ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 вересня 2016 року м. Київ №826/14797/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом державного підприємства "Київпассервіс", ОСОБА_1до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області про скасування постанов,ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Київпассервіс" та ОСОБА_1 звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області про скасування постанов від 12.09.2016 №08/21-35-066 та від 12.09.2016 №32.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
Так, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".
Ставки сплати судового збору встановлено статею 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, юридичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 січня 2016 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1378 гривень.
Згідно приписів частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
До того ж, згідно частини 6 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Предметом оскарження у даній адміністративній справі є постанови Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області від 12.09.2016 №08/21-35-066 по справі про адміністративне правопорушення та від 12.09.2016 №32 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Таким чином, позивачами заявлено дві позовні вимоги майнового та немайнового характеру.
На підтвердження сплати судового збору надано платіжне доручення від 22.09.2016 №5 на суму 2 756,00 грн.
Суд ознайомившись із зазначеною квитанцію встановив, що судовий збір сплачений лише державним підприємством "Київпассервіс".
Доказів сплати судового збору другим позивачем - ОСОБА_1 не надано.
Отже, на порушення приписів частини 6 статті 6 Закону України "Про судовий збір" позивачеми не надано належних доказів сплати судового збору кожним з позивачів пропорційно заявленим вимогам.
Враховуючи зазначене, представнику позивачів потрібно доплатити судовий збір у відповідності до приписів частини 6 статті 6 Закону України "Про судовий збір".
Також, відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Однак, позовна заява підписана лише від державного підприємства "Київпассервіс" генеральним директором ОСОБА_1, підпис другого позивача - відсутній.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачами у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали оригіналу документу про сплату судового збору ОСОБА_1, та позовну заяву та її копію для відповідача підписану усіма позивачами.
Керуючись статтею 108, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву державного підприємства "Київпассервіс" та ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачам 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивачів про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Копію даної ухвали надіслати особам, що звернулись із позовною заявою.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський