Справа № 750/8465/16-а
Провадження № 2-а/750/793/16
У Х В А Л А
30 вересня 2016 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м.Чернігова в складі:
суддіРахманкулової І.П.,
із секретарем Разумейко К.М.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представників відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Чернігівського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України, Чернігівського обласного військового комісаріату в якому просить: визнати протиправними дії Міністерства оборони України щодо відмови у нарахуванні та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби; скасувати рішення Міністерства оборони України від 19.08.2016 року №71 виражене у формі Протоколу засідання комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби в частині не призначення йому одноразової грошової допомоги; зобов'язати Міністерство оборони України призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу у зв'язку з встановленням III групи інвалідності пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби у розмірі, що визначається у відсотках десятирічного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного частиною 2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на день встановлення інвалідності з 27.06.2013 року. Також позивач просить зобовязати Чернігівський обласний військовий комісаріат направити його заяву з доданими документами на адресу Міністерства оборони України.
Представником Міністерства оборони України у судовому засіданні до початку судового розгляду заявлено клопотання про передачу даної адміністративної справи на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду, оскільки позивач оскаржує дії та рішення міністерства, то в силу положень ч.1 ст. 24 КАС України з урахуванням ст. 21 КАС України даний позов має розглядатися окружним адміністративним судом колегією у складі трьох суддів.
Позивач та його представник зазначили, що за судовою практикою такі справи розглядаються загальним судом, проте позивачу не важливо який саме суд буде розглядати його справу.
Представник Чернігівського обласного військового комісаріату при вирішенні клопотання поклався на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступного висновку.
Згідно п. 1 частини другої ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини першої ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач звертається з вимогами до Міністерства оборони України про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з інвалідністю.
Згідно частини першої ст. 21 КАС України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Приписами п. 1 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого Указом Президента України № 406/2011від 06.04.2011, закріплено, що Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Отже, враховуючи те, що позивачем оскаржуються дії центрального органу виконавчої влади, а тому відповідно до приписів частини першої ст. 21 КАС України та частини першої ст. 24 КАС України даний позов має розглядатися окружним адміністративним судом колегією у складі трьох суддів.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст.3, ст.17,18,22, п. 4 ч. 1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Чернігівського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги на протязі п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя