Постанова № 6169772, 23.04.2008, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
23.04.2008
Номер справи
3-13395/08
Номер документу
6169772
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №3-13395/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2008 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Терзі І.Г., при секретарі Шкребтієнко A.M. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Одеси матеріали протоколу про скоєння корупційного діяння чи іншого правопорушення, пов'язаного з корупцією, які надійшли з Управління СБ України в Одеській області у відношенні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, головного спеціаліста - держінспектора відділу екологічного контролю біоресурсів та природно-заповідного фонду Державної екологічної інспекції в Одеській області, уродженця м. Кілія Одеської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, за ознаками правопорушень, передбачених ст. 5 ч.1 п."г" та ст. 5 ч.3 п."г" Закону України „Про боротьбу з корупцією",

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 являючись державним службовцем, перебуваючи на посаді головного спеціаліста-держінспектора відділу екологічного контролю біоресурсів та природно-заповідного фонду Державної екологічної інспекції в Одеській області, будучи членом робочої групи по обстеженню спеціалізованих підприємств (брухт чорних металів), порушив спеціальні обмеження, передбачені ст. 5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" шляхом надання недостовірних даних до Кілійської та Одеської обласної держадміністрацій та надання незаконних переваг юридичній особі (ПП «Дунайпівденьмет»).

Відповідно до наказу Державної екологічної інспекції в Одеській області від 21.03.2007 року №7-о ОСОБА_1 призначений на посаду головного спеціаліста-державного інспектора відділу екологічного контролю водних об'єктів, атмосферного повітря та поводження з відходами Державної екологічної інспекції в Одеській області. Відповідно зазначеного наказу ОСОБА_1 є державним службовцем та йому присвоєно 13 ранг державного службовця. 26.03.2007 року ОСОБА_1 був ознайомлений із спеціальними обмеженнями для державних службовців, які передбачені ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», що підтверджується підписом ОСОБА_1 на листі спеціальних обмежень.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про металобрухт" від 5 травня 1999 року № 619-XIV: "Операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться на підставі ліцензії, що видається в порядку, встановленому законодавством. Ліцензії на заготівлю та переробку металобрухту кольорових і/або чорних металів можуть видаватися лише спеціалізованим підприємствам. Ліцензії на заготівлю, переробку та металургійну переробку металобрухту кольорових і/або чорних металів можуть видаватися лише спеціалізованим металургійним переробним підприємствам. Обов'язковою умовою на отримання ліцензії є акт обстеження місцевими державними адміністраціями спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств на їх відповідність вимогам цього".

ст. 12 вказаного вище Закону України визначено, що органами, що здійснюють державне регулювання операцій з металобрухтом, є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань промислової політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції та місцеві державні адміністрації.

Відповідно до Положення «Про Міністерство охорони навколишнього природного середовища України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2006 р. № 1524 - Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (Мінприроди України) є центральним органом виконавчої влади діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України. Мінприроди є головним

2

(провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до Положення «Про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі» затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 19.12.2006 року № 548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року № 120/13387 - Державна екологічна інспекція в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Інспекція) є спеціальним підрозділом Мінприроди.

Встановлено, що ОСОБА_1 розпорядженням Кілійської районної державної адміністрації від 21.07.2006 року №392 призначений членом робочої групи по обстеженню спеціалізованих підприємств (брухт чорних металів). Згідно з актом №2 від 23.10.2007 року проведено обстеження спеціалізованого підприємства ПП «Дунайпівденьмет» (ЄДРПОУ -33663152), зокрема об'єкт, що розташовано за адресою: Одеська область, м. Кілія, вул. 8 березня, буд, 146. На даному акті стоїть підпис ОСОБА_1 , який засвідчує достовірність даних, внесених до акту. На підставі обстеження робоча група за участю ОСОБА_1 дійшла висновку: "На момент перевірки (23.10.2007р.) спеціалізоване підприємство, що було обстежене, відповідає вимогам Закону України "Про металобрухт" та Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки брухту чорних металів, затверджених спільним наказом Держпідприємництва та Мінпромполітики від 23.10.2007р. № 127/595 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.11.2007 р. № 1258/14525". Тобто все необхідне обладнання, зокрема обладнання з переробки брухту, вантажопідйомне устаткування, обладнання для проведення радіаційного контролю, в наявності; земельна ділянка, на якій безпосередньо зберігається металобрухт покрита бетоном. Також в акті зазначено, що все обладнання знаходиться у власності ПП «Дунайпівденьмет».

Згідно із актом повторного обстеження зазначеного підприємства співробітниками Одеської облдержадміністрації від 20.02.2008 року більша частина даних, вказаних в акті №2 від 23.10.2007 року (який в тому числі було підписано і ОСОБА_1), не відповідає дійсності, а саме на підприємстві відсутнє обладнання з переробки брухту, вантажопідйомне устаткування, обладнання для проведення радіаційного контролю; земельна ділянка, на якій безпосередньо зберігається металобрухт, не забезпечує унеможливлення проникнення в грунт шкідливих речовин, тобто ПП «Дунайпівденьмет» не відповідає вимогам Закону України «Про металобрухт» та Ліцензійним умовам „Провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту, кольорових і чорних металів".

Для повної та всебічної перевірки фактів правопорушення з боку ОСОБА_1 спепідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Одеській області перед Державною екологічною інспекцією в Одеській області було ініційовано проведення службового розслідування відносно ОСОБА_1 Під час проведення службового. розслідування було встановлено, що земельна ділянка, яка повинна бути бетонованою (як зазначено ОСОБА_1. в акті обстеження) та забезпечувати унеможливлення проникнення забруднюючих речовин у грунт, бетонована не вся та частково поросла рослинністю, що не забезпечує унеможливлення проникнення в грунт шкідливих речовин.

З матеріалів протоколу вбачається, що не підписання акту обстеження зазначеного підприємства або внесення до акту фактичних та достовірних даних не дало б можливості отримати ПП «Дунайпівденьмет» відповідної ліцензії.

Роз'ясненням Мінпромполітики України №15/8-2-97 від 09.03.2005 року щодо складання актів обстеження передбачено, що за складання актів обстеження, які містять не достовірні дані, статтею 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» передбачена відповідальність.

З урахуванням того, що даний акт згідно із Законом України «Про металобрухт» надалі

надається до місцевої та обласної державних адміністрації для подальшого отримання

ліцензії на здійснення операцій з металобрухтом, ОСОБА_1. було надано недостовірну

інформацію, що була зазначена та підписана ОСОБА_1. в акті №2 від 23.10.2007 року, а

також надано ПП «Дунайпівденьмет» незаконні переваги.

Сам ОСОБА_1 на судове засідання не з'явився, однак в матеріалах справи наявна його письмова заява, в якій він просить розглянути адміністративну справу без його участі, вину він визнає.

3

Крім того, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи, наданими до суду.

З пояснення керівника вказаної робочої групи - заступника голови Кілійської райдержадміністрації Тарасенко У.В. вбачається, що саме ОСОБА_1 , як спеціаліст в галузі екології, у складі робочої групи перевіряє якість твердого покриття території, що обстежується, (а.с. 17).

Таким чином, діяння головного спеціаліста-державного інспектора відділу екологічного контролю водних об'єктів, атмосферного повітря та поводження з відходами Державної екологічної інспекції в Одеській області - члена робочої групи по обстеженню спеціалізованих підприємств (брухт чорних металів) ОСОБА_1 підпадають під ознаки правопорушень, передбаченого ст. 5 ч.1 п."г" та ст. 5 ч.3 п.«г» Закону України „Про боротьбу з корупцією", відповідальність за яке наступає згідно ст. 8 даного Закону.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27, 268, 284 КУпАП, п.«г» ч.1 ст. 5, п.«г» ч.3 ст. 5 ст. 8, ст. 12 Закону України «Про боротьбу з корупцією», суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушень, передбачених ст. 5 ч.1 п.«г» та ст. 5 ч.3 п.«г» Закону України «Про боротьбу з корупцією» та призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.

Постанова оскарженню не підлягає, але на неї може бути винесено подання прокурора.