Копія
Справа № 822/1741/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2016 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Данилюк У.Т., ознайомившись з позовною заявою Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанов, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області, в якому просив скасувати:
- постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про стягнення з боржника виконавчого збору від 18.08.2016 року ВП № 51178447;
- постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про накладення штрафу від 18.08.2016 року ВП № 51178447;
- постанову головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про накладення штрафу від 29.08.2016 року ВП № 51178447.
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому її слід залишити без руху, враховуючи наступне.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Предметом позову, з яким звернувся позивач, є три вимоги майнового характеру.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який поданий суб'єктом владних повноважень, ставка судового збору становить 1,5 ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2016 року становить 1378 грн.
Отже, позивач, звертаючись до суду з таким позовом, повинен був сплатити судовий збір в розмірі 4134 грн., однак доказів сплати судового збору ним не надано.
Разом з позовною заявою позивачем було заявлене клопотання, в якому останній повідомляє суд, що ним подано до Головного управління Державної казначейської служби у Хмельницькій області платіжне доручення для здійснення оплати судового збору, проте, у зв'язку з відсутністю фінансування, станом на 08.09.2016 р. оплата не здійснена, а тому просить суд прийняти до розгляду зазначений позов. Зазначає, що квитанцію про сплату судового збору Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області надасть одразу після здійснення відповідного фінансування.
Надаючи правову оцінку такому клопотанню, суд враховує наступне.
Так, відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Пленум Вищого адміністративного суду України у постанові від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
В зв'язку з цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати.
Отже, наведені в клопотанні позивача (який діє в якості суб'єкта владних повноважень) аргументи не є підставою для звільнення від сплати судового збору, тому клопотання Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області задоволенню не підлягає.
При подачі позовної заяви в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб); Судовий збір, за позовом ______ (назва установи, організації позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); пункт ставок судового збору - 3.1.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, а саме надати суду оригінал документу про сплату судового збору в розмірі 4134 грн. за реквізитами для сплати судового збору Хмельницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 вересня 2016 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк