Номер провадження 2-а/754/531/16
Справа №754/10507/16-а
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 вересня 2016 року
Суддя Деснянського районного суду м. Києва Мальченко О.В. , розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об"єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про визнання дій незаконними та зобов?язання здійснити перерахунок пенсії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій незаконними та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії, мотивуючи свої вимоги тим, що він отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України "Про державну службу", але всупереч ст. 37 Закону України "Про державну службу" при обчисленні розміру належної йому пенсії відповідачем не було враховано суму інших виплат, зокрема, матеріальну допомогу на оздоровлення, , матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань , індексацію заробітної плати , компенсацію за невикористану відпустку та доплати за виконання обов»язків тимчасово відсутнього керівника . Згідно заявлених вимог позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у проведенні йому перерахунку пенсії та зобов»язати відповідача провести перерахунок призначеної йому пенсії з урахуванням сум зазначених у довідці від 28.04.2016 р. № 26-2-7/62 - матеріальної допомоги на оздоровлення, , матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , індексації заробітної плати , компенсації за невикористану відпустку та доплати за виконання обов»язків тимчасово відсутнього керівника , починаючи з 29.04.2016 р. у розмірі 90 % від заробітної плати довічно .
Відповідачем надано заперечення щодо позовних вимог ОСОБА_1 , відповідно до яких відповідач вважає дії Управління законними.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Згідно із п. 4. ч. 1 ст. 183-2 КАС суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Лівобережному об"єднаному управлінні Пенсійного фонду України у м. Києві з 03.08.2009 р. та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України « Про державну службу ».
29.04.2016 р. позивач звернулася до відповідача із заявою про перерахунок та виплату йому пенсії з урахуванням у складі заробітної плати « Інших виплат» зазначених у довідці Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 26.04.2016 р. № 26-2-7/62 . У проведенні перерахунку пенсії позивачу було відмовлено.
Частиною 1 ст. 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Згідно положень ст. 37 Закону України "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення входила до системи оплати праці державного службовця.
Статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсії.
Так, відповідно до ч.1 ст. 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов"язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Крім того, ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що в даних правовідносинах мають перевагу спеціальні норми Закону, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме: ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 66 Закону України " Про пенсійне забезпечення", а тому вважає, що зазначені у довідці від 28.04.2016 р. № 26-2-7/62 « Інші виплати » , з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повинні бути враховані при обчисленні розміру пенсії державного службовця.
Вимога щодо проведення перерахунку пенсії позивача як державного службовця з урахуванням інших виплат довічно , є вимогою , що спрямована на майбутнє та не може бути задоволена , оскільки згідно ст.. 5 КАС України судом може вирішуватися спір , який існує на час розгляду справи.
Оскільки рішення суду ухвалено на користь позивача, з державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору у розмірі 551, 20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. 2, 18, 71, 93, 94, 99, 100, 104, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Конституцією України, Законом України "Про державну службу", Законом України "Про оплату праці", -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково .
Визнати неправомірною відмову Лівобережного об"єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, , матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , індексації заробітної плати , компенсації за невикористану відпустку та доплати за виконання обов»язків тимчасово відсутнього керівника.
Зобов»язати Лівобережне об"єднане управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії призначеної відповідно до Закону України « Про державну службу» , виходячи з розміру 90 % заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до довідки про складові заробітної плати від 28.04.2016 р. № 26-2-7/62 матеріальної допомоги на оздоровлення , матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань , індексації заробітної плати , компенсації за невикористану відпустку та доплати за виконання обов»язків тимчасово відсутнього керівника , починаючи з 29.04.2016 р. з урахуванням проведених виплат .
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 551 грн.20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :
.