданчика (тимчасової споруди біля бару «Біг Бразерс») та встановлено ряд порушень, про що було складено Акт від 15.07.2016 року.

Під час проведення перевірки літнього торгового майданчика виявлено грубе порушення вимог нормативних актів у сфері пожежної безпеки, яке створює загрозу життю та/або здоров'ю людей, зокрема: літный торговий майданчик розташований на відстані 2,8 м. до житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, чим порушено мінімальну протипожежну відстань яка становить 10 метрів. (п. 1.14, розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в України, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014 року).

Відтак, позивач, враховуючи ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту звернувся до суду з даним адміністративним позовом

Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте, 28.09.2016 року надав суду клопотання в якому просить розглядати справу без його участі в письмовому провадженні.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав та мотивів:

Згідно з ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища;

Відповідно до пп. 63 п. 4 Положення про Управління ДСНС України у Тернопільській області затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 року № 3, Управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Враховуючи вище наведені норми законодавства, відповідно до Наказу Управління ДСНС України у Тернопільській області від 14.07.2016 року № 8 та Посвідчення на перевірку від 14.07.2016 року № 166, 15.07.2016 року головним інспектором Тернопільським міським відділом Управління ДСНС України у Тернопільській області Пуляком А.В. в присутності ФОП ОСОБА_1 проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах пожежної безпеки літнього торгового майданчика (тимчасової споруди біля бару «Біг Бразерс» за адресою: м. Тернопіль, вул. Старий Ринок 3) та встановлено ряд порушень.

За результатами проведення позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки ФОП ОСОБА_1 складено Акт № 128 від 15.07.2016 року. З вказаним Актом відповідач ознайомлений, про що свідчить його особистий підпис.

Під час проведення перевірки літнього торгового майданчика виявлено грубе порушення вимог нормативних актів у сфері пожежної безпеки, яке створює загрозу життю та/або здоров'ю людей, зокрема: літній торговий майданчик розташований на відстані 2,8 м. до житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, чим порушено мінімальну протипожежну відстань, яка становить 10 метрів.

15.07.2016 року головним інспектором Тернопільським міським відділом Управління ДСНС України у Тернопільській області Пуляком А.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ТЕП № 028089 та постанову про накладення адміністративного стягнення серії ТЕП № 028089.

Крім того, 15.07.2016 року головним інспектором Тернопільським міським відділом Управління ДСНС України у Тернопільській області Пуляком А.В. винесено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до п. 1.14, розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в України, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014 року тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, крім тих, що розміщуються на території ринків, відповідно до затвердженого плану-схеми повинні розміщуватися на відстані не менше 10 м від інших будівель та споруд, крім випадків, коли згідно з будівельними нормами потрібна більша протипожежна відстань або коли їх можна встановлювати біля зовнішніх стін без отворів, які відповідають вимогам будівельних норм до протипожежних стін.

Приписами ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту визначено, що забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Згідно з ч. 2 ст. 64 Кодексу цивільного захисту центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. Аналогічна позиція міститься в п. 6 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого указом Президента України від 16.01.2013 року № 20.

Підпунктом 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту встановлено, що звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей;

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Як встановлено ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Частиною першою статті 71 КАС України передбачено, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Суд, відповідно до статті 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про те, що Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України у Тернопільській області діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України а даний адміністративний позов підставний та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи літнього торгового майданчика бару «Біг Бразерс» (м. Тернопіль, вул. Старий Ринок 3) фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

3.Постанова відповідно до п.10 ч.1 си.256 КАС України підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Ходачкевич Н.І.

копія вірна

Суддя Ходачкевич Н.І.