Ухвала суду № 61749430, 29.09.2016, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
29.09.2016
Номер справи
711/8511/16-к
Номер документу
61749430
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/8511/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.09.2016 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Шипович В.В., при секретарі Євтушенко М.В., з участі прокурора Трегубова Є.І., розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 42014250130000003 від 28.02.2014 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 296, ч. 1 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Грущинський О.О. звернувся до слідчого судді із клопотання про надання дозволу Державній фінансовій інспекції в Черкаській області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Жашківської районної державної адміністрації (код 04061292), адреса: Черкаська область, м. Жашків, вул. Костромська, 19, щодо встановлення факту фінансування провладних мітингів, а саме на які цілі перераховувалися кошти у період із 01 листопада 2013 року по 01 березня 2014 року та чи перераховувалися кошти у вказаний період Уманською районною державною адміністрацією на транспортні перевезення. Своє клопотання мотивував тим, що слідчим відділом прокуратури Черкаської області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42014250130000003 від 28.02.2014 за фактами вчинення невстановленими особами під час акцій протесту умисного знищення майна, хуліганства, організації масових заворушень та зловживання владою службовими особами органів влади та місцевого самоврядування, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 294, ч. 2 ст. 296, ч. 1 ст. 364 КК України. Слідчий вважав встановленим, що службовими особами органів влади та місцевого самоврядування Черкаської області упродовж 2013-2014 рр., шляхом зловживання владою, систематично організовувались поїздки підпорядкованих працівників бюджетних установ для участі у акціях на підтримку діючої на той час влади, що проходили в м. Київ та м. Черкаси, зокрема отримано відомості про те, що службові особи Жашківської районної державної адміністрації зловживаючи своїм службовим становищем організовували поїздки працівників бюджетних установ на провладні мітинги в м. Київ та м. Черкаси.

У звязку з тим, що розслідуванням не встановлено хто виділяв кошти на поїздки на провладні мітинги і кому були заподіяні збитки, виникла необхідність у зясуванні окремих питань фінансово-господарської діяльності Жашківської районної державної адміністрації щодо встановлення факту фінансування провладних мітингів у період із 01 листопада 2013 року по 01березня 2014 року та законності такого фінансування для чого необхідні спеціальні знання в сфері фінансового контролю.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, - сторона обвинувачення здійснює збирання доказів у тому числі шляхом отримання висновків ревізій.

Допитані у кримінальному провадженні №42014250130000003 свідки пояснили, що у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року з м. Умані до м. Києва на різноманітні мітинги здійснювалися поїздки працівників бюджетних установ Жашківського району.

Ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Жашківської РДА, може підтвердити або спростувати фінансування райдержадміністрацією мітингів у м. Києві та м. Черкасах та пасажирських перевезень громадян з м. Жашкова до м. Києва та м. Черкаси для участі у цих мітингах.

За таких обставин необхідно дати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.

Відповідно до ч.6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», - позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів (ч.11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»), а тому клопотання слідчого в частині визначення тривалості ревізії у 30 робочих днів є необґрунтованим.

На підставі викладеного, керуючись ст. 93 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п.16 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. №550, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_1 про наданні дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії задовольнити частково.

З метою збирання доказів у кримінальному провадженні №42014250130000003 дати дозвіл Державній фінансовій інспекції в Черкаській області на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Жашківської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код юридичної особи 04061174, адреса: Черкаська область, м. Жашків, вул. Костромська, 19) за період з 01.11.2013 року по 28.02.2014 року з наступних питань:

1. Чи здійснювалося у період з 01.11.2013 року по 28.02.2014 року Жашківською районною державною адміністрацією фінансування мітингів у м. Києві та м. Черкасах та пасажирських перевезень до м. Києва та м. Черкаси? Якщо так то коли, в якому розмірі та на якій правовій підставі?

Ревізію провести шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими (первинними і зведеними) документами, статистичною, фінансовою та бюджетною звітністю, господарськими договорами, розпорядчими та іншими документами об'єкта контролю, пов'язаними з плануванням і провадженням фінансово-господарської діяльності, веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової звітності. У разі ведення бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів зберігання і обробки інформації на вимогу посадової особи контролюючого органу керівник об'єкта контролю повинен забезпечити оформлення відповідних документів на паперовому носії. Надання документів об'єкта контролю посадовим особам контролюючого органу забезпечується керівником об'єкта чи його заступником.

Тривалість проведення ревізії 15 (пятнадцять) робочих днів у строк з 10.10.2016 року по 28.10.2016 року.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_3