Справа № 573/1722/16-а
Номер провадження 2-а/573/25/16
П О С Т А НО В А
і м е н е м У к р а ї н и
(повний текст )
28 вересня 2016 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Свиргуненко Ю. М.
з участю секретаря: Федорченко Г. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про визнання незаконними (протиправними) дій та рішення, зобовязання вчинити певні дії та прийняти відповідні рішення,
ВСТАНОВИВ:
02 вересня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФ України у Білопільському районі Сумської області про визнання незаконними (протиправними) дії та рішення, зобовязання вчинити певні дії та прийняти відповідні рішення. Свої вимоги позивач мотивує тим, що з січня 2005 року йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12 липня 2001 року. У звязку з підвищенням посадових окладів працівникам прокуратури відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №763 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 та від 09 грудня 2015 року №1013 «Про впорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів», що передбачає упорядкування структури та проведення індексації заробітної плати працівникам бюджетних установ, спеціалістів і службовців органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з підвищенням з 1 грудня 2015 року розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), перегляду розміру надбавок, доплат та премій, 28 квітня 2016 року він звернувся до УПФУ в Білопільському районі Сумської області із заявою про проведення перерахунку пенсії за вислугу років за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12 липня 2001 року, відповідно до довідки прокуратури Сумської області від 15 березня 2016 №55-зп-16 про заробіток для перерахунку пенсії в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та про виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років із 01 січня 2016 року. Однак, своїм рішенням від 06 травня 2016 року відповідач відмовив йому в перерахунку пенсії за вислугу років. Вказане рішення вважає незаконним з наступних підстав. Починаючи з 2005 року управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі неодноразово здійснювало перерахунок його пенсії згідно довідок прокуратури, з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати відповідної категорії прокурорських працівників. При прийнятті оскаржуваного рішення відповідач не врахував, що норми Закону України «Про прокуратуру» в редакції на час призначення пенсії не обмежували максимальний розмір пенсії, а передбачали виплату при перерахунку пенсії різниці виплачених сум за минулий час не більше як за 12 місяців. Законом України від 08 липня 2011 року №3668-VІ внесено зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», у відповідності до яких встановлено новий порядок визначення та призначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, яка призначалася після 08 липня 2011 року, та до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213, згідно з якими у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру». З 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються. Частиною 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-18 передбачено, що умови та порядок перерахунку пенсій, призначених працівникам прокуратури, визначаються Кабінетом Міністрів України. На сьогодні в Україні така постанова відсутня в звязку з чим відсутні законодавчі підстави проведення перерахунків. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання ним чинності. Посилаючись на викладене вище, позивач просить визнати незаконними (протиправними) дії Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років з розрахунку 90% середньомісячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними Законом України від 05 жовтня 1995 року №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12 липня 2001 року №2663-111) на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року про заробітну плату, скасувати рішення №364 від 06 травня 2016 року як незаконне і зобовязати відповідача провести перерахунок пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії з 01 січня 2016 року.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги з наведених підстав підтримав, просив їх задовольнити.
Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області ОСОБА_2 позов не визнав, подав письмові заперечення, в яких зазначив, що на підставі ст. 100 КАС України позовні вимоги ОСОБА_3 щодо перерахунку пенсії з 01 січня по 01 березня 2016 року не підлягають розгляду, так як, звернувшись за захистом своїх прав 02 вересня 2016 року, позивач пропустив встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України строк звернення до адміністративного суду. Крім того, позивач просить здійснити перерахунок пенсії з посиланням на ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 12 липня 2001 року. Проте вказана норма на даний час втратила чинність. До того ж позовна вимога щодо перерахунку пенсії суперечить вимогам ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», згідно з якою перерахунок пенсії проводиться у строки: в разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Враховуючи вимоги вказаної статті, перерахунок пенсії ОСОБА_3 можливий лише з 01 травня 2016, так як позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України у Білопільському районі 28 квітня 2016 року.
Крім того, позивач звернувся до управління про перерахунок вже призначеної пенсії. Згідно з наданими документами, право на перерахунок пенсії у ОСОБА_1 виникає з 01 грудня 2015 року. У зв'язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII текст частини вісімнадцятої статті 50-1 викладено у новій редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, відповідно до підпункту 1 пункту 3 розділу XII «Прикінцеві положення» якого норми Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, які регулювали, зокрема, питання перерахунку пенсії, втратили чинність, крім деяких положень, в т. ч. ч. 3, 4, 6, 11 ст. 50-1. Згідно з розясненнями Конституційного Суду України у рішенні №1-рп/99 від 09 лютого 1999 року дія нормативно-правового акту в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до подій застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали. Отже, пенсійне забезпечення працівників прокуратури, станом на 01 грудня 2015 року регулюється правилами статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, тоді як положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII щодо перерахунку пенсії втратили чинність.
Також, у відповідності до ч. 13 та ч. 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII, пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Проте, Кабінетом Міністрів України умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено і відповідний нормативно-правовий акт не прийнято.
Вимоги позивача щодо не обмеження розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами прямо суперечать вимогам ч. 15 ст. 86 чинного Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 №1697, якою передбачено, що тимчасово, у період з 01 січня по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.
Також, на думку відповідача, безпідставними є посилання позивача на неможливість звуження його прав, свобод і гарантій, оскільки у відповідності до розяснень Конституційного Суду України, викладених у рішенні від 26 грудня 2011 року №20-рп/2011, передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними і механізм їх реалізації може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства, необхідність запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України.
Крім того відповідач зазначає, що посилання позивача на неконституційність законодавства не містять під собою правового підґрунтя оскільки вирішення питання про відповідність Конституції України законів та інших правових актів Верховної Ради, Президента, КМУ, відноситься виключно до повноважень Конституційного Суду України. На даний час норми п. 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 №213 рішенням Конституційного Суду України не конституційними не визнані і є чинними, а норми ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 №1789 щодо перерахунку пенсії, на які посилається позивач, скасовані і також не визнані не конституційними.
Також, на момент звернення позивача до управління і подання позовної заяви до суду Кабінетом Міністрів України не затверджений порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури, як то передбачено ч. 20 ст. 86 Закону України «Про Прокуратуру» від 14 жовтня 2014 №1697.
Посилаючись на викладені вище обставини, представник позивача просив відмовити ОСОБА_1 у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі за безпідставністю (а. с. 77-78).
Заслухавши сторони, повно, всебічно і обєктивно дослідивши зібрані по справі докази та оцінивши їх у сукупності з точки зору належності, допустимості і взаємозвязку, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд приходить до наступних висновків.
У відповідності до ч. 1, ч. 4 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
При вирішенні справи суд керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість держави (ст. 8 КАС України).
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Вирішуючи спір, суд відзначає, що відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Частиною 13 вищевказаної статті передбачено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру»).
Згідно з ч. 1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Верховний Суд України в постанові від 10 грудня 2013 року у справі №21-348а13 дійшов правового висновку, що внесені Законом №3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини 13 та 18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ.
Крім того, відповідно до ст. ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до ст. 22 Конституції України не допускається.
Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 р. №213 -VIIІ передбачено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.
Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам, є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттям Закону № 213-VIII від 02 березня 2015 року не зазнали.
Судом встановлено, що з 01 липня 1988 року по 19 січня 1989 року ОСОБА_1 працював стажистом на посаді слідчого прокуратури Путивльського району, з 20 січня 1989 року по 05 липня 1992 року слідчим прокуратури Путивльського району, з 06 липня 1992 року по 24 листопада 1993 року прокурором Білопільського району, з 25 листопада 1993 року по 03 лютого 1998 року старшим помічником прокурора Білопільського району, з 04 лютого 1998 року по 03 грудня 2002 року старшим слідчим прокуратури Білопільського району, з 04 грудня 2002 року по 09 березня 2010 року заступником прокурора Білопільського району та звільнився за власним бажанням у звязку з виходом на пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 38 Кодексу законів про працю України, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією трудової книжки (а. с. 16-22).
Згідно з довідкою №55-зп-16 від 15 березня 2016 року, виданої ОСОБА_1 прокуратурою Сумської області на підставі особових рахунків, позивач працював в прокуратурі Сумської області на посаді заступника прокурора району. Заробітна плата з 01 грудня 2015 року складає: основний оклад 2 666 грн., кл. чин 130 грн., вислуга років 1 118 грн., щомісячна премія, на яку нараховуються страхові внески 5 855 грн. 94 коп. Доплати, які передбачені чинним законодавством: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи 2 740 грн. 08 коп., матеріальна допомога на оздоровлення (1/2) 554 грн. 54 коп., матеріальна допомога на вирішення соціально побутових питань (1/2) 554 грн. 54 коп. Всього 13 619 грн. 50 коп. На всі включені в довідку виплати нараховувались страхові внески (а. с. 15).
28 квітня 2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі із заявою про перерахунок пенсії за вислугу років у відповідності до Закону України «Про прокуратуру» (а. с. 23).
Рішенням управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області від 06 травня 2016 року №364 позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії за вислугу років згідно Закону України «Про прокуратуру» відповідно до наданої довідки про заробітну плату від 15 березня 2016 року №55-зп-16, оскільки, згідно з п. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Станом на дату звернення 28 квітня 2016 року умови та порядок перерахунку не визначені (а. с. 25).
Останнє підвищення заробітної працівників прокуратури відбулося згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №505 від 31 травня 2012 року «Про впорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» зі змінами від 30 вересня та 15 грудня 2015 року, а відтак з прийняттям вказаної постанови КМУ у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
При цьому, суд вважає твердження відповідача про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 02 березня 2015 року №213-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», необґрунтованими тому, що він застосував нові положення до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності. Але таке застосування норм права суперечить вимогам ч. 1 ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.
Доводи відповідача стосовно перерахунку пенсії лише з 01 травня 2016 року, так як позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України у Білопільському районі 28 квітня 2016 року є безпідставними та такими, що порушують норми діючого законодавства.
Крім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав на необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Враховуючи викладене, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 є протиправними, а відтак, позовні вимоги останнього обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Від стягнення з відповідача судового збору позивач відмовився, про що подав відповідну письмову заяву (а. с. 80).
На підставі викладеного, керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 58, ст. 64 Конституції України, ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12 серпня 2001 року, п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213 -VIIІ, ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2016 рік», рішеннями Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 та від 20 березня 2002 року №5-рп/2002, постановою Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року у справі №21-348а13, ст. ст. 6, 71, 94, 97, 98, 158-163, 167, 256 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про визнання незаконними (протиправними) дії та рішення, зобовязання вчинити певні дії та прийняти відповідні рішення задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років з розрахунку 90% середньомісячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05 жовтня 1995 року №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12 липня 2001 року №2663-111) на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року про заробітну плату.
Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області від 06 травня 2016 року №364 як незаконне.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії з 02 березня 2016 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Білопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з моменту її проголошення, а учасниками процесу, які не були присутні під час її проголошення, в той же строк з моменту отримання копії постанови.
Суддя:
Справа № 573/1722/16-а
Номер провадження 2-а/573/25/16
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
(вступна і резолютивна частина)
28 вересня 2016 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючої судді: Свиргуненко Ю. М.
з участю секретаря: Федорченко Г. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Білопілля справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про визнання незаконними (протиправними) дій та рішення, зобовязання вчинити певні дії та прийняти відповідні рішення,
ВСТАНОВИВ:
Зважаючи на складність справи, на підставі ч. 3 ст. 160 КАС України, суд відстрочує складення постанови у повному обсязі і проголошує її вступну та резолютивну частину.
Повний текст постанови буде виготовлений протягом пяти днів з дня проголошення вступної і резолютивної частини рішення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області про визнання незаконними (протиправними) дії та рішення, зобовязання вчинити певні дії та прийняти відповідні рішення задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років з розрахунку 90% середньомісячної (чинної) заробітної плати відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (зі змінами, внесеними згідно із Законом України від 05 жовтня 1995 року №358/95-ВР, у редакції Закону України від 12 липня 2001 року №2663-111) на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року про заробітну плату.
Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області від 06 травня 2016 року №364 як незаконне.
Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі Сумської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за вислугу років на підставі довідки прокуратури Сумської області №55-зп-16 від 15 березня 2016 року в розмірі 90% від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру пенсії з 02 березня 2016 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Білопільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з моменту її проголошення, а учасниками процесу, які не були присутні під час її проголошення, в той же строк з моменту отримання копії постанови.
Суддя: